Урок "Звуки [с], [с’]. Позначення їх буквою «ес». Закріплення аналітико-синтетичних умінь".

Про матеріал

Ознайомити учнів з буквою С («ес»), її звуковим значенням; формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками; вчити читати склади, слова з новою буквою; вдосконалювати навички звукового аналізу слів; розвивати мовлення, мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Перегляд файлу

Урок навчання грамоти 53 (читання).

Тема. Звуки [с], [с’]. Позначення їх буквою «ес». Закріплення аналітико-синтетичних умінь.

Мета: ознайомити учнів з буквою С («ес»), її звуковим значенням; формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками; вчити читати склади, слова з новою буквою; вдосконалювати навички звукового аналізу слів; розвивати мовлення, мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: фішки для звукових моделей; зошити; відеозапис; малюнок сови.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

Перегляд відеозапису абетки.

II. Мотивація навчальної діяльності
— До нас на урок завітала гостя. Відгадавши загадку, ви назвете її.

1. Відгадування загадки

Що воно за дивна птиця —
Світла денного боїться.
Дзьоб гачком, великі очі,
І не спиться їй щоночі.
Ху-ху-ху! — кричить вона.
Відгадали? Це… (сова).

2. Звуко-складовий аналіз слова-відгадки
— Хором назвіть перший звук у слові.

— Як ви гадаєте, який звук ми будемо сьогодні вивчати?

III. Повідомлення теми і завдань уроку
Учитель, зачитуючи листа, ознайомлює дітей із темою уроку та завданнями.

- Сова принесла нам листа, давайте прочитаємо його

Дорогі діти!

Вітає мудра вас Сова.
Навчаю учнів також я;
Не хлопчаків і не дівчат, —
Пташок, комах, також звірят.
Усі вони старанні, здібні,
Завжди уважні і активні.
Вивчали звук [с] учора ми.
Сьогодні вивчіть його ви.
Завдання вам передаю,
Бажаю успіху. Угу!

— Завдання виконаємо ми?
— Тож часу не гаймо, почали!

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Перегляд відеозапису

2. Артикуляція звуків [с], [с’], віднесення їх до приголосних

3. Аналітико-синтетичні вправи
1) Гра «Утвори склад».
Учитель називає звуки, учні утворюють з них склади.
2) Гра «Назви звуки».
Учитель називає склад, учні називають звуки, які його утворюють.
3) Добір слів з новим звуком. Побудова звукових моделей слів.
Учні добирають свої слова з новими звуками.

4. Розглядання букви. Аналіз її графічної будови. Добирання предметів з навколишнього середовища, схожих на букву с

Сіра гуска їсть овес
І сичить сердито: «Ес-с-с!»
Сіра гуско, не сварись!
Ось ця буква «ес», дивись:
Як пиріг-маківничок,
Наче місяця ріжок.
В. Гринько

5. Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку та розміщувати зошит під час письма

6. Друкування літер С, с у зошитах

Фізкультхвилинка

VI. Закріплення вивченого матеріалу

1 Розглядування малюнків (с. 42)

— Назвіть предмети, зображені на малюнках, вкажіть місце звуків [с], [с′] у цих словах.

2 Складання звуко-складових моделей слів: сорока, сом, слон

3 Вивчення скоромовки

Спить сам собі сом.

Спати самому солодко сому.

4 Робота зі складовою таблицею

— Назвіть звуки, які позначають букви в червоних кружечках.

— Назвіть звуки, які позначають букви у синіх кружечках.

— Прочитаємо надруковані склади буксиром.

5 Читання колонок слів

Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)

Сидять маленькі совенята.

Раз — розплющили оченята.

Подивилися навколо.

Потім — вгору і додолу.

Оченята — блим, блим, блим!

Відпочити треба їм!

Вправо, вліво оченята

Повертали совенята.

Совенята будуть спати,

А ми будемо читати.

6 Розгляд ілюстрації (с. 43)

— Кого ще навчає мудра Сова?

— В назві якої тварини чуємо вивчений звук?

— Як ви гадаєте, де живуть учні мудрої Сови?

— Поміркуйте. Дайте назву цьому малюнку.

- А давайте згадаємо до якої природи відноситься сова і її учні.

- Як треба ставитися до природи?

VII. Підсумок уроку
— З якими новими звуками ви ознайомилися на уроці?
— Дайте характеристику цим звукам.
— Назвіть букву, якою вони позначаються.
— Яке із завдань мудрої Сови вам найбільше сподобалося?

 

docx
Додано
15 липня 2018
Переглядів
7388
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку