Звук [к], позначення його буквою «ка». Читання складів, слів.Словниково-логічні вправи. Формування аудіативних умінь за текстом Звуко-буквені зіставлення. Аналітико-синтетичні види роботи зі словами — назвами предметів.
Тема: Звук [к], позначення його буквою «ка». Читання складів, слів. Словниково-логічні вправи. Формування аудіативних умінь за текстом Звуко-буквені зіставлення. Аналітико-синтетичні види роботи зі словами — назвами предметів.
Мета: вивчити букву «к» (ка) , закріпити знання про звук /к/;
закріпити вміння читати слова і склади з вивченими буквами, продовжувати формувати навички читання у читаючих дітей;
розширити уявлення про творення слів, багатозначність слова;
збагачувати словниковий запас учнів;формувати аудіативні вміння;
розвивати мовлення на основі особистих вражень.
Обладнання:
демостраціонні картки ,
індивідуальні картки для звуко-буквенного аналізу слів ,
плакат для читання складів,
комп῾ютерна презентація тексту ,фізхвилинки.
Хід уроку
І.Організація класу.
-Діти , привітайтесь з нашими гостями .Посміхніться їм , один одному, і з гарним настроєм приступимо до роботи
ІІ.Активізація навчального процесу.
-Сьогодні не дуже звичний урок . Буква, яку ми будемо вивчати,з нагоди нашого знайомства запросила нас на дискотеку!
-А що таке дискотека? ( відповіді дітей)
ІІІ. «Розчитанка» ( комплекс вправ для виправлення мовних вад, розвитку мовного апарату учнів)
-Щоб добре працювалось , треба підкріпитись. Давайте приготуємо кашу!
Дидактична гра „Варимо кашу".
Щоб приготувати кашу, треба перебрати крупу.
Пересиплемо з долоньки на долоньку і подмухаємо, щоб відлетіла полова (імітація рухів).
Наберемо води в горщик (імітація звуку).
Висиплемо в окріп крупу і хай кипить(імітація звуку).
Підніміть кришку, понюхайте (імітація). Гарно пахне?
Покуштуйте. Ой, гаряче! Подмухайте, щоб не обпектися (дмухають на язичок.) Смачна?
А чого не вистачає? Цукру!Додайте (імітація).
Хай кипить ( імітація звуку). Вже зварилася.
Як смачно пахне!( імітація дїї вдихають )
Остудіть і хай вам смакує( імітація рухів)
ІV. Вивчення нового матеріалу
1.Звуко-буквенні зіставлення.
Буква «Ка» прислала нам квитки. Треба серед малюнків і звуко-
буквеного аналізу слів знайти місце букви «Ка»
слайд № 1
Робота зіндивідуальними картками
- Як вона гарна у вас написана!
-А чи не забули Ромашка і Барвінок , що ми вивчаємо нову букву?
- Чи принесли вони зразок букви?
- Де її місце в алфавіті?
-А хто сусіди букви “Ка”?
- Прослухайте віршик, як почуєте букву “ Ка” плескайте в долоні:
«-Курка з курчатами качці з качатами:
-Куд-куда?
-На каруселі ,
там де коники веселі,
кататися!»
2.Друкування букви.
- Ми з вами підемо на дискотеку , а рідних треба попередити про це!
В зошиті “Супутник Букваря” ст. 28 буква велика ”К” схожа на маму, і мала буква “К” схожа на її дитину. Надрукуйте букви і цим ви поясните нашим рідним, що ми на дискотеці!
( учні друкують букву)
V. Аналітико - синтетичні вправи зі словами .
Щоб потрапити , треба ще пройти фейс –контроль . А по нашим правилам , потрібна буква «К» в слові.
Півник пропускає тільки тих ,хто її має. слайд №2
- А слон? Він не має букви «К».
- Як промовити нам , щоб допомогти йому? Слайд №3
- З'єднайте малюнок і слово.
- Ось ми з вами і зустрілися з ведучим дискотеки курчатком Ціпа!
VІ. Руханка .
(діти виконують рухи під презентацію « Курина дискотека»)
VІ. Словниково - логічні вправи
1. - Втомилися? Треба освіжитись. У меню є різні напої . Ви можете заповнити малюнок стакана з тим напоєм , що найбільше любите.
Слайд № 4
( сік, молоко,живчик, вода)
- Запишіть у ваші малюнки слова . (робота з індивідуальними картками)
2.Читання складів
-Дискотека , це ще різні ігри та розваги.
а) Чистомовка.
КО-КО-КО - ми п’ємо……(молоко)
ОК-ОК-ОК - маленький …..(жучок)
КИ-КИ-КИ- смішні ……(малюки)
ИК-ИК-ИК- засміявся……(півник)
УК-УК-УК- великий …(павук)
КУ-КУ-КУ - дякуємо……(півнику)
б ) Гра “Річечка”
слайд №5
ко ни с но
са ва і ус
VІІ.Формування аудіативних умінь.розвиток навичок читання
Пора повертатися додому.
Але треба подзвонити мамі, щоб не хвилювалась.
Беріть телефон, набирайте номер мами.(діти уявно виконують вказівки) та пишіть SMS
А щоб полегшити завдання , є текст на слайді
(робота з індивідуальними картками)
Слайд №6
VІІІ. Підсумок уроку