Урок "Звук [ш]. Мала буква ш. Читання слів, речень."За букварем К.Пономарьова

Про матеріал
Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчального посібника «К. Пономарьова». Учні дізнаються про вишиванку - як символ українського народу, про традиції українців.
Перегляд файлу

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчального посібника «К. Пономарьова»

Звук [ш]. Мала буква ш. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами.

Мета: навчити правильно артикулювати звук [ш] та аналізувати його  ознайомити учнів з друкованою малою буквою ш, навчити  друкувати її; закріплювати вміння робити звуковий аналіз слів; удосконалювати навичку читання, уміння добирати заголовок до тексту; розвивати вміння складати речення й розповіді за малюнками; виховувати спостережливість, інтерес до значення слів, уважне ставлення до членів своєї родини.

Обладнання:  вистава вишитих виробів(рушники, серветки, сорочки), таблиця «Буква ш», числові таблиці Шульте, складові таблиці, шишка з ялини, букви для слів вишиванка, вишивка, рушник, волошки, кубик «Вишиванка»

Хід уроку

1.Організація класу. Створення позитивного психологічного клімату класу.

Звучить пісня «Рушничок»

-Любі діти, я радо та гостинно запрошую на урок за українським звичаєм: хлібом-сіллю на вишитому рушничкові.

2.Мотивація навчальної діяльності

-Сьогодні урок ми присвячуємо народним майстрам – вишивальницям. А це наші старші сестрички та мами, бабусі та прабабусі.

Вишиванка рідна, ну хіба не диво?

В ній ходити модно, стильно і красиво.

Це митецький витвір, це краса і казка,

В ній душі наснага, материнська ласка.

Кольори сплелися в ній в узори й квіти,

Щоб були щасливі і сміялись діти.

А веселі люди від краси раділи

І самі, звичайно, вишивати вміли

Червону калину, зелені листочки,

Щоб були щасливі доні і синочки.

Й рідні вишиванки їх оберігали

Від біди в дорозі діток захищали.

Щоб у вишиванках хлопчики мужніли,

Рідну Україну захистити вміли.

Вишиванка наша, ну хіба ж не диво?

В вишиванці завжди модно і красиво...

 

2.1.Перегляд  виставки  вишитих  виробів

2.2.Читання  вишитих літер

3.Актуалізація опорних знань

3.1.Читання по числовій таблиці Шульте (стукаючи олівцем, знайти всі числа від 1 до 25)

3.2.Читання складових таблиць

-читання за вертикаллю, за горизонталлю;

-гра «Склади слово»;

-прочитай склади з буквою и, з буквою н.

3.3.Складання речень за малюнками

-Мама вишиває рушник.

-Дівчинка одягнула красиву вишиванку.

-Бабуся зустрічає гостей вишитим рушником

4.Вивчення нового матеріалу

4.1.Гра «Визначіть звук»

-Уважно слухайте віршик. Який новий звук найчастіше чуєте?

Шура шила-вишивала,

Вишиванку прикрашала.

І волошку, і шипшину,

Вишивала і калину.

Гарна вийшла вишиванка,

Швидко Шура шила зранку.

4.2.Спостереження за артикуляцією звука [ш]. Вимова цього звука.

-Який це звук? Чому приголосний? А які бувають приголосні?

4.3.Чистомовка

Ша-ша-ша – ми вивчаєм букву ша.

Ши-ши-ши – ти її швидко напиши.

Шу-шу-шу – вчити букву цю я мушу.

Ше-ше-ше – ох і хороше.

4.4.Гра «Впіймай звук»

-Шишкарику, пташино!

Що ти довбеш щоднини?

-Шишки з сосни, з модрини,

Шишки з ялини.

4.5. Відео фрагменту уроку тітоньки Сови – «Абетка-малятко».

4.6.Робота з букварем (частина друга, с.18-19)

1)Бесіда за малюнком

 Звуковий  аналіз слова шишка

2)Вкажи місце букві «ша».

Звуковий аналіз слів шапка, ромашка, душ

3)Позначення звука  [ш] буквою ш. Розгляд друкованої букви.

-Хвилинка фантазії. На що схожа буква?

У сусіда огорожа.

Буква «ша» на неї схожа.

Буква ця така  висока!

Грушка мулить мені око…

                                                         Рухлива вправа.

4)Прочитай завдання Читалочки.

-утворення та читання прямих та обернених складів

-читання слів у колонці за букварем зі складами ши, шу, ше

5)Спускайся з гірки, читаючи речення.

-читання луною за вчителем

-читання дощиком

-гра «Речення + малюнок». Добери та прочитай речення за малюнком.

                                 Фізкультхвилинка.

6)Робота з текстом (с.19)

-слухання тексту, аудіювання (тести за ілюстраціями)

1.Хто вишивав? (мама і донька; бабуся і внучка)

2.Що вишили бабусі? (скатертину; рушник)

3.Кому подарували теплу шапку? (татові; братику)

4.Що мама вишила Шурі? (вишиванку; рушник)

-бесіда за прочитаним, добирання заголовка

-читання тексту ланцюжком

-вибіркове читання

1.Що вирішили мама і Шура?

2.Що Шура вишила на кишені?

3.Кому Шура вишила серветку?

5.Закріплення вивченого

5.1.Покажи стрілочкою де вишивка, а де вишиванка. (с.19)

5.2.Склади слова з розсипаних букв

ВИШИВАНКА              ВИШИВКА              РУШНИК        ВОЛОШКИ

5.3. Колективна аплікація.

Прикрасити вишиванку візерунком – квітами волошками, ромашками, шипшиною.

6. Підсумок уроку

- Підсумок уроку допоможе ззробити кубик «Вишиванка»

 

Завантаження...
docx
Додано
24 грудня 2019
Переглядів
3457
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку