Урок " Звуки [н], [н']. Позначення їх буквами Нн. Звуковий аналіз слів. Читання складів і слів.

Про матеріал

Це урок навчання грамоти у 1 класі. Разом з дітьми і з їх допомогою букву Нн вивчає герой уроку- дівчинка Настуся. На уроці використано такі види робіт: читання складів, слів за вчителем, потім самостійно; робота з предметними малюнками, заучування віршика напам'ять, гра "Збери намистинки" і " Спіймай слово".

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

УРОК НАВЧАННЯ ГРАМОТИ

У 1 КЛАСІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                           Вчитель початкових класів

                                           ліцею №25

                                           Немировська Т.С.

 

 

Тема. Звуки |н|, |н’|. Позначення їх буквами Н, “н” (ен). Звуковий аналіз слів. Читання складів і слів.

Мета. Ознайомити учнів з буквою Н”, “н” (“ен”), показати її різне звукове значення; виробляти навички читання складами; працювати над інтонуванням речень. Виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання. Каса букв, демонстраційні картки з друкованими літерами “Мта м”, предметні малюнки, лялька.

                               Хід уроку

I. Повторення вивченого

- Діти, подивіться, хто сьогодні завітав до нас на урок. Це Настуся. Вона дуже любить читати і хоче побувати у нас на уроці, щоб почути, як ви читаєте. А прийшла вона з гостинцями – цікавими завданнями.

                          Йшла Настуся по стежинці,

                          Загубила намистинки.

                          А ви їй допоможіть,

                          Все швидесенько зберіть.

(Діти читають склади на “намистинках” ма-, мо-, му-, ми-, мі-.)

-Які слова тут “сховалися”?

II. Вивчення нового матеріалу.

     1. Виділення звуків зі слів.

- Настуся принесла свої малюнки. Подивіться, як гарно вона малює. (На дошці – предметні малюнки: кінь, слон, ножиці, вишні.)

- Назвіть, кого і що намалювала Настуся?

- Який спільний звук у цих словах?

- А яким звуком починається імя нашої гості?

- Назвіть звуки у словах слон, кінь. Чи однаково вимовляється останній звук у цих словах?

    2. Артикуляція звуків |н|,| н’|.

Учні вимовляють спочатку звук |н|, а потім |н’|, визначають, чи подібні вони за вимовою, чим відрізняються. Вчитель звертає увагу на те, що під час вимови звука |н’| середню частину язика треба підносити до піднебіння.

    3. Гра “Впіймай слово зі звуками |н|,|н’|”.

                          На довгу нитку намистинки

                          Настуся хоче нанизать.

                          Вона, напевне, буде нині

                          на нашім святі виступать. (Н.Забіла)

    4.Самостійний добір учнями слів зі звуком |н|,|н’|.

    5.Звуковий аналіз слів: нитки,нині. Моделювання цих слів.

III. Ознайомлення з літерою Н.

      1. Розгляд букви н, порівняння друкованих великої і малої літер.

     2. Заучування вірша напамять.

                               Норці в нірці не сидиться,

                               Непогоди не боїться,

                               Норка нишком нирк у хащі,

                               Не знайти її нізащо.

     3. Місце буквиН у касі.

     4. Написання друкованих літер “Н” та “н” в зошиті.

     5. Читання складів.

- Настуся принесла чарівну квітку – нарцис, де живе буква Н зі своїми подругами.

    Розгляньте цю квітку. Прочитайте букви. Якщо буква Н стане поруч якоюсь із них, то утвориться склад. Прочитаємо склади.

IV. Фізкультхвилинка

     Настуся розкаже, яку зарядку вона робить щоранку. Давайте станемо і разом з нею зробимо ці вправи.

                                 Вранці часу я не гаю,

                                 на зарядку вибігаю,

                                 марширую, присідаю,

                                 легко бігаю, стрибаю.

                                 І не стомлююсь нітрішки,

                                 бо я дужі маю ніжки. (І. Січовик)

V. Робота з Букварем (с. 34-35).

   1. Читання букви Н

   2. Звуковий аналіз слів: кінь, банан, ножиці.

   3. Читання складів: на, но, ни, ні та обернених слів.

   - А зараз Настуся послухає, як ви читаєте.

   4. Читання слів.

  Учитель читає слова у колонках. Учні хором, а потім – по черзі прочитують їх.

  - Чому слово Ніна надруковане з великої літери? Які ще імена на ен ви знаєте?

   5. Розгляд ілюстрацій (с. 34).

   Читання підписів під малюнками:

 

    - Но-но-но! 

     -Ні!

    - Ну-ну-ну! 

     -На!

    Учні вправляються у читанні. Учитель звертає увагу на інтонування окличних речень.

    - Молодці! Настусі сподобалося, як ви читаєте.

VI. Підсумок уроку.

     - Розкажіть Настусі, що ви робили сьогодні на уроці. Що цікаво було робити? Тепер Настуся знає, що ви теж вмієте гарно читати.

 

  МА                         

 

                           МО

 

 

            МИ

 

                                  МУ

 

         МІ

docx
Додано
24 серпня 2018
Переглядів
9022
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку