Урок. "Звуки [р], [р'], позначення їх буквою "ер"".

Про матеріал

Тема. Звуки [р], [р′]. Позначення їх буквами Р, р («ер»)

Мета: ознайомити учнів з артикуляцією нових звуків; формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками; вчити читати склади, слова з новою буквою; збагачувати словниковий запас; розвивати артикуляційний апарат, мовлення, мислення; виховувати у дітей охайність, старанність, інтерес до навчання.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Стали, дітки, посміхнулись .

Один одному всміхнулись.

Сіли всі рівненько,

Попрацюємо гарненько.

Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Повторення та закріплення матеріалу

1 Гра « Називай правильно»

Учитель швидко показує букву, учні називають її, а також зву­ки, що вона позначає на письмі.

2 Читання складів та слів на картках-блискавках

Повіяв сильний-сильний вітер

Дощик накрапує надворі

Краплинки вгості завітали

він

сім

ві

сна

ве

нок

ві

Щоб дітки разом прочитали…

3 Гра «Знайди і прочитай»

— Прочитайте перше речення про Іванка і Віку.

  • -Що робила бабуся Василина навесні?
  • -Прочитайте, яка була Віка?

III. Мотивація навчальної діяльності

1 Відгадування загадок

Має клешні й довгі вуса.

Я і сам його боюся:

Він щипає, мов гусак,

Ну, а звуть щипаку... (рак).

А ось, де може жити рак, ви скажете, відгадавши таку загадку.

  • Наче скло прозоре,
  • В'ється синя стрічка,

    То біжить у море

    Безупинна... (річка).

    — Назвіть перший звук у словах-відгадках. Артикуляція звуків [р], [р′], віднесення їх до приголосних, позначення фішкою

    2. Робота в парах. Складання звукових моделей слів-відгадок

    — Отже, з яким звуком ви ознайомитесь на уроці?

    IV. Повідомлення теми і завдань уроку

    — Сьогодні ви ознайомитесь з новим звуком і буквою, яка його позначає на письмі, будете вчитися читати нові склади, слова, вивчите скоромовку. А на уроці ви повинні бути уважними і ста­ранними, щоб виконати всі завдання.

    V. Вивчення нового матеріалу. Ознайомлення з новим звуком

    1 Виділення звуків [р], [р′]. Вивчення скоромовки.

    Мурий з Мурмуркою

    Вечеряли куркою:

    «Мур-мур-мур-р-ри,

    Гар-р-р-рні кур-р-ри!»

    — Назвіть слова зі звуками [р], [р′].

    2. Аналітико-синтетичні вправи

    1) Гра «Утвори склад»

    — Утворіть всі можливі склади зі звуками [р], [р′].

    2) Гра «Веселий м`яч»

    Учитель називає склад, учні називають звуки, що його утворили.

    4 Гра «Чарівний капелюх»

    Учні добирають свої слова з новими звуками.

    VI. Фізкультхвилинка

    Ра-ра-ра! Ра-ра-ра! —

    У нас розпочалася гра.

    Ри-ри-ри! Ри-ри-ри! —

    Нумо, руки догори.

    Вліво, вправо нахилились,

    Низько до землі вклонились...

    Присідай і випрямляйся,

    Разом з нами дружно грайся.

    Раз-два! Відпочили?

    До роботи дружно сіли.

    VII. Ознайомлення з новою буквою

    1 Розгляд букви. Аналіз її графічної будови. Добір предметів з навколишнього середовища, схожих на букву р («ер»)

    Виліз равлик на стеблину,

    Зупинився і завмер.

    На собі несе хатину,

    А вона — як буква «ер».

    2 Місце букви в касі

    VIII. Робота за Букварем (с. 78–79)

    1 Розглядування малюнків. Складання звуко-складових моделей слів .

    2. виготовлення букви «ер» з цукерків.

    3 Читання складів та слів з буквою «ер»

    6 Читання слів у колонках

    IX. Фізкультхвилинка (руханка)

    X. Продовження роботи за Букварем (с. 79)

    1 Гра «Слухняний ротик».

    • 1)Читання хором з нарощуванням темпу.
    • 2)Робота з малюнками.
    • -Прочитайте слова. Назвіть слова, які відповідають кожному малюнку.
    • 3)2 Логічна вправа «Слово у слові»

    XI. Підсумок уроку

    — Яку букву вивчили на уроці?

    — Які звуки вона може позначати?

    • —Промовте скоромовку, яку вивчали на уроці.
    • —Що найбільше сподобалось на уроці?
    Перегляд файлу

     

    Тема. Звуки [р], [р′]. Позначення їх буквами Р, р («ер»)

    Мета: ознайомити учнів з артикуляцією нових звуків; формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками; вчити читати склади, слова з новою буквою; збагачувати словниковий запас; розвивати артикуляційний апарат, мовлення, мислення; виховувати у дітей охайність, старанність, інтерес до навчання.

    Хід уроку

    I. Організаційний момент

    Стали, дітки, посміхнулись .

    Один одному всміхнулись.

    Сіли всі рівненько,

    Попрацюємо гарненько.

    Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

    II. Повторення та закріплення матеріалу

    1 Гра « Називай правильно»

    Учитель швидко показує букву, учні називають її, а також зву­ки, що вона позначає на письмі.

    2 Читання складів та слів на картках-блискавках

    Повіяв сильний-сильний вітер

    Дощик накрапує надворі

    Краплинки вгості завітали

    Щоб дітки разом прочитали…

     

     

    3 Гра «Знайди і прочитай»

    — Прочитайте перше речення про Іванка і Віку.

    • Що робила бабуся Василина навесні?
    • Прочитайте, яка була Віка?

    III. Мотивація навчальної діяльності

    1 Відгадування загадок

    Має клешні й довгі вуса.

    Я і сам його боюся:

    Він щипає, мов гусак,

    Ну, а звуть щипаку... (рак).

    А ось, де може жити рак, ви скажете, відгадавши таку загадку.

    • Наче скло прозоре,

    В’ється синя стрічка,

    То біжить у море

    Безупинна... (річка).

    — Назвіть перший звук у словах-відгадках. Артикуляція звуків [р], [р′], віднесення їх до приголосних, позначення фішкою

    2. Робота в парах.  Складання звукових моделей слів-відгадок

    — Отже, з яким звуком ви ознайомитесь на уроці?

    IV. Повідомлення теми і завдань уроку

    — Сьогодні ви ознайомитесь з новим звуком і буквою, яка його позначає на письмі, будете вчитися читати нові склади, слова, вивчите скоромовку. А на уроці ви повинні бути уважними і ста­ранними, щоб виконати всі завдання.

    V. Вивчення нового матеріалу. Ознайомлення з новим звуком

    1 Виділення звуків [р], [р′]. Вивчення скоромовки.

    Мурий з Мурмуркою

    Вечеряли куркою:

    «Мур-мур-мур-р-ри,

    Гар-р-р-рні кур-р-ри!»

    — Назвіть слова зі звуками [р], [р′].

    2.  Аналітико-синтетичні вправи

    1) Гра «Утвори склад»

    — Утворіть всі можливі склади зі звуками [р], [р′].

    2) Гра «Веселий м`яч»

    Учитель називає склад, учні називають звуки, що його утворили.

    4 Гра «Чарівний капелюх»

    Учні добирають свої слова з новими звуками.

    VI. Фізкультхвилинка

    Ра-ра-ра! Ра-ра-ра! —

    У нас розпочалася гра.

    Ри-ри-ри! Ри-ри-ри! —

    Нумо, руки догори.

    Вліво, вправо нахилились,

    Низько до землі вклонились...

    Присідай і випрямляйся,

    Разом з нами дружно грайся.

    Раз-два! Відпочили?

    До роботи дружно сіли.

    VII. Ознайомлення з новою буквою

    1 Розгляд букви. Аналіз її графічної будови. Добір предметів з навколишнього середовища, схожих на букву р («ер»)

    Виліз равлик на стеблину,

    Зупинився і завмер.

    На собі несе хатину,

    А вона — як буква «ер».

    2 Місце букви в касі

    VIII. Робота за Букварем (с. 78–79)

    1 Розглядування малюнків. Складання звуко-складових моделей слів .

    2. виготовлення букви «ер» з цукерків.

    3 Читання складів та слів з буквою «ер»

    6 Читання слів у колонках

    IX. Фізкультхвилинка (руханка)

    X. Продовження роботи за Букварем (с. 79)

    1 Гра «Слухняний ротик».

    1. Читання хором з нарощуванням темпу.
    2. Робота з малюнками.
    • Прочитайте слова. Назвіть слова, які відповідають кожному малюнку.
    1. 2 Логічна вправа «Слово у слові»

    XI. Підсумок уроку

    — Яку букву вивчили на уроці?

    — Які звуки вона може позначати?

    • Промовте скоромовку, яку вивчали на уроці.
    • Що найбільше сподобалось на уроці?

     

     

     

     

     

     

    doc
    Додано
    26 листопада 2018
    Переглядів
    3033
    Оцінка розробки
    Відгуки відсутні
    Безкоштовний сертифікат
    про публікацію авторської розробки
    Щоб отримати, додайте розробку

    Додати розробку