Урок "Звукові та світлові явища"

Про матеріал
Конспект уроку з інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для учнів 5 класу "Звукові та світлові явища природи". Мета уроку: ознайомити учнів із світловими та звуковими явищами. Конспект уроку створила вчитель першої категорії Максименко юлія Вікторівна
Перегляд файлу

Звукові та світлові явища.

Мета:

сформувати уявлення про звукові та світлові явища природи, про повторюваність явищ природи, їхній взаємозв’язок і взаємообумовленість,;

виховна: естетичне виховання;

розвиваюча: розвивати пізнавальний інтерес до курсу природознавства у 5 класі, допитливість, спостережливість, екологічне мислення, вміння логічно узагальнювати здобуті знання.

 

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Основні поняття і терміни:  звукові, світлові явища
Методи і методичні прийоми: словесний (бесіда, розповідь, робота з підручником, складання опорних схем), наочний (демонстрація наочності)

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

 Прийом «Інтелектуальна розминка»

 1. Все навколо нас? … (Природа)

2. Природа складається з … (Тіл природи)

 3. Тіла складаються з … (Речовин)

4. Речовини з …. (Молекул)

5. Молекули з … (Атомів)

 7. Речовини бувають у трьох агрегатних станах … (Твердий, рідкий, газоподібний).

 8. Які зміни в природі ви спостерігаєте протягом року? ( явища)

3.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

Запис теми.     

Завдання уроку. Ознайомитися з звуковими та світловими явищ природи

4. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

         Розповідь учителя з елементами бесіди

         Демонстрації таблиці.

Звукові явища.

         Явище розповсюдження звукових коливань у повітрі, воді, металах, називається звуковим.

         Поширення звукових коливань називається звуковою хвилею.

         Тіло, що своїм коливанням створює звук, є джерелом звуку.

Демонстрації таблиці.

         Гра «Впізнай звук»

Світлові явища.

         Явища, пов’язані з поширенням світла, називають світловими.

Світло – це один із видів випромінювання.

Джерела світла – це сильно нагріті тіла. Гарячі джерела: Сонце, свічка, зорі, багаття, електрична лампочка. Холодні джерела: деякі медузи, риби, бактерії, полярне сяйво.

        

5. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

         ПЕРЕВІРКА ЗАСВОЄННЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ (5хв).

Вправа «Вірю-не вірю» - Пташиний спів, шум автомобіля, шелест листя – це звуки +

 - Для поширення звуків потрібне середовище +

 - Тіло, що перебуває в стані спокою – джерело звуку – ні! –

 Тіло, що поширює звук, називається джерелом звуку +

- Звук поширюється тільки в повітрі – ні!

 - Звук поширюється тільки в певному напрямку –ні!

- Луна (эхо) – це відбита від перешкоди звукова хвиля +

 - Звук у воді поширюється швидше ніж у металах + - Звук – це механічне явище – ні!

6. ПІДСУМКИ УРОКУ

         Прийом “Роблю висновок”

Завершити речення

1.В основі існування природи Землі лежать… (явища).

2.Ми дізналися про… (біологічні, фізичні, хімічні явища).

3.Усі явища за однакових умов…

4.Зміни тривалості дня, зміни температури й вологості повітря дають сигнал живим організмам про зміни в природі, що спонукає останніх пристосовуватися до їх змін. Завдяки своїм пристосуванням і всім взаємопов’язаним явищам неживої природи рослини і тварини не зникають з планети.

7. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

 

docx
Додано
10 листопада 2022
Переглядів
784
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку