Уроки " Хто такий мандрівник? Подорож на південний континент."; Як мандрувати безпечно?

Про матеріал
Предмет "Я досліджую світ" за програмою Шияна. Тиждень 18 «Я – мандрівник», день перший та другий.
Перегляд файлу

Я досліджую світ

 Тиждень 18  «Я – мандрівник»

 

Тема дня.       Хто такий мандрівник?  Подорож на південний континент.

Мета: дати уявлення про те, хто такий мандрівник; розповісти про відомих мандрівників світу та їх відкриття; сформувати уявлення про південний континент – Антарктиду; ознайомити з мешканцями континенту; провести дослідження «Чому в Антарктиді холодно?; провести досліди з льодом; сформувати уявлення про айберг; закріпити вміння вибирати одяг відповідно до погоди та пори року; учити знаходити компроміс під час конфліктів; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, фантазію, дрібну моторику, критичне мислення; виховувати повагу, ввічливість, доброзичливість, вдячність, тактовність, щирість у спілкуванні з іншими, естетичні смаки.

Формування ключових компетентностей:  

  • З увагою сприймає усні репліки вчителя й однокласників й доречно реагує на інформацію в діалозі;
  • Сприймає монологічне висловлення;
  • Ставить запитання та відповідає на запитання:
  • Ділиться своїми почуттями та емоціями, розповідає про те, що його вразило:
  • Вживає ввічливі слова:
  • Об’єднується з іншими дітьми у групи для спільної діяльності:
  • Вільно спілкується з дітьми, робить висновок про настрій, емоції:
  • Використовує інформацію з відомих та запропонованих іншими джерел;
  • Читає вголос короткі тексти, обмінюється елементарними письмовими повідомленнями:
  • Бере участь у мовних іграх:
  • Розповідає про власні емоції, що виникають під час спостереження та експериментування;
  • Описує, як вода перетворюється на лід та навпаки;
  • Застосовує за потреби найпростіші матеріали та прилади;
  • Знає кліматичні умови континенту та його мешканців;
  • Уміє розв’язувати конфлікти;
  • Знає вивчені поняття:
  • Презентує іншим результати власної творчої діяльності.

Обладнання: підручник інтегрованого курсу у двох частинах «Я досліджую світ 1 клас»  О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко, цеглинки LEGO, картки для індивідуальної, парної та групової роботи; презентація «Відомі мандрівники світу», презентація «Антарктида: цікаві факти», глобус,  настільна лампа зі звичайною лампою розжарювання, кубики льоду, прозора ємність з водою, тарілочка, сіль, фізкультхвилинка «Веселі пінгвіни», ноутбук,

 

ХІД УРОКУ

 

РАНКОВА ЗУСТРІЧ

Діти, стоячи в колі, промовляють привітання:

 

Кожному дню – безхмарного неба,

Кожній дитині – веселощів треба.

Нехай усміхаються люди щодня.

Доброго ранку! Доброго дня!

 

Вправа «Намалюй сонечко» (створення позитивного настрою)

Утворіть пари та намалюйте пальчиками на спині свого друга сонечко. Малюючи промінчик, говорите комплімент або побажання.

 

Заповнення щоденних новин.

  • Дата (число, місяць, день тижня)
  • Огляд погоди
  • Чим сьогоднішній день мене…(вразив,засмутив)

 

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТИЖНЯ, ДНЯ.

 

Тема цього тижня - «Ми  – мандрівники». Ви дізнаєтеся: хто такі мандрівники, хто з-поміж відомих мандрівників зробив відкриття; багато цікавого дізнаєтесь про подорожі та туристів.

 

Вправа «Дешифрувальник»

Щоб визначити тему дня, виконаємо вправу.

Закресліть літери, які повторюються тричі, крім літери А. АСНСТВАВРБКБТСИБДВА

Утворіть слово із літер, що залишилися. Прочитайте його.

  • Що таке Антарктида?

 

Повідомлення теми дня.

 

Сьогодні ми вирушимо у подорож до найтаємничішого материка Землі – Антарктиди! Ви дізнаєтесь, що «південь» - це не жарко, а холодно, познайомимося з мешканцями Антарктиди.

 

Вправа «Очікування»

  • Що ви очікуєте від сьогоднішньої подорожі?
  • Якою, на вашу думку, вона має бути?
  • Давайте проговоримо, якими повинні бути діти?
  • Отже, сподіваюся, що разом ми проведемо цікавий, творчий, корисний урок, на якому кожен із вас дізнається багато нового.

РОЗПОВІДІ ПРО ВІДОМИХ МАНДРІВНИКІВ ТА ЇХНІ ВІДКРИТТЯ (Джеймс Кук, Христофор Колумб, Жак – Ів Кусто, Марк Бьюмонт)  (перегляд презентації ) https://www.google.com/search?q=2&sxsrf=AJOqlzV_Fto0ANnxJrysy28gsW-Cvb020A:1675787193692&source=lnms&tbm=vid&sa=X&ved=2ahUKEwi0r5jj6YP9AhUHtosKHQsEAzYQ_AUoA3oECAEQBQ&biw=1366&bih=657&dpr=1#fpstate=ive&vld=cid:6107f235,vid:WioMNZ36oSM

Ви познайомились з мандрівниками різних часів.

  •  Що їх об’єднує?
  • Якими рисами потрібно володіти, щоб стати мандрівником?
  •  Чи всі можуть бути мандрівником?

Вправа «Асоціативний кущ»

СМІЛИВІСТЬ            ВИТРИВАЛІСТЬ           УПЕВНЕНІСТЬ У СОБІ    

 

ДОБРОЗИЧЛИВІСТЬ         МАНДРІВНИК        УПЕРТІСТЬ    

 

ГОТОВНІСТЬ ДО ЗМІН        АКТИВНІСТЬ        УМІННЯ ПЛАНУВАТИ

(ще пропонуються слова: лінь, жадібність, ощадливість, малорухомий спосіб життя, терпимість)

А щоб здійснити мандрівку до Антарктиди потрібно щей мати міцне здоров’я.

Віртуальна мандрівка на південний континент(перегляд презентації)

 

https://www.google.com/search?q=&sxsrf=AJOqlzVok8vbsisbQVqgPo605xjzaY54NA:1675787371478&source=lnms&tbm=vid&sa=X&ved=2ahUKEwigyPu36oP9AhVPvosKHWI7DzQQ_AUoA3oECAEQBQ&biw=1366&bih=657&dpr=1

 

Вправа   «Приріст знань та досягнень» 

Назвіть 2 факти, продовживши відповідні фрази, – «я не знав...», «тепер я знаю...».

 

Вправа «Збираємося на південь»

 

Погляньте, будь ласка, на екран. Відшукайте Джмелика.

  • У що одягнений Джмелик?
  • Чому?
  • Щоб разом із Джмеликом подорожувати на холодний південь, ви маєте вміти одягатися відповідно до кліматичних умов.

(робота в парах)

Визначте одяг відповідно до кліматичних умов.

 

Молодці! Справилися з завданням?  Як?

Вправа «Вподобайка»

 

 

Ну як, сподобалась подорож?

 

А тепер повертаємось до нашої електронної версії сторінки підручника.

  • Куди потрапили Джмелик та його друзі? Звідки ви дізналися про це?
  • Що одне? Чого багато?
  • Кого ми бачимо на передньому плані, а кого – далі?
  • Хто що робить? Хто літає? А плаває? Хто стоїть? Хто відпочиває?..
  • Скільки груп пінгвінів ви знайшли?
  • Що робить кожна група?
  • Скільки пінгвінчиків уже мають светрики?
  • Це більше половини чи менше?
  • Скільки ще потрібно сплести, щоб одягнути всіх?
  • Які ще команди є на картині?
  • Яких тварин ви ще бачите?
  • Що є реальністю, а що вигадка?

 

А зараз я перевірю вашу спостережливість:

  • Кого на картині більше – птахів чи тварин? Птахів чи сніговиків? Пінгвінів чи бурувісників?

Молодці! Супер!

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА «Веселі пінгвіни»

https://www.google.com/search?q=&aqs=chrome..69i57j0i22i30.1852j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:c504e61c,vid:N3UIHRRQ_xw

 

 

СЛУХАННЯ ОПОВІДАННЯ «Південь, на якому холодно»

(https://svitdovkola.org/1/18/Tyzhden-18-besida-za-kartynou.pdf)

 

  • Про що розповіла Книжечка?

 

СЛУХАННЯ ОПОВІДАННЯ «Арктика, Антарктика, Антарктида?»

 

  • Який маршрут вибрав Джмелик?
  • Який океан омиває Антарктиду?
  • Чому на цьому материку немає країн?
  • Чи є люди в Антарктиді?
  • З якою метою вони туди потрапили?
  • Як можна дістатися Антарктиди?
  • Як називаються пароплави, які доставляють науковців на материк?

Криголам – це величезне судно, яке перевозить не лише людей, а й техніку, прилади, харчі і багато іншого.

  • А ще чим можна доправити вантажі чи евакуювати важкохворого?

Так, ви маєте рацію. Це гелікоптери(гвинтокрили, вертольоти)

 

 

 

Вправа «Світлофор»

 

Оцініть,  як ви зрозуміли матеріал  за допомогою світлофора ("зелений" – все зрозуміло, "жовтий" – є труднощі, "червоний" – багато незрозумілого).

 

ДОСЛІДЖЕННЯ «Чому в Антарктиді так холодно?»

 

За допомогою глобуса та настільної лампи моделюємо освітлення Сонцем полюсів Землі. Показуємо дітям, як сонячні промені «ковзають» по полюсах, і пояснюємо, що саме тому Сонце не зігріває їх.

Звертаємо увагу і на те, що це найвищий материк. Антарктида майже в 3 рази вища, ніж середня висота поверхні інших континентів. А чим вище, тим холодніше.

 

Пінгвін імператорський

Імператорські пінгвіни - це не тільки найкрупніші із усіх пінгвінів, але і найбільш високоантарктичний вид серед птахів. Вони можуть витримувати до -400 С та дуже сильні вітри.

Довжина тіла птаха: 112см; маса – 20-40кг

Суспільні птахи; тримаються колоніями, що нараховують від 500 до 20 000 пар.
Харчуються рибою, каракатицями, рачками.
Живуть птахи до 20 років.

Найближчий родич пінгвіна імператорського - пінгвін королівський Aptenodytes patogonica. Він дрібніше імператорського, а оперення в нього трохи яскравіше.

 

Тюлени - На украинской полярной станции впервые родился тюлень (фото) —  УНИАН

Є на півночі тварина –                                
Ласти, голова і спина.
В крижаній воді купається –
На мороз не ображається.
Рибу їсть він кожен день
Ластоногий звір …… .
(Тюлень)    

 

 

Котик мешкає…у морі,

Ловить рибку на просторі.

Ласти замість лап м’яких…

Знаєш котиків таких?   (Морський котик)

 

Знають діточки малі:     
Він — найбільший на Землі!
Дім його — це океани,
Зі спини летять фонтани.
Схожий на масивний щит
Добродушний синій…
(Кит)

 

 

Смугач великий  або си́ній кит   вид ссавців родини смугачеві, підряду китовидих, або «вусатих китів». Синій кит, можливо, найбільша тварина, яка коли-небудь існувала на Землі. Постраждав і страждає від китобійного промислу, через що популяція синіх китів дуже мала.

Синій кит — типовий представник вусатих китів, він живиться планктоном. Має добре розвинений цідильний апарат, утворений пластинами китового вуса. Синій кит споживає переважно криль, рідше більших рачків, дрібну рибу і головоногих молюсків.

Виділяють три підвиди синього кита — північний, південний і карликовий, які незначно відрізняються за розміром і статурою. Іноді виділяють четвертий підвид — індійський синій кит. Перші два підвиди тяжіють до холодних навколо полярних вод, а третій трапляється переважно в тропічних морях. Спосіб життя всіх підвидів майже однаковий. Кити тримаються переважно поодинці, рідше невеликими групами, причому навіть у групах вони плавають розрізнено. Історичний ареал синього кита займав весь світовий океан, однак у наш час дуже розірваний. У порівнянні зі способом життя багатьох інших китоподібних, спосіб життя синього кита вивчений недостатньо.

З початку XX століття чисельність синього кита почала швидко знижуватися у зв'язку з безконтрольним промислом. Китобоїв привертав величезний розмір туші цієї тварини — від одного кита можна було отримати набагато більше жиру і м'яса, ніж від будь-якого іншого китоподібного. До 1960-х років синій кит був майже знищений і опинився на межі повного зникнення — 1963 року залишалося не більше 5000 особин. У наш час, попри вжиті заходи охорони, синій кит як і раніше дуже рідкісний — загальна чисельність не перевищує 10 000 особин, і для підтримки його стабільного поголів'я потрібні нові охоронні заходи. Основну загрозу для китів представляє антропогенний фактор, що виражається в порушенні їхнього звичного способу життя і забруднення морів. Повільне природне відтворення синіх китів також значно перешкоджає зростанню їхньої популяції.

У синього кита величезне, струнке і витягнуте тіло завдовжки 26—27 м вага від 130 т і більше в дорослої особини, від 5 т до 15 т у новонародженої. Голова зверху широка і рівна, V-подібна з дуже вигнутою в сторони нижньою щелепою. Збоку має плаский вигляд. Дихало помітно не виступає. З кожного боку верхньої щелепи має чорні пластини (так званий «китовий вус»). Грудні плавники вузькі та загострені. Хвостове стебло широке із зазубленим краєм. Має 55 — 68 підщелепних горлових складок.

Тіло синювато-сіре із сірими плямами різної величини і форми. Голова і нижня щелепа темні, спина і боки світліші.

Як і всі китоподібні, синій кит випускає так званий фонтан: видихає

Птах розправив дужі крила,   
Білі крила – мов вітрила.
– Гляньте-но, – кричить матрос,

  Там, у небі…
(Альбатрос)

 

 

ФОРМУВАННЯ ПРИРОДНИЧИХ ПОНЯТЬ

 

Експедиція на айсберг.

  • Що таке айсберг?
  • Де і коли виникають айсберги?

Отже, айсберг – це великий шматок криги.

  • На вашу думку, крига важча за воду чи легша?

Давайте доведемо це.

Дослід 1.

В прозору ємність кидаємо декілька кубиків льоду.

  • Що ми бачимо?

Отже, лід не тоне у воді.

  • Коли ми використовуємо кубики льоду?(для охолодження напоїв, а також щоб не було гематоми після удару чи падіння).

 

  • Чи є на картині айсберг?
  • Кого можна побачити на айсбергах?
  • Чому ці тварини там знаходяться?
  • Чому птахи не мостять гнізд на цих горах?
  • Чи можна використовувати айсберги?

Айсберг – в розумінні «крижана гора» використати важко. А, якщо згадати що айсберг – це замерзла прісна вода, то ми можемо транспортувати льодяні глиби в спеціальні приміщення, подрібнювати, розтоплювати й отримувати прісну питну воду.

 

Коли ми розповідали про погоду. То наголосили, що на дорозі ожеледиця. А як з нею боротися?

 

Дослід 2.

Ви бачили, що дороги під час ожеледиці посипають сумішшю мучки (дуже дрібненьких каміньчиків) і солі. Давайте перевіримо, як впливає сіль на шматочок льоду.

Візьмемо два шматочки льоду і покладемо їх на тарілочку.

Один шматочок посипимо сіллю, а інший – ні.

  • Перевіримо, який шматочок почне танути швидше.
  • Як змінюється структура льоду під дією солі?

Отже, лід стає крихкішим, темніє і починає швидше танути.

 

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ.

           Вправа  «Абетковий суп»( «Від А до Я»)

Хід вправи

 Розріжте абетку, вилучіть з неї літери „ь, и, й, ї”.

        Запропонуйте кожному учневі витягнути з чарівної торбинки літеру і придумати підсумкове речення на тему уроку, яке б починалося з цієї літери.

 

Наприклад:

  • А – Антарктида знаходиться на півдні.
  • Б – Білі ведмеді не живуть в Антарктиді.
  • В – Весни не буває на материку.
  • Г – Градус морозу – це «-».
  • Д – Дослідники вивчають природу континента…

(так як це перший клас, то тягнули картку з літерою  не кожен,  а в парі)

 

 

РЕФЛЕКСІЯ.

Вправа «Мікрофон» 

Наш урок закінчується.

  • Чи справдилися ваші очікування?
  • Мені було цікаво(нецікаво), тому що…
  • Удома я розповім про…
  • З яким настроєм завершуєте урок?

 

 

Тема дня.  Як мандрувати безпечно?

Мета: дати уявлення про те,які бувають мандрівки і як мандрувати безпечно; які речі потрібні для походу; розвивати вміння визначати природні об’єкти та рукотворні тіла; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, фантазію, дрібну моторику, критичне мислення; виховувати повагу, ввічливість, доброзичливість, вдячність, тактовність, щирість у спілкуванні з іншими, естетичні смаки.

Формування ключових компетентностей:

  • З увагою сприймає усні репліки вчителя й однокласників й доречно реагує на інформацію в діалозі;
  • Сприймає монологічне висловлення;
  • Ставить запитання та відповідає на запитання:
  • Ділиться своїми почуттями та емоціями, розповідає про те, що його вразило:
  • Вживає ввічливі слова:
  • Об’єднується з іншими дітьми у групи для спільної діяльності:
  • Вільно спілкується з дітьми, робить висновок про настрій, емоції:
  • Читає вголос короткі тексти, обмінюється елементарними письмовими повідомленнями:
  • Бере участь у іграх:
  • Знає вивчені поняття:
  • Розрізняє природні об’єкти та рукотворні тіла.

Обладнання: підручник з ЯДС та робочий зошит, цеглинки LEGO, картки для індивідуальної, парної та групової роботи; анімаційний фільм «Корисні підказки:ми йдемо в похід», фізкультхвилинка «Раз, два, три», ноутбук

 

РАНКОВА ЗУСТРІЧ.

 

Привітання

Встаньте, дітки, всі рівненько

Привітаємось гарненько.

Посміхнись сосіду справа,

Посміхнись сосіду зліва.

Привітайтесь «Добрий день»!

Хай гарно розпочнеться новий день!

 

Вправа «Мій настрій!

 

  • Який настрій у вас сьогодні?

Будь ласка, виберіть сніжинку, яка відповідає вашому настрою.

 

  1. Вправа «Піраміда бажань»

(діти в колі висловлюють одне одному бажання)

 

Заповнення щоденних новин.

  • Дата (число, місяць, день тижня)
  • Огляд погоди
  • Чим сьогоднішній день мене…(вразив,засмутив)

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ДНЯ.

 

 Її ви дізнаєтесь, коли об’єднавшись у групи за кольорами, викладете букву, яка захована в одному з комплектів (по колу передаються цеглинки (по дві-три цеглинки одного кольору)). Виклавши ці букви, ми дізнаємось , яка тема сьогоднішнього дня.

 

Отже, яка тема дня?

  •  «МАНДРИ»
  • Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь: що таке «похід» і як до нього підготуватися; чим мандрівка відрізняється від походу; як мандрувати безпечно.

 

Вправа «Очікування»

 

  • Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
  • Яким, на вашу думку, він має бути?
  • Якими маєте бути ви, діти?
  • Отже, сподіваюся, ми разом проведемо цікавий, творчий, корисний урок, на якому кожен із вас дізнається для себе багато нового.

 

 

З’ЯСУВАННЯ ДОСВІДУ УЧНІВ З ТЕМИ

(робота в групах)

Об’єднайтесь в групи, хто в яку пору року народився.

 

Завдання для першої групи.

 

У вас є картки з різними фото. Класифікуйте їх за групами: мандрівники, туристи, відпочиваючі.

 

 

 

Завдання для другої групи.

 

Користуючись словником, з’ясуйте:

  • Хто такий мандрівник?
  • Як ще можна назвати мандрівника?
  • Яким словом замінюємо слово «подорож»?

 

Завдання для третьої групи.

 

«Вибери речі туриста»

 

Завдання для четвертої групи.

 

З частин танграма викласти транспортні засоби на яких можна подорожувати.

 

 

      Вправа   «Погода» (оцініть свій стан після виконання завдання)

 

Хід вправи

«Сонечко» – мені було цікаво,

 

«сонечко та хмаринка» – інколи було не цікаво,

«хмаринка» – було сумно.

 

 

 

ФОРМУВАННЯ ПРИРОДНИЧИХ ПОНЯТЬ

 

  • Які природні об’єкти можна побачити під час подорожі?
  • Назвіть об’єкти живої(неживої) природи.
  • Назвіть рукотворні тіла.

 

Прослухайте вірш Лесі Вознюк «Мандрівна  лічилка». Але не просто послухаємо, а порухаємося разом з туристами.

Мандрівна лічилка

Ми лісочком мандрували,
все довкола рахували.
Раз — суничка, два — малинка,
три — край стежечки ожинка,
а чотири — то чорнички,
що засмаглі мають щічки.
П’ять — грибок-боровичок,
ось минувся вже лісок.
Далі полем мандрували,
все довкола рахували.
Раз — волошка, два — то жито,
три — все поле маком вкрите,
а чотири — гречка квітне,
зустрічає бджіл привітно.
П’ять — пшениченьку знайшли,
ось і поле перейшли.
Далі лугом мандрували,
все довкола рахували.
Раз — дзвіночок, два — ромашка,
три — духмяна біла кашка,
а чотири — конюшина
звеселила всю долину.
П’ять — то коник-стрибунець...
Ось прогулянки кінець.

Мандрували, потомились,
рахувати научились.
Хочеш вміти рахувати?
Завтра з нами йди гуляти.

Молодці. Прогулялися, все довкола побачили. А все запам’ятали?

Прослухайте ще раз і скажіть:

  • Які природні об’єкти зустріли туристи в лісі(полі, лузі)?

ПЕРЕГЛЯД АНІМАЦІЙНОГО ФІЛЬМУ «Корисні підказки: ми йдемо в похід»

https://www.youtube.com/watch?v=7hgpmZc0wLg

БЕСІДА ЗА ЗМІСТОМ ФІЛЬМУ.

  • Яке перше правило?(ходимо пішки і багато)
  • Друге?(беремо лише необхідні речі)
  • Третє?(спати доведеться в наметі та спальному мішку)
  • Наступне?(беруть прості та поживні продукти)
  • І останнє?(електрики немає, вода для пиття береться з собою, миєшся в водоймі, якщо дозволяє погода)

Вправа «Ми збираємося в похід»

(з великої кількості предметних малюнків(приблизно по два на дитину) діти вибирають предмети, що знадобляться в поході.

 Приклеюючи зображення, діти пояснюють чому саме цей предмет вони вибрали)

Вправа «Дякую»

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА «Раз,два,три»

https://www.google.com/search?q=&aqs=chrome..69i57j0i22i30l7.2541j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:b51a5bd3,vid:CqOr8xqBiK4

РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ ТА ЗОШИТОМ

(опрацювання ст.12-13 підручника; обов’язково звертається увага на правила поведінки та техніку безпеки в потязі; робота в зошиті – ст. 12-13 )

Безпека на залізниці.( https://www.youtube.com/watch?v=A11-FZ81CAg)

Правила безпечної поведінки в потязі (https://www.uz.gov.ua/passengers/pravbez/)

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ

 

  1. Розгадування ребусів.

 

(намет, наплічник, карта)

  1. Вправа «Знайди слова»

 

 

 

М

А

Н

Д

Р

І

В

Н

И

К

Ц

Н

А

М

Е

Т

Щ

О

А

А

Є

Д

Т

У

Р

И

С

Т

Є

Е

Ч

Ш

Щ

Ь

Ю

Я

А

Б

В

Г

П

І

В

Н

І

Ч

Н

Ю

У

К

Ф

І

В

А

П

Р

О

Л

Д

А

Н

З

П

І

В

Д

Е

Н

Ь

Р

Ю

Б

Т

И

З

А

Х

І

Д

Т

А

З

А

К

О

М

П

А

С

А

 

(компас, карта, північ, захід, мандрівник, намет, турист, південь)

 

РЕФЛЕКСІЯ

Ось і закінчився наш урок.

  • Чи справдилися ваші очікування?
  • Що було для вас найцікавіше?
  • Про що розповісте рідним удома?
  • З яким настроєм завершуте урок?

 

Вправа «Піца»

Хід вправи

На ватмані чи на дошці намальоване коло. Розділяємо його на чотири частини – сектори. Зверху кожного «шматочка» цієї імпровізованої «піци» записані твердження:

  • «Мені зрозуміло все, про що говорив учитель»,
  • «Мені було цікаво на цьому уроці»,
  • «Інформація була новою для мене»,
  • «Мені подобається тут і я чекаю наступних уроків».

Пропонуємо кожному учневі поставити чотири цятки – біля кожного твердження. Пояснюємо їм, що чим ближче цятка до середини «піци», тим більше вони згодні з твердженням. Це дасть вчителю загальний зріз знань і вражень класу.

docx
Додано
14 лютого 2023
Переглядів
572
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку