Тема. Повторюємо числа 1-7
Мета: актуалізувати знання про числа 1–7 (способи їхнього утворення, розташування у натуральному ряді, склад чисел); закріпити вміння каліграфічно писати цифри 1–7; формувати вміння зображувати зміст арифметичних дій схематично, визначати істинні та хибні рівності; розвивати логічне мислення, мовлення та графічні навички учнів; виховувати старанність, товариськість.
Обладнання: презентація; круги для оцінювання « Світлофор», навчальний зошит частина 2 до підручника С.О. Скворцової, О.В. Онопрієнко « Математика 1 клас).
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
І. Вступна частина.
1. Організація класу.
- Вітаю вас на уроці математики.
Психологічне налаштування на урок. Вправа «Дай мені 5!».
Вуха слухають! 1
Ротик мовчить! 2
Очі дивляться! 3.
Спинка вирівнялась! 4.
Голова працює! 5.
Дай мені 5! Починаєм працювать! Слайд 2
ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.
- назвіть числа менші за 5
- назвіть числа більші за 6
- сусідами якого числа є числа 6 і 8? ( 7)
- як утворити число 7 з попереднього числа,
- як утворити число 5 з наступного числа.
Супер, молодчинки!
4. Повторення складу чисел 5-7 ( онлайн-вправа « Математичні пазли»)( після відкриття пазлів з’являється зображення райдуги) Слайд 4
- щоб отримати квиток на подорож повітряною кулею, вам треба виконати наступне завдання.
- назвіть вирази, що мають результат 7
- назвіть вирази, що мають результат 5
- назвіть вирази, що мають результат 6
- Діти, що зображено на малюнку? ( райдуга, веселка)
- Скільки кольорів у веселки? ( сім) . Назвіть їх.
- А де ще у нашому житті зустрічається число 7? ( 7 днів тижня, сім нот в музиці, 7 чудес світу)
Фізхвилинка. СЛАЙД 5
( один з учнів називає пари чисел, інші перевіряють)
ІІІ. Основна частина. Формування вмінь та навичок.
1. Формування вмінь добирати схему та вираз до ситуації об’єднання або вилучення. Завдання № 4 на с. 58 Колективна робота. Слайд 7
- Діти, одна з повітряних куль зупинилася на ставку.
- Хто зображений на малюнку? ( жабки)
- Скільки жабок плаває у ставку? ( 6)
- Скільки жабок стрибає до них у воду? ( 1)
- Що ми можемо дізнатися, якщо об’єднаємо їх ?( можна дізнатися, скільки стало жабок у озері.)
- Розгляньте схеми і скажіть, яка з них підійде для того, щоб дати відповідь на наше питання? Поясніть чому( Це — друга схема. На ній червоний відрізок позначає, що в озері було 6 жабок, а зелений — що одна жабка стрибнула в озеро. Цілий відрізок, що складається з двох частин і позначений знаком питання, позначає, скільки жабок стало в озері.
- Прочитайте вирази. Який з них буде відповідати нашій схемі? Поясніть чому.
( 6+1. Об’єднати — це означає додати, тому вибираємо вираз, де між числами 6 і 1 стоїть знак дії додавання.
Чудо , ви справились і з цим завданням. Молодці. Обведіть відповідним кольором номер завдання.
Фізкультхвилинка.
1. Формування вмінь додавати і віднімати число 1. Завдання № 7 на с. 59 Слайд 8
- Діти, давайте допоможемо Сергійкові виконати це завдання. Роздивіться уважно рівності. Мені здається, що з деякими щось не так .
- Скажіть, а чи всі рівності є істинними? ( не всі)
Вправа « закінчи речення».
IV.Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів. Слайд 9
Рефлексія. Оцінювання роботи на уроці. Оберіть відповідний колір « Світлофора»