Розробка уроку для 6 класу з використанням інтерактивних методів навчання. Тема уроку "Пагін: будова та основні фунуції"
Тема. Пагін: будова та основні функції.
Мета: сформувати в учнів поняття про пагін як вегетативний орган, ознайомити з
будовою, функціями та різноманітністю пагонів; розвинути в учнів вміння
розрізняти різні види пагонів між собою; сприяти усвідомленню рослини як
цілісного організму; виховати бережливе ставлення до природи.
Поняття і терміни уроку: пагін, вузол, міжвузля, листок, пазуха листка.
Обладнання і матеріали: живі рослини (вазони), гербарій, зображення рослин
(з використанням інтерактивної дошки), зошити, підручник.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань і умінь учнів.
«Мозковий штурм»
1. Які органи рослини називають вегетативними?
2. З яких частин складається пагін?
3. Які ви знаєте пагони?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
«Коло ідей»
Для виконання завдання розшифруйте QR-код.
(Як ви гадаєте, чому підземна і надземна частини рослини влаштовані по різному?)
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
V. Вивчення нового матеріалу.
Пагін – це надземний вегетативний орган, який складається із стебла, бруньок і листків.
Розглядаємо основні частини пагона (на прикладі кімнатних рослин).
«Мікрофон»
Обговорюємо значення частин пагона для рослини.
Перегляд відео «Ріст пагона» https://www.youtube.com/watch?v=aWejRqY5yJ4
VІ. Узагальнення і систематизація знань
Руханка
Пагін тягнеться до сонця (руки піднімають діти вверх)
Може гляне він в віконце (нахиляють руки до вікна)
Вітер сильний пагін гнеться (нахиляються вправо, вліво)
Листячко на нім трясеться (трусять ручками)
Раптом вітер чомусь стих (діти завмирають)
Розберемсь в питаннях цих (сідають на місця)
Лабораторне дослідження №5
Тема. Будова пагона.
Мета: дослідити будову пагона.
Для дослідження необхідно: пагони дерев та кущів, гербарні матеріали.
Завдання дослідження:
1. Розгляньте запропоновані вам пагони рослин.
2. Знайдіть вісь пагона – стебло; листки; вузли; міжвузля.
3. Зазначте складові частини пагона на малюнку.
Результати дослідження
VІІ. Підведення підсумків
Зайди за посиланням https://learningapps.org/display?v=pvjw7wxpa19 та виконай вправу у додатку LearningApps
“Н езакінчене речення”:
Мені сподобалось ……
Відкриття для мене……
Мені не сподобалось…
Оцінювання.
VІІІ. Повідомлення домашнього завдання
1. Вивчити §25.
2. Придумати запитання для сусіда по парті і закодувати його, тобто створити QR-код.