Тема: Усне додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд
( загальний випадок)
Мета: ознайомити учнів з усними прийомами додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд; формувати вміння застосовувати прийоми усного додавання двоцифрових чисел у процесі розв’язування прикладів і задач; удосконалювати вміння розв’язувати текстові задачі вивчених видів; розвивати увагу, логічне мислення; виховувати інтерес до вивчення математики.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.
1. Перевірка домашнього завдання (с. 64, завдання 359; 360)
Завдання 359
— Прочитайте відповіді в порядку спадання.
Завдання 360
— Скільки всього книг стояло на полицях?
17 0 30 44 65 16
80 55 100 30 31 46
— Запишіть числа в порядку спадання.
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як виконувати додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 64–65)
Завдання 361. Робота в групах
— Обчисліть усно.
Завдання 362
Учні замінюють числа сумою розрядних доданків за зразком, коментують хід виконання завдання.
Завдання 363. Колективне опрацювання матеріалу
— Розгляньте, як виконали додавання.
Запам’ятай!
1) Розклади числа на розрядні доданки.
2) До десятків додай десятки.
3) До одиниць додай одиниці.
4) Отримані результати додай.
Завдання 364
Учні пояснюють, як закінчити обчислення, працюючи у зошитах.
Завдання 365
Після складання плану розв’язання учні записують розв’язання самостійно.
Завдання 366
Під час повторення умови один учень креслить схему і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.
Завдання 367
Учні складають задачу за виразом: 59 – (23 + 16).
V. Узагальнення й систематизація знань
56 + 18 |
77 + 14 |
43 + 38 |
|
10 + 14 |
18 + 14 |
18 + 19 |
2. Робота над задачею
3. Геометричний матеріал
Побудуйте такий прямокутник, ширина якого 3 см, щоб його можна було поділити на 2 квадрати. (3 см + 3 см = 6 см — довжина.)
5. Розв’язування логічних задач
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
VII. Домашнє завдання
С. 65, завдання 368; 369.