Усне віднімання виду 40 – 8. Розв’язування простих та складених задач.

Про матеріал
Розробка уроку з математики , яка містить цікаві завдання, матеріали ігрового та творчого характеру для 2 класу.
Перегляд файлу

Тема: Усне віднімання виду 40 – 8. Розв’язування простих та складених задач.

Мета: ознайомити учнів з прийомом усного віднімання виду 40 – 8; удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі; розвивати увагу, уміння робити висновки, засновані на виконаних діях; вихову­вати почуття колективізму і взаємодопомоги, відповідальності.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль , корекція та закріплення знань учнів.

1. Перевірка домашнього завдання (с. 57, завдання 316; 317)

Завдання 316

— Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.

Завдання 317

— Скільки сувоїв тканини залишилось у магазині? Прочитайте розв’язання задачі двома способами.

2. Розумова розминка

1) Гра «Угадай приклад».

Приклад записаний на дошці, закритий карткою з відповіддю. Діти нази­вають різні приклади з цією відповіддю, намагаючись угадати приклад, запи­саний на дошці.

60 = ...; 30 = ...

2) Заміна чисел — круглих десятків сумою за зразком.

50 = 40 +     ; 70 =     + 10; 40 =     + 30; 100 = 90 +     .

3) Складання «ланцюжків».

70 — це 10 і 60

100 — це 10 і 90

60 — це 10 і 50

3. Хвилинка каліграфії (с. 57)

III. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з прийомами обчислень для випадків віднімання виду 40 – 8.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 57–58)

Завдання 318. Робота в групах

Командна гра «Ланцюжок».

Завдання 319. Колективне опрацювання матеріалу

— Розгляньте, як виконали віднімання.

40 – 8 = (30 + 10) – 8 = (10 – 8) + 30 = 2 + 30 = 32

Запам’ятай!

1) Кругле число розкладіть на доданки, один з яких дорівнює 10.

2) Від десяти відніміть одиниці.

3) Отриманий результат додайте до десятків, що залишилися.

Завдання 320 (усно)

Учні пояснюють, як закінчити обчислення, працюючи у зошитах.

20 – 5 = (10 + 10) – 5 = 10 – 5 + 10 =

— Від числа 20 треба відняти 5. 20 — це 2 десятки. Візьмемо 1 десяток — це 10 одиниць. Від 10 віднімемо 5, залишиться 5 одиниць. До 1 десятка додати 5 одиниць, буде 15.

— Яку властивість використали?

Завдання 321. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

Завдання 322. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі. Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.

Завдання 323

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

Завдання 324

Після складання плану розв’язання учні записують розв’язання самостійно.

2. Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних вмінь

1. Обчислення з коментуванням

50 – 4

70 – 7

90 – 2

100 – 5

Учні пояснюють так: «50 – 4: 50 — це 40 і 10, відніму 4 від 10, вийде 6 і 40, усього 46».

Особливу увагу потрібно звернути на віднімання декількох одиниць зі 100. Наприклад,

100 – 5. Пояснення: 100 — це 90 і 10 (пишуть під прикладом); від­німаємо 5 від 10, вийде 5; 90 та 5 — вийде 95.

2. Обчислення за допомогою лінійки

— Покажіть на метровій лінійці: перший десяток сантиметрів; другий; третій.

— За допомогою шкали лінійки знайдіть різниці 10 – 3; 20 – 3.

3. Робота над задачею

Насіння салату проросло за 28 днів, моркви — на 8 днів раніше, ніж са­лату, а помідорів — на 6 днів раніше, ніж моркви. За скільки днів проросло на­сіння помідорів?

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Чого навчалися на уроці?

— З якими прийомами обчислення ознайомилися?

VII. Домашнє завдання

С. 59, завдання 325; 326.

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
1 березня 2023
Переглядів
792
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку