Узагальнення і систематизація опанованого матеріалу.

Про матеріал
Тема: Узагальнення і систематизація опанованого матеріалу. Мета:Узагальнити і систематизувати вміння учнів розв’язувати приклади і задачі на вивчені випадки арифметичних дій; розвивати логічне мислення, увагу, уяву,пам’ять; виховувати інтерес до математики,любов до своєї країни та бережне ставлення до природи. Обладнання:картки з прикладами та задачами, презентація
Перегляд файлу

Математика

Тема: Узагальнення і систематизація опанованого матеріалу.

Мета:Узагальнити і систематизувати вміння учнів розв’язувати

           приклади і задачі на вивчені випадки арифметичних дій;

           розвивати логічне мислення, увагу, уяву,пам’ять; виховувати

           інтерес до математики,любов до своєї країни та бережне

           ставлення до природи.

Обладнання:картки з прикладами та задачами, презентація

                                       Хід уроку

І.Організація класу.

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Він зимовий і цікавий,

Тож гостей зібрав чимало.

Повернімося обличчям до гостей

І лагідно промовимо: «Добрий день».

   Діти, закрийте оченята. Наповніть свої сердечка рожевим промінчиком любові, ніжності та доброти. Тепло вашого сердечка відчуйте у своїх долоньках. Відкрийте очі. Передайте тепло і доброту ваших сердець іншим людям-знайомим і незнайомим.

    Продемонструйте свій настрій на початку уроку руками: якщо поганий- долоньки стисніть, якщо гарний-руки розведіть в сторони.

- Тож нехай хороший настрій нас усіх супроводжує на протязі всього дня.

ІІ.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

 

1. Перевірка домашнього завдання

2. Математичний диктант

• Знайдіть суму чисел 230 и 520.

• Знайдіть різницю чисел 700 и 120.

• На скільки 800 більше, ніж 500?

• На скільки 250 менше, ніж 450?

• Зменшуване 120, від’ємник 40. Знайдіть різницю.

• Число 480 зменшити на 60.

• Число 150 збільшити на 70.

• Розставте числа в порядку зростання: 800; 254; 496; 521; 245; 701; 209.

• Розставте числа в порядку спадання: 157; 201; 107; 571; 701; 102; 517.

Відповіді:

750; 580; 300; 200; 80; 420; 220;

209; 245; 254; 496; 521; 701; 800;

701; 571; 517; 201; 157; 107; 102.

3. Робота за картками індивідуального контролю.

Картка 1

1. Обчисліть.

450 + 35

640 + 230

2. Розв’яжіть задачу.

У касі було 980 грн. У перший день з каси видали 510 грн, у другий — на 120 грн менше, ніж у перший. Скільки гривень залишилось у касі?

Картка 2

1. Обчисліть.

357 – 246

497 – 394

2. Розв’яжіть задачу.

Туристи мали пройти 370 км. Першого дня вони пройшли 70 км, а другого — на 30 км менше, ніж першого. Скільки кілометрів залишилося пройти

туристам?

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні у нас підсумкове заняття, а тому нам лексики підготували такі завдання:математична розминка; обчислення виразів; розв’язування задач; порівняння числових виразів; ров’язування рівнянь; робота з геометричним матеріалом.

IV. Робота над темою заняття

  1. Обчислення виразів

-Нам необхідно допомогти лексикам обчислити вирази. А правильно обчисливши їх, ми зможемо прочитати зашифроване слово, застосувавши код.

340+120=460                 Ось код цього слова

520+180=700                   А       К      У      Р       Н       Ї

640-200=440          

                                         900   700   460   440   880      220

720+180=900   

450-230=220     

630+250=880    

1000-100=900   

1).Як називається країна в якій ми живемо?

2).Як називають людей, які живуть в Україні?

3).Як називається столиця України?

4).Які державні символи ви знаєте?

                                        Фізкультхвилинка

  1. Розв’язування задач

Французський філософ, математик Блез Паскаль сказав, що велич людини в її здатності мислити.

А наступним завданням буде задача.

- Яка улюблена страва українців? (вареники)

Задача(усно)

Мама розклала 42 вареники на 6 тарілок порівну. Скільки потрібно тарілок, щоб розкласти 63 вареники?

 6т. – 42в.

? – 63в.

Робота з журналом-посібником, с. 26, завдання 1, задача 4.

Колективне розв'язання задачі.

Тож із цим завданням справились.Молодці.

  1. порівняння числових виразів

«Як  приємно знати, що ти щось дізнався».

                                                                        Мольєр

-Наступне наше завдання – це порівняння числових виразів.

750+40      800                                                 860     320+60

900+70      790                                                 700-400     350

520     320+200                                                970-170     800

-Із цим завданням ми також справились.

  1. Ров’язування рівняння  с. 26, завдання 1(5)

«Якщо я знаю, що знаю мало, я доб'юсь того, щоб знати більше…»

                                                                                        А. Ейнштейн

 

  1. Робота з геометричним матеріалом с. 26, завдання 1(6)

 

«Знання – це те, що здатне підняти людину над іншими».

                                                                                  Д. Аддісон

VI. Підсумок уроку

-         Лаксики звертаються до вас словами французського філософа, письменника, композитора Жан-Жака Руссо : «Ви талановиті діти! Коли-небудь ви приємно  здивуєтеся, які ви розумні, як багато вмієте, якщо будете постійно працювати над собою, ставити нові цілі і прагнути до їх досягнення».   

-         -А зараз лаксики візьмуть у вас інтерв’ю. Продовжте, будь ласка, речення     (гра «Мікрофон»)

-         -Чим цікавим займались на уроці?

-         -Що нового дізналися?

-         -Найважчим для мене було…

-         -Я став(стала) краще…

-         -Мої очікування збулися.

VII. Домашня робота

с.27, завдання 3

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
24 листопада 2023
Переглядів
407
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку