Узагальнення і систематизація знань по темі «Числа 11 – 20»

Про матеріал
Урок математики з узагальнення і систематизація знань по темі «Числа 11 – 20»
Перегляд файлу

Тема: Узагальнення і систематизація знань по темі «Числа 11 – 20»

 

 

Мета: Закріпити прийоми додавання і віднімання у межах 20, що ґрунтуються на нумерації чисел; формувати навички швидких обчислень; закріпити навички  розв’язування задач ; розвивати математичне мислення, увагу, пам’ять, математичну компетентнысть, виховувати любов до України, інтерес до предмета.

Обладнання:  роздатковий матеріал , відео, шлях подорожі, малюнки.

Тип уроку: урок-подорож.

Хід заняття

І. Організація учнів.

  1.  Вступна частина.
  1. Організація класу

Всі сідайте тихо, діти,

Домовляймось не шуміти.

Руку гарно піднімайте,

На уроці не дрімайте.

  • Діти, з вами ми вже зустрічались?
  • Зустрічались.
  • І сьогодні вже вітались?
  • Так. Вітались.
  • Та не всіх вітав наш клас.

Хто сьогодні є у нас?

  • Гість.
  • Зараз дружно поверніться,
  • І привітно  посміхніться.

Привітайтесь.

  • Добрий  день.

 

На дошці висить маршрут подорожі.

ІІ. Повідомлення теми і мети заняття

До нас сьогодні на урок завітав казковий король. Він не може потрапити до свого палацу в місто Мукачево Закарпатської області через завдання-перешкоди, які зустрічалися йому на шляху. Він попросив йому допомогти. Подорожувати ми будемо на чарівній повітряній кулі по нашій рідній Україні. Для того, щоб ми успішно розпочали свою подорож, ми повинні виконати завдання, які нам підготувала чарівна повітряна куля. Наша подорож починається з нашого села Катеринка Первомайського району Миколаївської області.

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу

 Учні виконують перше завдання повітряної кулі.

Метод «Мікрофон»

– Назвіть: – усі числа від 3 до 1;

– від 7 до 12; від 12 до З ,

– число 3 збільшити на 3 і збільшити отриманий результат на 2;

– від 8 відніміть спочатку 4, а потім 1;

– назви “сусідів” чисел 10; 17;

– збільшити на 1 числа 17; 10; 13;

– яке число іде перед числом 11;

– скільки десятків у числах 15, 17; 11,

– від смужки довжиною 12 см. двічі відрізали по 2 см.. Скільки сантиметрів смужки залишилося?

Молодці, тепер ми можемо успішно стартувати.

Вчитель демонструє стартування повітряної кулі

– Наша перша зупинка  - це  місто Умань Черкаської області. Щоб отримати дозвіл на приземлення нам потрібно виконати  таке завдання.

На дошці записані три колонки прикладів. Порахуйте та запишіть відповіді.

Изображение выглядит как стол

Автоматически созданное описание

– Молодці, наше приземлення є успішне. І наша перша зупинка має назву

 « Софіївський парк» ( відео про Софіївський парк») Зараз ми дізнаємося ,що ця зупинка нам підготувала

Гра «Число загубилося»

10 11  * * 14 * 16 17 * * 20

20 * 18 * 16 * * 13 12 * 10

 

 

Порівняй:

13 * 16                           15  * 11

17 * 12                             14 * 19

 

Молодці! Тепер ми можемо відлітати до наступної зупинки під назвою Меджибіжський палац ( Хмельницька область)

Але перш ніж ми це зробимо, ми проведемо фізкультхвилинку.

Руханка

 

  •   Ось ми вже долетіли до другої зупинки «Меджибіжський палац».

Тепер ми дізнаємося, яке завдання підготував нам палац Хмельниччини

 

Конкурс « Король і королева» ( взаємоперевірка)

Написали стрічку числа 15

Обмінялися зошитами із сусідом і намалювали корону королю і королеві ( найкращій цифрі)

Математичний диктант

  • Записати числа 1дес 5 одн,  1 дес 4 одн ,1дес 8 одн
  • Запишіть цифрами 12, 14, 11, 13, 18
  • Запишіть сусідів чисел 14. 19

 

Молодці! І з цим завданням ви справилися успішно. Тепер ми можемо вирушати до казкового палацу  у Львівській області. Але, для того щоб ми подолали цей шлях, нам потрібно виконати таке завдання.

 Творча робота.

  •   Складіть приклад на додавання і віднімання в межах 20, у яких доданком і від’ємником буде число 1. Кожен учень складає приклад і записує його на дошці.

Наприклад: І9 + 1=20

 

Фізкультхвилинка.

 

Молодці. Гарно попрацювали.

В казковому палаці нам запропонували розв’язати задачу

Казкові ельфи на зиму заготовили 15 л липового меду та 3 л гречаного меду.

Це вся задача чи чогось не вистачає?

Запитання.

Пропоную варіанти, а ви виберіть той який сюди підійде:

  • Скільки всього пирогів з’їла  бабуся?
  • Скільки всього меду заготовили ельфи?
  • На скільки більше було огірків, ніж помідорів у корзині?

 

 

(Запис задачі в зошит)

– Ось ми вже добралися до чарівного палацу короля , який розташований у мальовничому місті Мукачево Закарпатської області. Але щоб потрапити до палацу, кожен із вас повинен виконати окреме отримане завдання.

Робота на картках.

  Обчисли вирази:

10+ 3=              10+1=

10+6=               10+8=

10+7=               10+10=

 

IV. Рефлексія

Оцініть свою роботу на уроці за допомогою картки самооцінки успішної україночки та українця

  •   Ось ми з вами і потрапили у чарівний палац короля. Король дуже вдячний за допомогу у подорожі. За це він нагороджує вас чарівними повітряні кульками та цукерками.

Учні отримують кульки та цукерки від короля.

 

docx
Додав(-ла)
Перник Ірина
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
17 лютого 2023
Переглядів
741
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку