Урок розроблений для використання на уроці закріплення та систематизації знань.
Тема уроку.
Узагальнення і систематизація знань учнів з теми
« Письмове додавання й віднімання чисел»
Мета: формувати ключові компетентності:
компетентність уміння вчитися (виконувати розумові операції й практичні дії);
загальнокультурна компетентність(культура відносин у колективі);
інформаційно-комунікативна компетентність (уміння формувати власну точку зору, доводити власну позицію, уміння здобувати нові знання);
здоров’язбережувальна компетентність (уміння долати труднощі).
формувати предметні компетентності:
вдосконалювати обчислювальні навички ; закріплювати вміння розв’язувати задачі;розвивати вміння працювати в групах;розвивати мислення, пам’ять; виховувати моральні якості, свідоме і творче ставлення до навчання.
Тип уроку:узагальнення та систематизації знань учнів.
Обладнання: мультимедійний комплект, завдання.
Хід уроку
І. Організація класу.
Створення позитивного психологічного клімату класу.
СТАНЕМО В КОЛО
Станемо в коло і розітремо свої долоньки.Що ви відчули?
-Передамо один одному своє тепло потиском руки.
Закриємо очі і пошепки за мною промовимо:
- Бажаємо собі і друзям успіху.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
Кожен робить те, що вміє. А що ми вміємо робити найкраще? (навчатися)
Сьогодні ми підводимо підсумок того, що робили протягом багатьох уроків: виконувати письмові обчислення, розв’язувати задачі, розв’язувати рівняння. Ви повинні бути дуже уважними до себе, оскільки треба з’ясувати, чи маєте ще якісь труднощі в обчисленнях.
План роботи:
1. Робота з планшетами.Каліграфічна хвилинка.
2.Робота з цеглинками.Усний рахунок.
3.Взаємоперевірка. Розв’язок задачі.
4. Робота в групах. Письмові обчислення.
5. Робота біля дошки.Рівняння.
6. Поетапна робота. Геометрична задача.
7.Гра « Оце так я!»
ІІІ. Відтворення та коригування опорних знань.
20, 206, 32, 5, 33, 9.
-Запишіть число, яке вказує кількість органів чуття.(5)
- Яке число вказує кількість кісток у кожної людини.(206)
-Із скількох окремих хребців складається хребет?(33)
-Скільки зубів у дітей вашого віку?(20)
-Яке число вказує на кількість зубів дорослої людини?(32)
- Яке число я не характеризувала?(9)
Ментальна математика:
Де число зустрічається у житті?
Написати на долоньці носиком.
Сусіди числа.
Дихальна техніка «Запах квітів»
Вправа для релаксії « Повітряна кулька»
ІV.Узагальнення та систематизація понять.
Самостійно записують розв’язання.
Взаємоперевірка.
Фізкульхвилинка (відео)
Правила роботи в групах.
Групова робота. Конвеєрний тип.
Робота біля дошки.З поясненням.
124 + х =384-104 32:х=56:7
Периметр квадрата дорівнює периметру трикутника, у якого одна сторона дорівнює 2 см, друга – у 2 рази довша, а третя – на 2 см довша за другу. Чому дорівнює сторона квадрата?
Поетапне розв’язання задачі.
V.Підсумок уроку. Рефлексія.
Вправа «Мікрофон»
Оцініть свою роботу на уроці.
Вправа на зняття м’язового напруження «Кулачки-силачі»
VІ. Домашнє завдання.
Виконати тестові завдання на сайті « На урок» за посиланням вчителя.
Діти утворюють коло. Ведучий вказує на когось з учнів і каже: «Оце так я!». Після цієї команди учень починає лічбу і гравці лічать одне за одним, але раніше ведучий повідомив, що замість деяких чисел необхідно говорити «Оце так я!». Такими числами можуть бути числа, у записі яких є цифра 6, або числа, що діляться на 2, тощо (наприклад: 1, 2, 3, 4, 5, «оце так я», 7, 8 і т. ін.). Потрібно грати швидко. Якщо гравець збився, то залишає гру. Лічбу починають спочатку. Залишитись повинен один гравець.