Урок – квест з літературного читання у 3 класі
Тема. Узагальнення і систематизація знань учнів за розділом «Цікава книга Природи».
Мета:
Навчальна: узагальнити і систематизувати знання учнів за розділом;
вчити узагальнювати, порівнювати прочитані твори; вчити учнів новому способу виконання виробничих операцій (квест); формувати в учнів вміння працювати в групі;
Розвивальна: розвивати зв’язне мовлення, образне мислення, творчу уяву учнів, уміння самоаналізу;
Виховна: виховувати любов до художнього слова, бережливе ставлення до природи, виховувати почуття колективізму і дисципліну.
Обладнання: комп’ютер, маршрутний лист, таблиця з балами, стрілки для проходження маршруту,конверти із завданнями для роботи в групах, коробки, ілюстрація – пазл із зображенням осіннього пейжажу,таблиця «Правила роботи в групі».
Тип уроку: урок узагальнення знань
Форма: квест (короткостроковий, міжпредметний, лінійний).
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привітання вчителя, з'ясування підготовленості учнів до уроку, обявлення теми уроку… перш ніж ми почнемо …спочатку
Вчитель: Ми з вами закінчили розділ «Цікава книга Природи». А що цікаво було для вас, про що нове про природу ви дізнались, знайомлячись з творами розділу, що вам запам’яталось найбільше?
Сподіваюсь, Слухання музичного уривку, розглядання ілюстрацій допоможе вам все пригадати (Вівальді «Пори року»)
- Який настрій у вас викликало почуте і побачене?
- Як ви думаєте: яка сьогодні тема уроку?
- Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
ІІ. Основна частина уроку
Вчитель: сьогоднішній урок ми проведемо не зовсім для вас у звичній формі. Ви всі чули слово «квест»
- Що таке КВЕСТ? Поняттям квест (від англійського "quest" - пошук, гра-загадка) означають різні види ігор, які розгортаються у віртуальному або реальному просторі. Це специфічна форма ігрової діяльності, яка вимагає від учасників пошуку рішення поставлених завдань. У сучасних умовах квест стає новою практикою соціальної комунікації, новим видом активного відпочинку для просунутої інтелектуальної молоді. Комп’ютерні ігри в стилі квест досить широко поширені, проте останнім часом з віртуального світу квести нестримно проникають в реальний світ.
2) Вчитель : тобто ви всі знаєте, що нам потрібні команди . Розподіл учнів на команди. (ділення команд за кольоровими папірцями, визначення капітана команди)
Вчитель:
- Квест – це виконання командами кількох завдань за маршрутним листом. У нашому квесті їх 7. Працюючи разом в команді нам потрібно дотримуватися правил спілкування, за якими нам буде комфортно працювати. Давайте їх напишемо на аркуші паперу і будемо їх дотримуватися (на дошці таблиця правил роти в команді)
1. Не викрикувати
2. Поважати один одного
3. Працювати командою
4. Цінувати час
5. Бути позитивним до себе і до інших
6. Правило додавання Я +ТИ+МИ
Вчитель:
І СТАНЦІЯ – «Знайди відповідність»
(«Перший подих осені», «Вже брами літа замикає осінь», «Шипшина важко віддає плоди», «Осіння гра»)
ІІ СТАНЦІЯ – «Шлях до схованки»
(«Лісовою стежиною»)
ІІІ СТАНЦІЯ – «Кращий знавець твору»
(«Перший подих осені», «Лісовою стежиною», «Листопад – ворота зими»)
ІV СТАНЦІЯ – «Чехарда»
V СТАНЦІЯ – «Митець»
VІ СТАНЦІЯ - «Знайди ключ»
- В якому творі ми читали про осінні турботи цієї тваринки?
(«Осіння гра»)
VІІ СТАНЦІЯ – «Склади пазл»
ІV. Саморефлексія.
Вчитель:
V. Підсумок уроку.
Вчитель визначає переможців, коментуючи роботу команд.
- Чи сподобався вам урок?
- Чи справдились ваші очікування?
- Які завдання сподобались найбільше?
- Чому, на вашу думку, виникали труднощі?
Я прошу учнів оцінити нашу роботу. Вони вішають стікери в колонки «добре» чи «незадовільно».