«Узагальнення і систематизація знань з теми «Основні пристрої комп'ютера»

Про матеріал

Метою уроку ставлю повторити і закріпити назви основних пристроїв комп'ютера, закріпити вміння виконувати команди, записані за допомогою мови стрілок; розвивати увагу, логічне та образне мислення; виховувати дбайливе ставлення до клавіатури, любов до природи.

Перегляд файлу

ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

КАФЕДРА ПРОРОДНИЧО-НАУКОВИХ ДИСЦИПЛІН ТА МЕТОДИКИ ЇХ ВИКЛАДАННЯ

ВІДДІЛ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

 

 

 

 

 

 

ВИПУСКНА РОБОТА

Розробка уроку за програмою «Сходинки до інформатики», 2 клас

Тема «Узагальнення і систематизація знань з теми «Основні пристрої комп'ютера»

 

 

 

 

 

Слухач групи курсів підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, (термін проведення: 12.11. - 01.12.2012 р.):

Ягаєва Лариса Вікторівна, вчитель  початкових класів Добропільського НВК «Гімназія-ЗОШ І-ІІІступенів №1»

 

 

 

 

Науковий керівник:       До захисту

Глухова Маргарита Володимирівна,

завідувач відділу інформаційних технологій  _____________ ()

Сєдова Наталя Миколаївна

завідувач відділу початковою освіти                     

 

 

 

 

 

 

 

                                                          2012 р.

Добропільський НВК

«Гімназія- ЗОШ І–ІІІ ступенів №1»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Узагальнення і   систематизація знань з теми «Основні пристрої комп'ютера»

Розробка уроку за програмою «Сходинки до інформатики», 2 клас

 

 

 

Підготувала вчитель

початкових класів

вищої категорії

                               Ягаєва Лариса Вікторівна

 

 

 

 

м. Добропілля

2012р.

Тема. Узагальнення і систематизація знань з теми «Основні пристрої комп'ютера».

Мета: повторити і закріпити назви основних пристроїв комп'ютера, закріпити вміння виконувати команди, записані за допомогою мови стрілок; розвивати увагу, логічне та образне  мислення; виховувати дбайливе ставлення до клавіатури, любов до природи.

Обладнання: комп'ютерна програма «Скарбниця знань», ватман, фломастери, картинки, промінці сонечка, презентація фізхвилинки.

Хід уроку

I. Організаційний  момент.

Чи цікаво вам дізнатись,

Що сьогодні може статись?

Ну, то сядьмо рівненько,

Попрацюємо гарненько.

ІІ. Повідомлення теми і задач уроку.

 

Сьогодні на уроці інформатики ми будемо працювати в групах.

(Діти діляться на дві групи).

 

ІІІ. Мотивація.

- Яка зараз пора року?

- Які зміни відбулися в живій природі?

-Дітки, сьогодні, по дорозі до школи, мені на долоньки упав цей кленовий листочок. Він мені показався сумним. Я запитала у нього, що трапилося. І листочок розповів мені, що з дерев вже опало листя, а на кленку, який росте в нашому парку, один листочок затримався. Це він. Коли він залишився один, йому стало сумно. Листочок подумав, що всі його покинули, і нікому він не потрібен.  Тоді кленовий лист вирішив відправитися в мандрівку. Але він не знає яке зараз у нього призначення, що йому робити. І я запросила його до нас на урок інформатики. Давайте, дітки, гарненько попрацюємо, покажемо знання, які ви вже отримали і тим самим допоможемо  підняти настрій нашому гостю.

 

IV. Узагальнення і систематизація знань.

1. Повторення правил поведінки в комп'ютерному класі.

Гра «Так чи ні».

— Роботу з комп’ютером починай, не чекаючи дозволу вчителя. (Ні).

— Стіл завжди тримай у чистоті. (Так). 

— Якщо зголоднів, їж і пий за комп’ютерним столом. (Ні).

Екран витирай лише сухою серветкою. (Так).

— Сміливо берися за розетки і всілякі проводи. (Ні).

— Утомився? Поклади руки на клавіатуру і відпочинь. (Ні)

2. Розминка.

Загадки про складову комп'ютера. «Мозковий штурм».

  (Діти працюють в групах. Кожна група загадує загадки).

 Загадки для першої групи:

 

Сотня клавіш, різні знаки

 Спершу учні – небораки,

 А тепер раз – два і готово

 Відстукали слово.

 Ось де пальцям фізкультура

 І це все – ......(клавіатура).

 

В блоці цім живе процесор

 Помічник він, не агресор

 В ньому щось гуде, співає

 Одним оком нам моргає.

 Головний він недаремно,

 А зовуть його .....(системним)

 

     В неї довгий сірий хвіст,

 До курсору має хист. (Комп’ютерна мишка )

 

Загадки для другої групи:

 

 Він покаже все на світі:

 Що малюють, пишуть діти,

 Грають як і що співають,

 І як пошту відправляють.

 Все, що є відображає,

 Без нього ПК немає! (Монітор)    

 

Ось я кнопку натискаю

 І папір вже заправляю.

 Він друкує без зупинки

 Вірші, пісні і картинки

 І швидкий він, наче спринтер

 Відгадайте, що це ...(принтер)

 

 Може він порахувати,

 Може він пісні співати,

 Малювати і писати,

 Помилки перевіряти.

 Може він листа прийняти,

 З другом швидко нас зв’язати,

 Він багато чого може

 І завжди нам допоможе! (комп’ютер )

  •                   Так, і все це - комп'ютер.

3. Розмісти правильно букви й отримай слова, пов'язані з комп'ютером.

ШИМКА – (МИШКА)

НОТРОМІ – (МОНІТОР)

ЕАСРКН – (СКАНЕР)

РНРПИЕТ – (ПРИНТЕР)

КАВЛУРАІТА – (КЛАВІАТУРА)

4. Повторення складових комп'ютера, які належать до пристроїв введення та виведення інформації. Складання колажів. Презентація робіт.

На партах знаходяться малюнки з зображенням частин комп'ютера.

 Перша група працює з малюнками на яких зображені складові комп'ютера, які належать до пристроїв введення інформації.

Друга група -  виведення інформації.

Презентація робіт.

5. Гра «Впізнай слово». Робота в групах.

Учні однієї групи повинні без слів, тільки жестами, пояснити учням  другої групи слово, пов'язане з комп'ютером.

 Слова для гри: навушники, монітор, клавіатура та ін.

6.Фізхвилинка.

7. Намалювати в намистинках форми курсору.

 

 

 

 

 

 

 

8. Робота з комп'ютером.

 Сьогодні ми будемо складати малюнки з окремих частин, які ви бачите на екрані монітора. Користуючись мишею, перенести кожну частину на своє місце, за зразком. (Діти складають човник для листочка, на якому він буде далі мандрувати).

 Учні висловлюють побажання листочку, дають поради.

9. Робота в зошитах. Самостійна робота.

 Які з висловлювань є істинними, а які – хибними? 

V. Пояснення домашнього завдання.

- Дітки, ви вже добре засвоїли основні складові комп'ютера. Дома намалюйте комп'ютер майбутнього. Яким ви його бачите?

VI. Релаксація.

  • Дітки, напишіть на промінчиках, які лежать на партах, побажання нашому гостю .
  • Давайте засвітимо сонечко доброти.

(Кожна група на промінчиках пише побажання листочку. Потім прикріплюють їх до сонечка, яке знаходиться на дошці. Звучить пісня «Промінчик»).

 

VII.Підсумок уроку. Гра «Мікрофон».

  • Дітки, вам треба закінчити речення.
  • Мені сьогодні на уроці…
  • Я змогла…
  • Мені сподобалося…
  • Я сьогодні зрозумів…
  • У мене гарний настрій, тому що…
  •  
  •  

 

docx
Додано
22 березня 2018
Переглядів
846
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку