Узагальнення і систематизація знань з теми «Текстовий процесор».
Цілі:
-
навчальна: визначити рівень опанування учнями основних теоретичних знань і практичних навичок з теми «Текстовий процесор»; повторити, більш глибоко усвідомити навчальний матеріал, узагальнити його і систематизувати;
-
розвивальна: розвивати увагу, кмітливість, навички роботи із текстовим документом;
-
виховна: виховувати інформаційну культуру.
Тип уроку: перевірки та корекції знань, умінь і навичок
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
IV. Мотивація навчальної діяльності
— На цьому уроці ми повинні повторити, більш глибоко усвідомити навчальний матеріал з теми «Текстовий процесор», узагальнити його і систематизувати, а також визначити рівень засвоєння вами знань, умінь та навичок з поданої теми.
V. Перевірка знання фактичного матеріалу та основних понять
Орієнтовні запитання
-
Що таке текстовий процесор?
-
Які ви знаєте текстові процесори?
-
Як створити новий документ MS Word?
-
Як відкрити існуючий документ MS Word?
-
Які режими MS Word ви знаєте? Охарактеризуйте кожен з них.
-
Як вставити символ до тексту?
-
Як вставити зображення до тексту?
-
Як вставити діаграму до тексту?
-
Як виконати пошук фрагмента тексту в документі?
-
Як виконати пошук та заміну фрагмента тексту в документі на інший текст?
-
Як виділити фрагмент тексту? Охарактеризуйте відомі вам способи.
-
Як скопіювати фрагмент тексту? Охарактеризуйте відомі вам способи.
-
Як перемістити фрагмент тексту? Охарактеризуйте відомі вам способи.
-
Як можна клацанням миші виділити одне слово, один абзац?
-
Як вилучити фрагмент тексту?
-
Як перемістити фрагмент тексту за допомогою буфера?
-
Які види форматування ви знаєте?
-
У чому полягає форматування символів?
-
У чому полягає форматування абзаців?
-
У чому полягає форматування документа загалом?
-
Як змінити колір, шрифт, розмір тексту?
-
Як встановити поля сторінки, орієнтацію сторінки?
-
Як здійснити пошук документа на комп’ютері?
-
Як зберегти документ на комп’ютері?
-
Як надрукувати документ? Які види друку вам відомі?
-
Як перевірити правопис у документі?
-
Що таке буфер обміну?
VI. Домашнє завдання
Підручник .
VIIІ. Підсумки уроку
IХ . Оцінювання роботи учнів