Матеріал уроку для узагальнення та закріплення знань учнів з теми «Здоров'я людини»; матеріао допоможе визначити якість засвоєння знань, перевірити вміння систематизувати матеріал, складати розповідь, висловлювати власну думку, застосовувати набуті знання; виділити й актуалізувати в пам'яті учнів найважливіші явища і процеси
Тема уроку: Узагальнення з теми «Здоров’я людини»
Мета уроку:
систематизувати, узагальнити та закріпити знання учнів з теми «Здоров’я людини»; визначити якість засвоєння знань, перевірити вміння
систематизувати матеріал, складати розповідь, висловлювати власну думку, застосовувати набуті знання; виділити й актуалізувати в пам’яті учнів найважливіші явища і процеси;
виховувати зацікавленість до вивчення основ здоров’я.
Тип уроку: узагальнення вивченого матеріалу
Обладнання: підручник, зошит, тестові завдання
Хід уроку
I. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
ІІІ. Основна частина
IV. Виконання завдань для узагагльнення знань учнів
I варіант
(Позначте всі правильні відповіді)
1. Причини інфекційних захворювань:
А темна і забруднена кімната; Б переїдання;
В комахи; Г хвора людина.
2. Респіраторні захворювання:
А СНІД; Б грип;
В туберкульоз; Г дизентерія.
3. Кишкові інфекційні захворювання:
А дифтерія; Б сальмонельоз;
В дизентерія; Г грип.
4. Гельмінтозні захворювання:
А сальмонельоз; Б аскаридоз;
В дизентерія; Г ентеробіоз.
5. Складові здорового способу життя:
А позитивний психологічний настрій; Б раціональний добовий режим;
В малорухомий спосіб життя; Г незбалансоване харчування.
6. Корисні звички:
А виконання ранкової гігієнічної гімнастики; Б спати допізна;
В гуляти допізна; Г дотримання розпорядку дня.
7. Наслідки вживання алкоголю:
А зміцнення імунітету; Б погані результати навчання;
В гарна пам’ять; Г хвора печінка.
8. Для розвитку дитини корисні:
А вживання солодких газованих напоїв; Б прогулянки на свіжому повітрі;
В повноцінне харчування; Г фруктові компоти та соки.
9. В екстремальних ситуаціях слід:
А позбутися зайвих та небезпечних речей; Б кричати;
В виконувати рекомендації відповідних служб; Г сховатися.
10. Причини дитячого травматизму:
А незручне взуття на підборах; Б веселий настрій;
В хуліганські вчинки; Г вживання алкогольних напоїв.
11. Під час проведення шкільних масових свят слід:
А дотримуватися загальних правил техніки безпеки; Б не залишати захід без дозволу старших;
В не приносити із собою зайвих речей; Г вживати алкогольні напої.
12. Способи оздоровлення:
А ненормовані фізичні навантаження; Б загартовування;
В активний руховий режим; Г нормовані фізичні навантаження.
Варіант 2
(позначте всі правильні відповіді)
1. До профілактики респіраторних захворювань належить:
А щеплення; Б ізоляція хворих;
В миття рук; Г прикривання рота носовою хусткою при чханні та кашлі.
2. Я не захворію на інфекційні кишкові та гельмінтозні захворювання, оскільки:
А їм добре і своєчасно; Б мию руки з милом після туалету;
В захищаю продукти харчування від мух; Г мию овочі та фрукти теплою водою.
3. Заходи профілактики при епідемії грипу:
А ізоляція хворих; Б відвідування хворих;
В використання марлевої пов’язки;
Г прикривання рота носовою хусткою при чханні та кашлі.
4. Щоб викликати «швидку допомогу», слід зателефонувати:
А 101; Б 102; В 103; Г 104.
5. Правильна поведінка при захворюванні:
А перебувати вдома; Б гуляти з друзями;
В гуляти самому; Г збільшити фізичне навантаження.
6. Ліки слід приймати:
А за настроєм; Б за призначенням лікаря;
В за інформацією з Інтернету; Г за порадою друзів.
7. Причини травматизму на новорічних святах:
А візит гостей; Б святковий настрій;
В використання вибухонебезпечних предметів; Г вживання алкогольних напоїв.
8. Причини травматизму на спортивних змаганнях:
А погано підібране спортивне взуття та одяг; Б несприятливі погодні умови;
В виконання складних вправ без страховки; Г дотримання правил безпеки.
9. Наслідки куріння:
А гарний стан ротової порожнини; Б укріплення здоров’я;
В хворі легені; Г погіршення імунітету.
10. Для розвитку дитини корисні:
А вживання жирної та солодкої їжі; Б спорт та фізична праця;
В повноцінне харчування; Г харчування у фаст-фудах.
11. На шкільній перерві можна:
А гратися ліхтариком; Б розводити відкритий вогонь;
В без дозволу вчителя включати електроприлади; Г гратися з вогнегасником.
12. Евакуація з приміщення — це:
А екстрена дія при наявності небезпеки; Б розважальний захід на уроці;
В необов’язкова дія; Г дії згідно з планом евакуації.
Відповіді.
Варіант 1: 1 а, г; 2 б, в; 3 б, в; 4 а, б, г; 5 а, б; 6 а, г; 7 б, г; 8 б, в, г; 9 а, в; 10 а, в, г; 11 а, б, в; 12 б, в, г.
Варіант 2: 1 б, в, г; 2 б, в, г; 3 а, в, г; 4 в; 5 а; 6 б; 7 в, г; 8 а, б, в; 9 в, г; 10 б, в; 11а; 12 а, г.
V. Організований збір зошитів для контрольних робіт
VІІ. Оголошення домашнього завдання
Повторити вивчений матеріал
Записати зріст тата і мами, принести метр