Узагальнюючий урок. "Вищі спорові рослини".

Про матеріал

Меою даної розробки є узагальнити і систематизувати знання про вищі спорові рослини, вайї, соруси, палеоботаніка, тканини, спорофіт, гаметофіт,архегонії, антеридії, мікроспори, мегаспори, бріологія, слань, ризоїди, спорогон.

Перегляд файлу

Тема. Узагальнюючий урок з теми "Вищі спорові рослини".

Мета. Узагальнити і систематизувати знання про вищі спорові рослини.

Основні поняття і терміни: вищі рослини; вищі спорові рослини, вайї, соруси, палеоботаніка, тканини, спорофіт, гаметофіт,

архегонії, антеридії, мікроспори, мегаспори, бріологія, слань, ризоїди, спорогон.

Обладнання: гербарні зразки та колекції мохів, плаунів, хвощів і папоротеподібних, таблиці з циклами розвитку і розмноження

цих рослин.

Методи і методичні прийоми: словесні (бесіда (пояснювальна, контрольно-оцінна); наочні (демонстрація обладнання); практичні

(виконання завдань практикуму).

Тип уроку: узагальнення і систематизація матеріалу.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.
  2. Повідомлення теми, мети та завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Розповідь. Сьогодні ми узагальнимо інформацію, яку вивчали протягом останніх уроків. А саме повторимо усе найважливіше про вищі спорові рослини. Це дозволить нам якнайкраще підготуватися до тематичної атестації, яка відбудеться наступного уроку.

3. Відтворення і корекція опорних знань.
Виконання завдань практикуму.

Виберіть правильну відповідь і обведіть її кружечком.

1. Статеве покоління переважає у циклі відтворення:

а) мохоподібних; б) папоротеподібних; в) хвощеподібних.

2. До вищих спорових рослин належать:

а) мохоподібні; б) водорості; в) плауноподібні; г) хвощеподібні; ґ) папоротеподібні.

3. Мохоподібні мають таку будову:

а) корінь, стебло, листки; б) ризоїди, пластинчаста або листкостеблова будова; в) ризоїди, стебло, листки, квітка.

4. В утворенні торфу беруть участь спресовані рештки:

а) чоловічої папороті; б) хвоща польового; в) моху сфагнуму.

5.. У папоротей корені та пагони мають особини:

а) статевого покоління; б) нестатевого покоління.

6. Спорангій — це:

а) особина нестатевого покоління; б) особина статевого покоління; в) орган нестатевого розмноження рослин, в якому утворюються

спори.

  1. Для вищих спорових рослин характерне чергування поколінь:
  2. а) гаметофіта і спорофіта; б) спор і гаметофіта; в) спор і спорофіта.
  3. Вищі спорові рослини мають статеві органи двох типів:

а) спорофіл і спорофіт; б) антеридій і архегоній; в) мікологія і мікориза;

9. Мохи ростуть: а) на луках; б) на болотах; в) у водоймах; г) всі відповіді правильні.

10. Вищі спорові рослини — це:

а) вищі рослини, що розмножуються спорами; б) рослини, що розмножуються за допомогою насіння; в) рослини, що розмножуються за допомогою насіння з утворенням квітки.

Взаємоперевірка тесту,

1—б, в; 2-а, в, г, г;  3—б; 4—в; 5-а; 6—в; 7-а; 8—6; 9—6; 10—а.

Пояснювальна бесіда за питаннями тесту (за потреби).

4.   Повторення і аналіз основних фактів та явищ.

Робота в практикумах. Перевірка правильності заповнення учнями таблиці (початок на уроці 31). Доповнення за необхідності. Контрольно-оцінна бесіда за питаннями:

1) Порівняйте особливості будови надземної частини різних відділів вищих спорових рослин. З'ясуйте основні ознаки подібності та

відмінності.

2) Порівняйте особливості будови підземної частини різних відділів вищих спорових рослин. З'ясуйте основні ознаки подібності та

відмінності.

 3)   Чим представлені фотосинтезуючі органи у різних відділів?.

4) Порівняйте життєві цикли різних відділів між собою. Зверніть увагу на переважання у циклі гаметофіта чи спорофіта. З чим це

пов'язано?

5) Розкрийте значення різних відділів вищих спорових рослин у природі та житті людини. Назвіть представників, які трапляються у вашій місцевості.

5. Узагальнення і систематизація понять, засвоєння відповідної системи знань, провідних ідей та основних теорій.

Виконання завдань практикуму.

Розділіть терміни на групи, підкресліть ці групи одним кольором і поясніть, за якою ознакою ви це зробили.

Вищі рослини; вищі спорові рослини, ваш, соруси, палеоботаніка, тканини, спорофіт, гаметофіт, архегонії, антеридії, бріологія, слань, ризоїди, спорогон.

6. Підсумки уроку, аргументація оцінок.

7. Домашнє завдання. Повторити матеріал за підручником, підготуватися до тематичної атестації.

 

doc
Додано
10 грудня 2018
Переглядів
6368
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку