Уживання прислівників у мовлені
Мета: ознайомити учнів з прислівником як частиною мови; формувати вміння та навички розпізнавати прислівники серед інших частин мови, правильно їх писати та вживати в усному мовленні; збагачувати активний словник учнів; виховувати культуру мовлення та спілкування. Формувати наскрізні вміння: працювати в команді, критично мислити, ініціативність. Виховувати допитливість, креативність та творчі навички дітей.
Тип уроку: урок-подорож.
Інновації: STEM-технологія, технологія розвитку критичного мислення.
Очікувані результати за освітніми галузями.
Природнича освітня галузь:
самостійно добирає та поширює необхідну інформацію природознавчого змісту;
Громадянська та історична:
Соціальна та здоров’язбережна:
Технологічна.
Інформатична:
Мовно-літературна:
Хід уроку
І. Вступна частина.
1. Хвилинка настрою.
Найкращою зарядкою для обличчя є посмішка.
Подаруйте мені посмішку, посміхніться своїм друзям, зачаруйте гостей своєю посмішкою. Дорогі гості посміхніться. Адже посмішка – то найкращий макіяж.
Настрій на урок взяли й працювати почали.
Головна особливість нашої планети – існування життя. Саме цим вона відрізняється від решти сусідок по Сонячній системі, і це її та наше найголовніше надбання. Однак далеко не кожний мешканець планети усвідомлює, що можливість життя на Землі – це справжнє диво. І його треба оберігати, або хоча б не шкодити.
Потрібно цінувати те, що маємо, тоді, можливо, й уникнемо багатьох проблем
Отже сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, який подарунок ви може зробити нашій іменинниці
Ви готові до великого відкриття? Сьогодні у вас є унікальна можливість стати частиною захоплюючого уроку-лабіринту, де ви не тільки досліджуватимете екологічні проблеми, але й шукатимете шляхи їх вирішення.
ІІ. Ознайомлення із темою, метою і завданнями уроку
1)А допоможуть вам зернини мудрості від відомих українців, та ваші знання з теми «Уживання прислівників у мовленні».
Приготуйтеся до викликів та незабутніх вражень!
Я вірю. Що ви впораєтеся з поставленими перед вами завданнями.
2) Словникова робота
Що означає слово лабіринт?
Лабіри́нт (грец. Λαβύρινθος) — дуже складне, заплутане розташування приміщень, переходів, доріг, алей.
3) Правила мовознавчого лабіринту ( Слайд №1 )
1.Усі учасники квесту діляться на 5команд.
2 . Всі працюватимуть, ледарів не буде.
3. Наша гра складається з 6 завдань.
За кожне завдання ви отримаєте мудру пораду від відомих українців.
4.На проходження кожного етапу вам дається по 5 хвилин, тому ви маєте бути активними.
5.Хоча гра є командною, проте кожен набирає свої бали. Оцінюючи свою діяльність під час виконання завдання на полях зошита.(Зелений колір –активно працюю в групі, синій – є незначні помилки, жовтий- завдання для мене складне, але друзі допоможуть, червоний – я не хочу працювати.) За кожну правильну відповідь команда отримує квест-жетон. За швидкість-додатковий квест- жетон.
6.Якщо учасник неправильно відповів, хтось з команди має право дати правильну відповідь і отримати відповідно квест-жетон.
Перед вами листки самооцінювання, на яких намальована «Наша-планета». Ми повинні прикрасити її квест-жетонами
За кожну правильну відповідь ви за вказівкою вчителя приклеюєте відповідний квест-жетон. Правила гри зрозумілі? Отож, гру починаємо.
ІІІ. Актуалізація знань, вмінь і навичок.
1. «Мозковий штурм»
Методика «Кубування»
- Давайте згадаємо все, що ми знаємо про прислівник.
1. Вправа «Відсортуй»
Уважно прочитайте текст, запам’ятайте поради , знайдіть і випишіть прислівники
Уважно спостерігайте за природою. Вона розмовляє з нами загадково та чарівно. Прислухайтеся до шелесту кожного дерева, вони розкажуть багато цікавого про світ і подарують чисте повітря. Бережливо використовуйте воду, вона - дорогоцінний дарунок для нас і майбутніх поколінь. Старанно сортуючи сміття на пластик, папір, скло та органічні відходи, ми зберігаємо ресурси та зменшуємо кількість відходів, що потрапляють на звалища. Щиро та мудро допомагай іншим зрозуміти, що наша планета потребує нашої уваги і турботи щохвилини.
Утворіть із прислівників прикметники і доведіть чим вони відрізняються.
Леся Українка: "Земля не наша власність, ми маємо її віддати дітям такою, якою ми її одержали від батьків".
Поетеса говорить про важливість збереження та поваги до природи для добробуту людей та майбутніх поколінь
2. Вправа «Доповнення – обґрунтування»
Доповніть речення прислівниками і обгрунтуйте свою думку.
1). Я старанно прибираю сміття після відпочинку в лісі, зберігаючи його чистоту.
2). Мої друзі систематично беруть участь в акції «Чистота нашого міста в наших руках»
3). Ми зберігаємо нашу планету здоровою уважно сортуючи сміття у відповідні контейнери.
4). Маленькі екологи ретельно дбають про чистоту нашої річки постійно видаляючи пластикове сміття.
Довідка: Мене вразили ваші міркування. Отримуйте мудру пораду.
Богдан Хмельницький: "Слухайте природу, бо вона завжди вчить, як дбати про довкілля та життя навколо нас".
3. Вправа «Добери прислівник»
Вправа «Добери прислівник», Працюємо в трійках використовуючи наші телефони.
Яку пораду і від кого ви отримали.
Ця цитата відзначає значення природи як надзвичайного дару, який ми маємо берегти для майбутніх поколінь.
ІУ. Фізкультхвилинка.
V. Робота з підручником. Ст.. 92 впр1.
1.Допиши до прислівників дієслова.
Ви неперевершені для вас порада від Олени Пчілки
"Природа - це наша найбільша скарбниця, і ми повинні берегти її, як найцінніше надбання" - Олена Пчілка
2.Вправа « Колесо фортуни»
Підбери антоніми до слів.
3. Завдання – змагання для кмітливих!
а) Назвати п’ять днів тижня, не згадавши при цьому ні числа, ні назв днів. Які прислівники ви використаєте? (позавчора, вчора, сьогодні, завтра, післязавтра)
б) Що буде завтра, а було вчора? (сьогодні)
VΙ. Підсумок уроку.
1.Гра «Мікрофон»
Що нового дізналися на уроці?
Чого саме ви навчилися?
Чи зробили ви сьогодні якесь відкриття?
Що вам було цікаво?
Чи активно ви сьогодні працювали?
2. Майстер-клас
1) Лабіринти –життя з конструктора Лего
2) Виготовлення пакетиків для насіння з використаних стаканчиків.
Відкиньтесь на спинку стільця , заплющіть очі . Уявіть улюблені квіти на зеленій чистій галявині лісу . На листочках крапельки роси . Сонячний промінчик впав на росинку , вона заблищала і скотилась . Задзвеніла своїми дзеркально-чистими краплинками річка.
Чуєте шелест дерев, який не порушує виття сирен. За затишок і спокій у наших домівках ми повинні дякувати усім захисникам, які щосекунди ризикують своїм життям і здоров'ям, відстоюючи правду, незалежність і цілісність нашої держави.