«В гостях у казки- пригоди Колобка». Казкотерапія

Про матеріал
закріпити знання дітей про казкових героїв, удосконалити знання про зміст українських народних казок, розвивати логічне мислення,мовлення ,виховувати любов до тварин,читання; заохочувати до переказування змісту казки. • Корекційна мета. розвинути творчий потенціал, уяву, фантазію; • навчитися спілкуватися з іншими людьми, виробити соціальні навички; • зрозуміти свої почуття і емоції, висловити їх адекватно;
Перегляд файлу

Тема: «В гостях у казки- пригоди Колобка». Казкотерапія

Мета: закріпити знання дітей про казкових героїв, удосконалити знання про зміст українських народних казок, розвивати логічне мислення,мовлення ,виховувати любов до тварин,читання; заохочувати до переказування змісту казки.

  • Корекційна мета. розвинути творчий потенціал, уяву, фантазію;
  • навчитися спілкуватися з іншими людьми, виробити соціальні навички;
  • зрозуміти свої почуття і емоції, висловити їх адекватно;

ХІД ЗАНЯТТЯ

Привітання:

Доброго дня рідний наш дім,

Доброго дня діткам усім,

Доброго дня сонечку ясному,

Доброго дня школі рідненькій!

(Організаційний момент)

З дерева на дерево білочка стрибала,

І на нашому порозі шишки залишала.

Я у школу вранці йшла,

І ті шишечки знайшла.

В кошик я їх позбирала,

Бо про вас я пам'ятала.

А ті шишки не прості,

А ті шишки – чарівні.

І за таку нашу ласку,

Нам дарують шишки казку.

- Діти,ви чуєте хтось плаче….Звідки ж цей плач?? ( Серед шишок знаходжу Колобка(лялька).

Колобок- Добрий день, я – Колобок.Я втік від дідуся і бабусі і заблукав у лісі.Білочка допомогла мені дістатися сюди.Я такий наляканий….Допоможіть мені повернутися додому!!!

- Діти,ви впізнали Колобка? А який він?.(круглий,добрий,великий,рум'яний).

Колобок- Дякую вам за гарні слова,але ж я хочу додому!

- Допоможемо? А щоб відправитися в подорож нам слід зробити добру справу.Ми повинні зібрати горішки для білочки при цьому ступати лише на зелені листочки.Вирушаймо.Ось ми і в лісі.А щоб казочку почати ,потрібно загадку відгадати…

     Влітку сіренький,

     А взимку біленький,

     Довгі вуха має,

    Швидко так стрибає.(Заєць).

Так,Колобок першого зустрів Зайчика.Що сказав Заєць Колобку?

Діти: Колобок,Колобок,я тебе з'їм…

Вчитель. (знаходжу Зайчика) Наш Зайчик щось мені шепоче.Якщо ми допоможемо йому зробити запас моркви на зиму,то він не їстиме Колобка.

ГРА: « Збери морквинки».

Зайчик нам дякує ,вирушаймо далі.А кого ми ще повинні зустріти?

Діти: Вовка!

Вчитель.(Вирушаємо по жовтих листочках,знаходжу Вовка)Колобок,я відпущу тебе,якщо ти допоможеш мені розібратися де хто із звірят живе.

Д/ гра « Хто де живе?»

Вовк: Дякую малята,Колобка я відпускаю,а сам піду Зайчика пошукаю .

Вчитель: Діти ,погляньте хтось залишив сліди біля вулика.Як ви гадаєте ,чиї це сліди?.

Діти: Ведмідь!

(Знаходжу Ведмедя)

Ведмідь: Ага,спіймався Колобок,я тебе зараз з'їм!!!

Вчитель: Діти,а в казці Ведмідь з'їв Колобка?

Діти: Ні!!!

Вчитель. Ведмедику ,не їж Колобка,він до діда і баби поспішає.

Ведмідь: Я не їстиму Колобка,якщо ви зберете для мене мед!

Гра : « Збери мед»

                       ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Відео вправи з м’ячем ( елементи ритміки )

Вчитель. Послухайте про кого йдеться: хитра,руда, красива – Лисичка.Її ще не зустрів Колобок.Рушаймо далі по червоних листочках.( знаходжу Лисичку).Діти,ви хочете щоб у нашій казці Лисичка з'їла Колобка? ( Ні).

Лисичка: Якщо ви правильно назвете героїв казок,то я відпушу Колобка.

Д/ гра « З якої казки».

Лисичка: Які ж ви молодці,все знаєте.Вирушайте далі.

Вчитель. Ось ми і привели Колобка до дідуся та бабусі.Вони нам дуже вдячні  і говорять ,що у класі  на нас чекає сюрприз,то ж вирушаймо.

По чарівним камінчикам повертаємось у клас .Знаходимо скриню ,в якій пальчиковий театр.( Діти граються за столами).

docx
Додано
20 березня 2024
Переглядів
235
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку