Виховний захід
«В гостях у казки чарівної»
Аверіна Даря Андріївна
вчитель початкових класів
категорія спеціаліст
Мета:- узагальнити знання учнів про книжки, створити атмосферу радості,насолоди від творчості, поповнити знання учнів про тематику казок, збагачувати словниковий запас дітей;
- розвивати читацький інтерес до книги, казок, усне мовлення, логічне мислення,пам'ять, уміння творчо підходити до розв'язання проблеми, уміння аналізувати, акторські здібності;
- виховувати інтерес до читання, почуття відповідальності, колективізму.
Хід заходу
Музика «Мої казки»
1. Організація класу
Ура! Я можу сам читати –
Не треба маму умовляти.
Сестру просити без зупину,
щоб прочитала ще сторінку.
Не треба смикати бабусю –
Читати вам ніхто не мусить.
Навіщо нудитись, чекати –
Самому можна все читати.
(З «Букварика-читайлика» за авт. В. Федієнка)
2. Перше завдання квесту
Гра «Небилиці для кмітливих»
- Я буду читати вам віршовані рядки, у яких спеціально допущені фактичні помилки. Ваше завдання – уважно послухати текст і виправити невідповідність. Яка команда першою знаходить помилку піднімає цеглинку зеленого кольору. За правильну відповідь отримує стікер, хто найбільше збере стікерів той і отримує перший фрагмент казки.
1. Візьмуть книжки Павлик і Наталя,
Безумовно, у шкільній їдальні.
2. У бібліотеці скрізь полиці,
На полицях тих живуть лисиці.
3. Бібліотечний працівник
Має професію — лісник.
4. Є в бібліотеці книг чимало,
Щоб ми в книгах цих помалювали.
3. Друге завдання квесту
Складання паспорта книжки
Слайд 1. Алгоритм складання паспорта
громадянин нашої країни? (Паспорт)
Діти отримують книжку, читають, дають відповіді на запитання:
- Як називається книжка?
- Хто її батько? (Автор)
- Дата народження. (Рік видання, з яких цифр складається число?)
- Місце народження. (Видавництво.)
4. Третє завдання квесту
Гра «Склади прислів’я »
Кожна група отримує картки з окремими словами в хаотичному порядку, і з цих слів діти складають прислів’я, розмірковуючи, чому в народі так говорять. Зверніть увагу дітей, що перше слово речення пишемо з великої літери, а після останнього ставимо крапку, щоб діти мали своєрідну підказку.
Книга вчить, як на світі жить.
Книга корисна, коли її читають.
Кому книга розвага, а кому навчання.
Прочитав добру книгу - зустрівся з другом.
Книга нам допомагає, у нещасті утішає.
5. Четверте завдання квесту
Вправа «Книжкові передбачення»
Кожен учень отримує квиток у світ книжки (де вказано назву книжки, сторінку, рядок і порядковий номер слова у рядку). Учні шукають книжку відповідно до квитка і друкують відшукане слово.
«Осел і лев» сторінка – 4, рядок – 4, порядок слова – 2;
«Чарівний скрипаль» сторінка – 7, рядок – 5, порядок слова – 8;
«Цар Плаксій» сторінка – 8, рядок – 9, порядок слова – 3
«Кресало» сторінка – 5, рядок – 6, порядок слова – 2
«Засекречений тайм» сторінка – 5, рядок – 1, порядок слова – 5
«Пташина абетка» сторінка – 10, рядок – 3, порядок слова – 10
6. П’яте завдання квесту
Гра «Яка книга на полиці наступна»
7. Шосте завдання квесту
Вікторина «Чарівний кошик»
У моєму чарівному кошику знаходяться речі з казок. Здогадайтесь, у якій казці вони зустрічаються.
Презентація
Бинт – («Айболить»)
Яйце – («Курочка Ряба»)
Ключ – («Пригоди Буратіно»)
Рукавиця – («Рукавичка»)
Черевичок – («Попелюшка»)
Цибулина – («Пригоди Цибуліно»)
Гриб – («Під грибом»)
Корзинка – («Червона Шапочка»)
8. Підведення підсумків
Міні-дискусія
Після виконання всіх завдань квесту ви зможете розповісти кожен свою казку.
- Яку роботу ви щойно виконували?
- Чи тільки словами можна прочитати щось цікаве? Чи можна було б читати книжку, якщо розглядати лише ілюстрації?
9. Рефлексія
Посвята в читачі
Усім учасникам квесту вручити «Посвідку читача».