ця презентація допоможе ознайомити учнів з особливостями камерно-інструментальних творів, що мають назву варіація; ознайомити учнів із особливостями будови варіацій
Мета уроку: Навчальна: ознайомити учнів з особливостями камерно-інструментальних творів, що мають назву варіація; ознайомити учнів із особливостями будови варіацій;Розвивальна: розвивати вміння логічно мислити, виразно виконувати пісні;Виховна: прищеплювати учням вдумливе ставлення до музичних творів, пошану та дбайливе ставлення до вітчизняної музичної скарбниці.
Номер слайду 4
Ваші очікування
Номер слайду 5
Що об’єднує і що зайве?1. Прелюдія2. Ноктюрн3. соната4. Пісня5. Сюїта6. Рондо7. варіації
Номер слайду 6
Номер слайду 7
rrrrr
Номер слайду 8
Схема будови варіацій (за допомогою яблук) Тема. ВаріаціїФінал
Номер слайду 9
Варіації - великий інструментальний твір, який складається з основної теми та декількох її видозмін (варіантів).
Номер слайду 10
Що роблять яблука на попередньому слайді?На усіх трьох зображеннях є яблука. Але, вони всі різних сортів…Ось так і у варіаціях. Ніби одна й та сама мелодія, але щось відрізняється. Що ж саме?
Номер слайду 11
Що ж змінюється у варіаціях, якщо порівнювати з темою?темп (швидкість звучання твору); регістр (висота звучання основної мелодії);лад, тональність (із мінора в мажор, і навпаки); розмір (¾, 4/4, 2/4); фактура (мелодія була в одному голосі, а зараз звучить у двох одночасно); фінал може суттєво відрізнятися від теми, але мелодія всеодно прослуховується.
Номер слайду 12
Виконуємо гаму до мажор у варіаціях
Номер слайду 13
Звідки ж з’явились варіації?Варіації своїм корінням дістають до народної музики. Люди, почувши пісню неповністю, або змінивши деякі елементи, переспівували її по-своєму. Так і з’явився жанр варіацій.
Номер слайду 14
Руханка(створи власну варіацію)
Номер слайду 15
Слухання і аналіз музики. Вольфганг Амадей Моцарт. Соната для фортепіано ля мажор № 11
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Цікаво, що варіації бувають і в інших сферах життя. Наприклад: у математиці (варіація функції, варіаційне числення), в біології (генетична варіація), у фізиці (варіаційний метод, магнітна варіація). Ваші варіанти…..
Номер слайду 19
На цьому уроці я дізнався(лась)…На цьому уроці я зрозумів(ла) … Мені сподобалось…Я спробую…Чи збулись Ваші очікування?Продовжи речення