Виступ на педраду
«Вебресурси самоосвіти для освоєння цифрових навичок»
керівник гуртків Колчинцева Катерина Олексіївна
Шановні колеги!
Сьогодні ми поговоримо про вебресурси самоосвіти, які допомагають нам, педагогам, освоювати цифрові навички. Вебресурс — це будь-який ресурс, доступний через Інтернет, який можна використовувати або переглядати за допомогою веб-браузера. Це можуть бути вебсайти, онлайн-курси, електронні бібліотеки, форуми, соціальні мережі, онлайн-ігри тощо.
Існує безліч освітніх платформ, які пропонують можливості для постійного професійного розвитку. Серед них виділяються такі: «ІППО», «EdEra», «Рух», «На Урок», «Всеосвіта», «Prometheus», «Піфагор» та інші. Ці платформи допомагають педагогам розширювати знання та навички у різних галузях освіти, що сприяє підвищенню якості навчання та результативності нашої роботи.
Розглянемо більш детально деякі з основних освітніх платформ.
Крім того, Міністерство освіти і науки України за підтримки Google Україна організувало безоплатне навчання в межах програми «Google Digital Tools for Education/ Цифрові інструменти Google для освіти». Протягом 2022/2023 навчального року на базі Академії цифрового розвитку педагоги КЗ «Зміївський ЦДЮТ» мали змогу пройти цей курс і отримати сертифікати.
Цей курс включав опрацювання таких додатків: Google Клас, Google Meet, Google Календар, Google Диск, Google Документи, Google Таблиці, Google Форми, Google Презентації, Google Keep, Google Сайти, Google Jamboard та інших інструментів Google. Унікальність курсу полягала у живому спілкуванні з тренерами, які консультували та допомагали учасникам у процесі навчання.
Це лише кілька з численних платформ, доступних сьогодні, які мають великий вплив на наше цифрове життя. Кожна з них має свої унікальні функції та можливості, які варто розглянути відповідно до ваших потреб та інтересів. Дякую за увагу!