Весняні зміни в живій і неживій природі.

Про матеріал
Матеріал поглиблює уявлення дітей про навколишній світ, живу і неживу природу; формує вміння моделювати взаємозв’язки в природі навесні; розширює знання про об’єкти неживої природи в найближчому оточенні дитини навесні; розвиває в учнів природничу допитливість та уміння спостерігати і милуватися природою; мотивує дітей до природоохоронної діяльності; виховує дбайливе ставлення до природи.
Перегляд файлу

Тема: Весняні зміни в живій і неживій природі.

Мета: поглиблювати уявлення дітей про навколишній світ, живу і неживу природу; формувати вміння моделювати взаємозв’язки в природі навесні; розширювати знання про об’єкти неживої природи  в найближчому оточенні дитини навесні; розвивати в учнів природничу допитливість; уміння спостерігати і милуватися природою; мотивувати дітей до природоохоронної діяльності; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: мультимедійна дошка, дидактичний матеріал, іграшки.

                                                Хід уроку:

І. Організація класу

Привітання

Дзвоник всім нам дав наказ –

До роботи швидше, клас!

Попрацюємо  старанно,

Щоб сказати у кінці.

Що у нашім дружнім класі,

Діти, просто,  молодці!

Ось дзвінок нам дав сигнал –

Працювати час настав.

Нумо всі часу не гаймо і роботу починаймо.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім 1 класі

Діти – просто молодці!

ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація діяльності.

  1. «Мозковий штурм»
  • Що таке природа?
  • На які частини поділяється природа?
  • Які об’єкти належать до неживої і живої природи?
  1. Вправа «Очікування»
  2. Робота в групах
  • Діти, у вас на парті лежать малюнки з різними порами року. Вам потрібно відгадати загадку і прикріпити на дошці той малюнок, що є відгадкою.
  1. Повідомлення теми і мети уроку

Загадка

Все у зелені довкола:
Пасовища, ліс і поле.
Мчать струмочки до ріки,
Ліплять гнізда ластівки,
І в сороки новина,–
Облетіла всіх вона,                                                                                             Сповіщаючи: ...(Весна)

Розповідь про весну, твір розповідь про весну 4 клас

  • Як можна зрозуміти, що настала весна?
  • До нас завітала білочка, принесла букет квітів, вона сама їх виростила а своїй клумбі. 

 

Білка: картинки, стокові Білка фотографії, зображення | Скачати з  Depositphotos

  • Отже, сьогодні у нас екскурсія у природу, ознайомимося з багатьма представниками живої природи, згадаємо спостереження протягом весни.
  1. Ділення команд на групи.
  2. Виконання завдання в групах
  • Зима і вітер не хотіли, щоб настала весна, тому вони нашкодили нам, розвіяли усі назви місяців. Білочка просить допомогти навести лад у лісі: 1-ша група- осінні; 2-га група- зимові; 3-тя група- літні. Залишилися весняні місяці. Потрібно розставити їх по порядку.
  1. Фенологічні спостереження.
  • Який зараз місяць? (Учень розповідає свої спостереження протягом сьогоднішнього ранку)
  1. Фізкультхвилинка  (Вправи для очей «Білка»)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Перегляд презентації «Березень»

  • Чому настає весна?
  • Які зміни відбуваються в неживій природі в березні?
  • Як оживає природа?

Перегляд презентації «Квітень»

Запитання за переглянутим:

  • Чим заклопотані тварини?
  • Чим заклопотані тварини навесні?
  1. Фізкультхвилинка. Руханка: «У лісі»

Перегляд презентації «Травень»

Запитання за переглянутим:

  • Які нові явища порівняно із зимою відбувається в природі навесні?
  • Що змінюється в природі навесні?
  • Що змінюється у житті тварин?
  • Молодці! Ви уважні і працьовиті.

ІV. Закріплення і осмислення вивченого матеріалу.

  1. Вправа «Сенкат» (робота в групах)

Завдання

1). Вибрати правильні відповіді поміж слів, що відповідають на запитання які? що роблять?.

2). Придумати речення з цими словами і підбити підсумок.

1-ша група: ВЕСНА.

2-га група: РОСЛИНИ НАВЕСНІ.

3-тя група: ТВАРИНИ НАВЕСНІ.

  1.  Метод «Прес» Логічні вправи.
  • Хто зайвий? Чому?
  • Мураха, муха, джміль, бджола.
  • Хто зайвий? Чому?
  • Соловей, дрізд, вівчарик, лелека, горихвістка.
  • Хто зайвий? Чому?
  • Журавель, ворона, грак, шпак, ластівка.
  • Хто зайвий? Чому?
  • Дикі гуси,  зозуля, чапля, лебідь.
  • Що зайве? Чому?
  • Пролісок, підсніжник, крокус, чорнобривець, кульбаба.
  • Що зайве? Чому?
  • Яблуня, персик, калина, акація, каштан.
  1. Фронтальна робота
  • Хто зайвий? Чому? Робота за малюнками.
  1. Вправа «Мікрофон»
  • Що нового дізналися на уроці?
  1. Гра «Знайди помилку»
  1. Сніги розпускаються.
  2. Птахи прокидаються від зимового сну.
  3. Сонечко тане.
  4. Звірі повертаються з теплих країв.
  5. Навесні дні стають коротшими, а ночі – довшими.
  6. З’являються перші весняні бурульки.
  7. На деревах бубнявіють квіти.
  1. Відгадування загадок

Три брати ідуть по світу –
Від зими назустріч літу.
Перший пройде – тане лід,
Другий пройде – всюди квіт,
Третій пройде – укрива
Землю шовкова трава!
Нерозлучні три брати.
                                 Не стрічався з ними ти?(Березень, квітень травень)

  1. Вправа «Обери позицію» (Діти обирають малюнки з улюбленим весняним місяцем, розповідають, чим він подобається).

V. Підсумок уроку.  Білочка вам дякує. Всі – молодці!

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Локоть Юлія
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
Інкл
Додано
31 липня 2022
Переглядів
1273
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку