Видатні оратори Риму

Про матеріал
Стародавній Рим був не лише політичним та військовим центром, а й справжньою ковадлою ораторського мистецтва. Здатність переконати, запалити натовп, захистити свою позицію була не менш важливою, аніж сила меча. Оратори були справжніми зірками того часу, їхні промови запам'ятовувалися на довгі роки, а деякі з них дожили до наших днів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Видатні оратори Риму Виконала учениця 11-го класу Радченко Кіра Цицерон Гай Юлій Цезар. Квінтіліан

Номер слайду 2

План:1. Оратори2. Цицерон батько риторики3. Гай Юлій Цезар Видатнийоратор4. Марк Фабій Квінтиліан 5. Висновок

Номер слайду 3

Оратори – це люди, які володіють мистецтвом красномовства. Вони вміють красиво і переконливо говорити, впливати на інших людей своїми словами. Оратори часто виступають перед публікою, щоб переконати, надихнути або розважити слухачів.

Номер слайду 4

Цицерона вважають батьком риторики, бо на основі багатого досвіду йому вдалося створити власну теорію красномовства. Цицерон сказав, що риторика – це істинна наука, що є практично й корисною систематизацією ораторського досвіду. Він поєднав у своєму стилі простоту, безпосередність і пишність, інтелект і почуття, логіку і екстаз. Цицерон (106-42 рр. до н.е.

Номер слайду 5

Ідеальним оратором Цицерон вважав людину високої культури, яка знає історію, філософію, літературу, юриспруденцію, може володіти аудиторією, примушуючи людей сміятися або плакати. Найпершу промову виголосив у віці 25 років, останню – на 63 році. Усього виголосив понад 100 промов. Цицерон

Номер слайду 6

Цицерон любив етичні антитези: „Адже на нашій стороні бореться почуття честі, на тій − нахабство; тут − сором’язливість, там − розбещеність; тут − вірність, там − обман; тут − доблесть, там − злочин; тут − чесне ім’я, там − ганьба; тут − стриманість, там − розбещеність. У праці „Про оратора” Цицерон створив риторичний ідеал оратора. Цицерон.

Номер слайду 7

Гай Юлій Цезар (100−44 рр. до н. е.)Видатним оратором був Гай Юлій Цезар - засновник Римської імперії, віськовий полководець, політик, письменник. Його промови сягали рівня промов Цицерона, але він не надавав їм такого великого значення, як це робив Цицерон, і не зберіг їх. Увагу Цезаря більше привертали політика і державотворення.

Номер слайду 8

Цезар прославився як видатний полководець, який мав величезний вплив на підопічних, силою слова міг надихнути воїнів.Ім’я Цезаря залишилося в історії, головним чином, завдяки його непересічній, багато в чому неоднозначній державній, політичній діяльності, таланту полководця. Однак він заявив про себе і як талановитий письменник, хоча діяльність у цьому руслі була для нього не самоціллю, а, скоріше, одним з допоміжних методів політичної боротьби. До сьогоднішнього дня збереглося два його твори – «Записки про галльську війну», а також «Записки про громадянську війну», які вважаються класикою латинської прози. Відомо, що його перу належав трактат про граматику, кілька памфлетів і віршів, збірки листів та промов. Діяльність Юлія Цезаря виявилася настільки масштабною, що розвиток усієї Західної Європи під її впливом зазнав кардинальних змін в сфері політики і культури. Гай Юлій Цезар.

Номер слайду 9

Квінтіліан (народився близько 35 року – помер 100 року)Марк Фабій Квінтиліан — найвідоміший із римських педагогів, ритор, автор «Повчання оратору» — найповнішого підручника ораторського мистецтва, який дійшов до нас з античності. Цю книгу вивчали в усіх риторичних школах, як давньоримських, так і середньовічних, нарівні з творами Цицерона, на неї посилалися у творах доби Відродження.

Номер слайду 10

Квінтиліан став не тільки виразником уподобань римського суспільства, але й реформатором літературного стилю, дослідником проблем латинської мови. Квінтиліану належить прогресивна думка, що всі діти мають певні позитивні задатки від природи, а задача вихователя — розвинути їх. Його дід і батько були риторами, тому останній послав його до Риму вивчати риторику. Там Квінтиліан зблизився з Доміцієм Афром, оратором та адвокатом, який помер у 59 році. Афр, очевидно, став зразком для Квінтиліана; його характеризували як лаконічного, класичного промовця, що у своєму стилі скоріш наслідував Цицерона, на відміну тогочасних ораторів-прихильників стилю Сенеки. Квінтіліан. Квінтиліан

Номер слайду 11

Стародавній Рим був не лише політичним та військовим центром, а й справжньою ковадлою ораторського мистецтва. Здатність переконати, запалити натовп, захистити свою позицію була не менш важливою, аніж сила меча. Оратори були справжніми зірками того часу, їхні промови запам'ятовувалися на довгі роки, а деякі з них дожили до наших днів. Висновок:

pptx
Додав(-ла)
Radchenko Kira
Пов’язані теми
Українська мова, 11 клас, Презентації
Інкл
До підручника
Українська мова (академічний, профільний рівень) 11 клас (Шелехова Г.Т., Бондаренко Н.В., Новосьолова В.І.)
Додано
6 жовтня
Переглядів
360
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку