Види інформації за способом подання: текстовий, графічний, числовий, звуковий, відео.

Про матеріал
Тема:Види інформації за способом подання: текстовий, графічний, числовий, звуковий, відео. Мета: ознайомити учнів із видами інформації за способом подання, навчити розрізняти їх, наводити власні приклади повідомлень, подані різними способами; формувати ІКТ – компетентності учнів та ключові компетентності для реалізації творчого потенціалу дітей; розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення; розвивати інтерес до здобуття знань з дисципліни; формувати вміння робити висновки; виховувати інтерес до інформатики, вміння слухати співрозмовника;, плекати повагу до думки інших. Тип уроку: подання нових знань, формування вмінь та навичок. Обладнання: підручник, робочий зошит, сигнальні картки, плакат з ребусом, зображення тварин для вправи «Повідомлення». Програмне забезпечення: інтерактивна вправа «Способи подання повідомлень».
Перегляд файлу

Світлодарська загальноосвітня школа

 

 

 

 

 

 

 

Розробка уроку на тему :
«Види інформації за способом подання: текстовий, графічний, числовий, звуковий, відео»
Для учнів 3  класу

 

 

Вчитель інформатики:

Безбах М.В.

 

 

 

 

 

м. Світлодарськ - 2019р.

Тема: Види інформації за способом подання: текстовий, графічний, числовий, звуковий, відео.

Цілі:

  • навчальна:ознайомити з видами інформації за способом подання;
  • розвивальна: розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення; формувати вміння робити висновки;
  • виховна: виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника; виховувати повагу до думки інших.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: роздатковий матеріал, комп’ютери, навчальна презентація.

Програмне забезпечення: Сходинки до інформатики, підключення до мережі Internet.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Мотивацій навчальної діяльності

Робота з картками-«блискавками»

Учитель протягом 3 секунд демонструє картку зі словом, після чого прибирає її. Учні повинні назвати слово. Після того як усі слова будуть названі, визначити, яке з них «зайве».

Слова для карток: ІНФОРМАЦІЯ, ПОВІДОМЛЕННЯ, ВІДОМОСТІ, НОВИНА, МОНІТОР.

— За допомогою чого отримували інформацію? (За допомогою зору)

— У вигляді чого було подане повідомлення? (У вигляді тексту)

— Як іще можна передати інформацію?

ІІІ. Засвоєння нових знань

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

1) Розгадування ребусів (Слайд 2-3);

2) Доповни речення (Слайд 4);

3) Ознайомлення з видами інформації (Слайд 5-13).

IV. Фізкультхвилинка (Слайд 14)

 Один з учнів показує рухи під музику, а інші за ним повторюють.

V. Формування вмінь і навичок

Завдання (Слайд 15-16)

1) Знайди види інформації;

2) Знайдіть відповідність.

Робота за комп’ютером (Слайд 17-18 )

1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером;

2) Інструктаж учителя.

Гра «Цифертрон»

Сьогодні ти працюватимеш із цікавою програмою Цифертрон.

На екрані — космічний корабель з ілюмінаторами, які спалахують різними кольорами і передають закодовані повідомлення. Запам'ятай і відтвори ці повідомлення — послідовність сигналів різного кольору.

Будь уважний!

3) Практична робота за комп’ютерами.

3) Вправи для очей.

1.Швидко кліпати очима протягом 15 с.

2.Заплющити очі. Не відкриваючи очей, начебто подивитися ліворуч на рахунок _раз-чотири», повернутися у вихідне положення. Так само подивитися праворуч на рахунок «п’ять-вісім» і повернутися у вихідне положення. Повторити 5 разів.

3.Спокійно посидіти із закритими очима, розслабившись протягом 5 с.

VІ. Закріплення вивченого матеріалу

Бесіда

— Які способи передавання інформації запам’ятали?

— Чи всі способи можна використати у будь-якій ситуації?

— Який спосіб передавання повідомлень для вас найлегший?

VII. Підсумок уроку

1. Що таке інформація?

2. За допомогою чого людина отримує інформацію з навколишнього світу?

3. Навіть види інформації за способом подання.

4. Якими способами подання ти отримав інформацію на уроці?

5. Який спосіб подання інформації найпоширеніший?

 

 

1

 

doc
Додано
31 березня 2020
Переглядів
1291
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку