Столи́ця — офіційне головне місто держави або адміністративного утворення федеративної чи конфедеративної держави (такого як область, край, автономна республіка, провінція, штат, департамент), у якому зазвичай розташовані вищі органи влади та управління: Резиденція глави держави (території) (монарха, президента,
Номер слайду 3
Поліфункціональні столиці одночасно з політичними функціями концентрують економічні, фінансові, культурні, наукові, освітні, а також, як правило, провідними духовними, релігійними та історичними центрами, що посилю значення х туристсько-рекреаційних функцій.
Номер слайду 4
Родові — виникали з укріплених населених пунктів, які належали владним особам (князям, королям, гетьманам тощо). Це були, як правило, не найбільші міста, і з часом вони втрачали статус столиці. В Європі найвідомішими є іспанське Толедо, польський Краків, українські Чигирин і Батурин тощо. Історичні міста — столиці, які виникли як політичні й управлінські центри на основі найвигіднішого географічного положення в нації та державі, які народжувалися. Це Лондон, Рим, Париж, Київ, Будапешт, Прага, Стокгольм та ін. Вони є найпоширенішими і найстійкішими.
Номер слайду 5
Ситуативні столиці — виникають, як правило під час війни або масштабних природно-кліматичних катаклізмів. Так, коли російські війська захопили Київ на початку 1920-х років, столицю УНР було перенесено до Кам'янця-Подільського. Внаслідок окупації Парижа німецькими військами під час Другої світової війни столиця Франції була перенесена до міста Віші. Такою ж столицею було й місто Чунцін у Китаї. Штучні столиці створювалися колоніальною адміністрацією як центри управління певними захопленими метрополією володіннями інших держав і націй. В Україні за часів російського імперського панування в різні століття штучно створеними Росією столицями України були Глухів та Харків.
Номер слайду 6
Політичні столиці створюються в тій чи іншій державі для вирішення різноманітних політичних проблем, зокрема встановлення політичної рівноваги між окремими її регіонами. Тому їх будують або на межі цих антагоністичних регіонів, або ж виносять її як форпост загальнодержавної політики в саме серце одного з проблемних регіонів. Найвідомішими з них є Вашингтон, Оттава, Абуджа, Канберра, Астана, Анкара, Бразиліа тощо. Будівництво останньої взагалі мало на меті прискорення економічного освоєння внутрішніх малозаселених районів Бразилії.
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Токіо - 34,5 млн.
Номер слайду 9
- столиця Індонезії — Джакарта (25,3 млн.)
Номер слайду 10
- Сеул — столиця Республіки Корея (25,3 млн.)
Номер слайду 11
мексиканська столиця - Мехіко (23,2 млн.)
Номер слайду 12
індійський Делі (23 млн.)
Номер слайду 13
Столиця Філіпін - Маніла (20,7 млн.)
Номер слайду 14
– Пекін - 16,4 млн.
Номер слайду 15
- Москва - 16,2 млн.
Номер слайду 16
Каїр — столиця Єгипту. Число жителів - 17,3 млн.
Номер слайду 17
займає Буенос-Айрес, в столиці Аргентини проживає 14,3 млн.
Номер слайду 18
місці за чисельністю населення знаходиться Дакка — столиця Бангладеш