Трикутник та його елементи 7 клас
ТЕМА. Види трикутників. Рівнобедрений трикутник.
Навчальна мета:
Розвивальна мета:
Виховна мета:
Обладнання: проектор.
Тип уроку: засвоєння нових знань та вмінь.
На дошці:
Безмежний океан невідомого оточує нас.
І чим більше ми знаємо, тим більше
Загадок задає нам природа.
В.О.Обручев
Хід уроку.
Слайд 3. Те, про що ми з вами сьогодні говоритимемо на уроці геометрії, зацікавило людей ще в VI столітті до нашої ери. Трикутник як фігура — є однією з перших, властивість якої людина взнала ще в глибокій старовині. Зображення трикутників зустрічаються в багатьох папірусах Древньої Греції і Давнього Єгипту
Слайд 4. Математичний папірус Ахмеса (також відомий як папірус Рінда або папірус Райнда) — це староєгипетське навчальне керівництво по арифметиці і геометрії
Слайд 5. Старогрецький учений Герон (I століття) вперше застосував знак замість слова трикутник.
Дайте відповіді на питання:
Слайд12. Запишіть у своїх зошитах тему сьогоднішнього уроку.
Встановити вид трикутника. Слайд14
Прийом «Мозкова атака»
Визнач вид трикутника Слайд15
Походження термінів Слайд16
(З історії). Евклід говорив: «Катети – це сторони, що укладають прямий кут». У Древній Греції вже був відомий спосіб побудови прямокутного трикутника на місцевості. Для цього використовували мотузок, на якому були зав'язані 12 вузликів, на однаковій відстані один від одного. При будівництві пірамід в Єгипті саме так виготовляли прямокутні трикутники. Напевно тому прямокутний трикутник із сторонами 3,4,5 і назвали єгипетським трикутником.. Слайд17
(З історії). Використання рівностороннього трикутника нашими предками Слайд 22
Нарешті ми дісталися моменту, де нас чекає маса задач, пов’язаних з трикутниками, їх елементами, видами та властивостями. Розв’язування яких ми розпочнемо сьогодні і будемо продовжувати на наступних уроках.
Завдання1. Вкажи вид трикутника в залежності від сторони Слайд 23
На наступному (Слайд 24 ) розміщенні трикутники різних видів. Завдання: назвіть номер вірної відповіді:цей трикутник прямокутний;
(Якщо учні дають правильну відповідь, відкриваються букви, які складають слово “успіх” і звучать оплески).
Завдання1.
Робота з підручником Слайд 25
Виконати : № __, №__
- Яке число можна підставити замість *, щоб трикутник ABC був рівнобедреним:
а) з основою АВ,
б) з основою АС?
Опрацювати п.__
Виконати №__, №__
*Скласти кросворд, із ключовим словом (Трикутник)
8. Рефлексія.
- Що вам більш всього сподобалося на уроці?
- Що вас більш всього зацікавило, здивувало?