Відкритий урок 7 клас

Про матеріал
узагальнити та систематизувати знання учнів про материк Південна Америка; - сформувати основні компетентності учнів: комунікативну, полікультурну, самоосвітню, творчу; - виховувати вміння працювати в групах, з картографічним матеріалом.
Перегляд файлу

Тема: Підсумковий урок – гра з теми “Південна Америка”

Мета: - узагальнити та систематизувати знання учнів про материк

            Південна Америка;

  • сформувати основні компетентності      учнів: комунікативну, полікультурну,  самоосвітню, творчу;
  • виховувати вміння працювати в групах, з картографічним матеріалом.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань

Форма проведення: урок - гра

Обладнання:; картки з завданнями фізична карта Південної Америки; політична карта “ Латинська Америка ; картки само оцінювання  роботи учнів в групі..

 

Хід уроку

 І. Організаційний момент.

 

Шкільний дзвінок уже лунав

До роботи школярів скликав.

Діти! У нас сьогодні ніби свято ,

Гостей зібралося багато.

Від нас щирі привітання

Та найкращі побажання.

 

 ІІ. Актуалізація опорних знань

Дивовижний материк, ставлю я тобі питання:

Чи не знаєш часом ти, що Америки Південної дивовижніш не знайти?

Все, що хочеш, попроси, всі дива, що є на світі,

Небувалої краси,тут зібралися усі.

 Що найвище чи найглибше, хоч найменше чи найбільше,

І найширше, і найвужче, рекордсменів тут за край , все, що хочеш, вибирай!

 

 III. Мотивація навчальної діяльності.

  Так, сьогодні на уроці ми з вами закінчуємо вивчати дуже цікаву тему

« Південна Америка». І зараз у нас – остання подорож до цього дивовижного материка. Підсумковий урок – гра з теми “ Південна Америка ”. Ми з вами дізнаємося чим запам’ятався вам цей континент? Хто з вас краще орієнтується в амазонських лісах, високих Андах? Чи не заблукаєте ви у Ріо де Жанейро, у чилійських пампах, на острові Куба? Для того, щоб з’ясувати це  ми пограємо у гру «Географічний всюдихід над просторами Південної Америки» і будем мандрувати у цю подорож  на кораблі очікувань. Зараз ви напишете, що ви очікуєте від нашого уроку мандруючи просторами материка. Написали , зараз їх  підкріпить на нашому кораблі.

 

Будьте активними, бажаю успіху і попутного вітру.

 

  Станції. Початок подорожі.

  Отже, наша подорож розпочалася, і перша наша зупинка на станції:

 

Станція 1: ФГП. Історія відкриття та дослідження материка.

  Сьогодні до нас на урок завітав незвичний гість, а хто саме, Ви дізнаєтесь від нього самого. Зустрічайте.

  Амеріго Веспуччі: Доброго дня мої любі друзі. Напевно Ви вже здогадалися, що мене звуть Амеріго Веспуччі. Незважаючи на те, що в мене багато справ, я не міг не завітати на ваш урок, адже й сам колись, так само як Ви зараз, хотів дізнатися про все що є на планеті Земля. Мої юні дослідники, Вам повезло трішечки більше, адже Ви здобуваєте інформацію з підручників і атласу, а мені довелося ризикуючи власним життям досліджувати невідомі на той час території.

  Тож давайте перевіримо, наскільки міцними є ваші знання:

 

 Завдання 1. «Юний дослідник»

  1. Що за хитрий мандрівник нам відкрив цей материк? Сам себе він обманув — думав, в Індію прибув.  ( Колумб )
  2. Офіційною датою відкриття Америки є? Офіційною датою відкриття Америки вважається саме 12 жовтня 1492 року.
  3. Чому ж відкриті Колумбом землі одержали ім’я Амеріго Веспуччі?  Амеріґо Віспуччі, дослідивши у 1501–1502 рр. східний берег довів, що ця земля — материк, і описав його природу, дав назву Новий Світ.
  4. Хто назвав материк Південною Америкою? Лотарінгський картограф Мартін Вальдземюллер у 1507 р. назвав цей материк , а потім ця назва поширилася на обидва західні материки.
  5. Кого називають другим Колумбом і за що? Олександра Ґумбольта за те, що він вивчив природу і населення Америки, створив першу карту Америки, зібрав гербарій з 12 тис. рослин).
  6. Назвіть крайню північну точку материка (м. Галлінас)
  7. Якою протокою материк відокремлюється від острова Вогняна Земля(.Магеллан)
  8. Назвіть крайню західну точку материка(м. Паріньяс)
  9. Чим з’єднується Північна Америка з Південною Америкою?
  10.  (Панамскій перешийок,де в 1914р. був проритий Панамський канал).
  11.  Яка протока відокремлює Південну Америку від Антарктиди? (Дрейка)
  12.  Назвіть крайню південу точку материка(Фроуерд)
  13.  Назвіть крайню східну точку материка(Кабу -Бранку)

 

  Молодці бачу Ви гарно підготувалися. Більше затримуватися не можу, бо мене кличуть вдаль незвідані шляхи. До нових зустрічей.

 

 

Станція 2: Природні умови і природні ресурси Південної Америки

Завдання 2.  «Знаю Південну Америку як свої п'ять пальців»

  Нанести на контурну карту цифрами подані форми рельєфу.

  Кожен вірно нанесений об’єкт оцінюється в 0,4 бала.

  1. Амазонська низовина
  2. Бразильське плоскогір’я
  3. Ла-Платська низовина
  4. Гори Анди
  5. Гвіанське плоскогір’я

Давайте перевіримо, чи вірно ви нанесли об’єкти на контурну карту (висвітлюється на екрані карта з вірними позначеннями).

 

Станція 3: Клімат Південної Америки

  Завдання 3. «Так чи ні» 

  У кожного з вас є картки двох кольорів, якщо відповідь на зачитане питання ТАК (піднімаєте картку зеленого кольору), якщо НІ (червоного). Вірна відповідь: 0,5 бала.

 

Запитання для І групи:

  1. Пд. Америка лежить у екваторіальному, двох субекваторіальних, тропічному, субтропічному і помірному кліматичних поясах? (Так)
  2. Пд. Америка найжаркіший материк на землі? (Ні)
  3. На клімат материка великий вплив мають теплі течії атлантичного океану? (Так)
  4. Інверіо – це холодне літо в субекваторіальному поясі Пд. Америки? (Так)

 

Запитання для ІІ групи:

  1. У Пд. Америці панують постійні вітри: пасати? (Так)
  2. Пд. Америка найвологіший материк на землі? (Так)
  3. Памперо – це суха та спекотна зима в субекваторіальному поясі Пд. Америки? (Ні)

На клімат материка зовсім не впливають гори Анди? (Ні)

 

Станція 4: Природні зони Пд. Америки та висотна поясність Анд

Завдання 4. «Знайди мою домівку»

- Учні  першої групи отримують "німі" картки з тваринами. Вони повинні їх назвати і вказати природну зону, де вони водяться.

  1. Капібара, лінивець (вологі екваторіальні ліси)
  2. Броненосець, свині пекарі(савани і рідколісся. )
  3. Пампасний олень ,урон (субтропічні степи)
  4. патагонська сіра лисиця, гривастий вовк(Напівпустелі та пустелі)
  5. Папуга ара , анаконда(вологі екваторіальні ліси)
  6. Гризун віскаша ,страус нанду(савани і рідколісся. )

 

 

- Учні  другої  групи отримують "німі" картки з рослинами. Вони повинні їх назвати і вказати природну зону, де вони водяться.

  1. Молочаї, агава (савани і рідколісся. ) молочаї, агава
  2. Вікторія – регія, сейба(вологі екваторіальні ліси)
  3. Акація , агава(савани і рідколісся. )
  4. Ковила, бородач, (субтропічні степи)
  5. Кактуси і подушкоподібні чагарники. (Напівпустелі та пустелі)
  6. Південний бук, магнолії,(мішані ліси)

 

Станція 5:  Держави Пд.Америки

Завдання 5. «Впізнай нас»

 За поданими підказками потрібно вгадати назву країни Пд. Америки та назвіть товари яких Україна імпортує з них.

  1. Країна в Центральній Америці, літній крислатий капелюшок , місто , столиця однієї з країн.(Панама)
  2. Друга країна за площею на материку.(Аргентина)
  3. Країна Південної Америки, річка  початком у Бразилії (Уругвай)
  4. Країна яка має назву пекучого продукту .(Чілі)
  5. У назву нульової паралелі змінити 5-ту літеру – і отримаєте назву країни.(екватор - Еквадор)
  6. Цю країну називають «землею зеленого золота» та «землею золотих плодів»(Бразилія – кава , какао)
  7. Друга літера алфавіту + голосний звук + північна країна Африки.(Болівія)
  8. Третя країна за площею на материку(Перу)
  9. Назвіть країну зі столицею Каракас.(Венесуела)
  10. Яку країну іспанці назвали «Країна казкових багатств»(Колумбія)
  11. Країна яка на сході межує з Суринамом (Гаяна)

Країна у якої на південному сході кордон проходить по річці Парана(Парагвай)

Cтанція 6: «Картографічна»

завдання:

Картографічна розминка — «Німа карта»/1 бал/

Назвати географічні об’єкти , які відповідають поданим цифрам

    1  м. Гальїнас

  1. м. Фроуерд
  2. м. Паріньяс
  3. м. Кабу-Бранку
  4. Амазонська низовина
  5. Бразільське плоскогір’я
  6. Ла-Платська низовина
  7.  Гори Анди
  8.    Гвіанське плоскогір’
  9.  Водоспад  Анхель
  10.  Водоспад Ігуасу
  1.  Пустеля Атакама
  2.   о. Вогняна Земля
  3.   Карибське море
  1.   Панамський канал
  2.    Гвіанська течія
  3.  Бразільська течія
  4.   Магелланова протока
  5.   Протока Дрейка

25  Перуанська течія

 

 

 


 

Станція 7: «Третій зайвий»

завдання

     Кабу-Бранку, Фроуерд, Байрон

Дарвін, Лінгвістон, Гумбольт

Аконкагуа, Котопахі, Костюшко

Субтропічний, субекваторіальний, субарктичний

Мурей, Парана, Оріноко

Маракайбо, Танганьїка, Тітікака

Гевея, кебрачо, баобаб

Гуанако, бомбат, пекарі

Бербери, мулати, метиси

     Чилі, Марокко, Аргентина

 

Станція 8: Кросворд «Тваринний світ Південної Америки»

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V. Робимо висновки.

  Вчитель. Ми "прогулялися" з вами по материку Південна Америка. Ви побачили дуже багато цікавого. А зараз давайте підсумуємо наші знання про материк використовуючи терміни рекордсменів. За кожний термін отримайте по 1 балу.

  1. Найвологіше місце на планеті – Тутунендо в Колумбії.
  2. Найсухіше місце на землі – Калама в Чілійській пустелі Атакама.
  3. Найповноводніша річка на землі - Амазонка.
  4. Найвищій водоспад у світі – Анхель
  5. Найширший водоспад у світі – Ігуасу.
  6. Найбільше високогірне озеро світу - Тітікака
  7. Найбільша низовина світу – Амазонська
  8. Найдовший гірський ланцюг – Анди.
  9. Найменший птах - Колібрі.
  10. Найкровожерливіша риба – піранья.
  11. Найбільше в світі плаваюча квіткова рослина на річці Амазонка (Вікторія - Регія)
  12. Найвища вершина материка.(гора Аконкагуа)

 

VI.Домашнє завдання. Написати твір-мініатюру «Чим мене найбільше вразив материк Південна Америка».

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Гостєва Марія
Пов’язані теми
Географія, 7 клас, Розробки уроків
Інкл
До підручника
Географія 7 клас (Чернов Б.О., Стадник О.Г., Миколів І.М.)
Додано
5 січня 2020
Переглядів
1127
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку