Відкритий урок "Малюємо підсніжник"

Про матеріал

Відкритий урок до предмету образотворче мистецтво до альбому автор Масол.

Мета: розширювати й поглиблювати знання про весняні квіти; удосконалювати навички роботи з пензликом і догляду за ним; прищеплювати бажання працювати аквареллю; розвивати зосередженість, допитливість, дрібну та загальну моторику, фонематичний слух, зв'язне мовлення; виховувати любов та бережне відношення до природи, уміння уважно слухати розповіді своїх товаришів, навички співпраці, самостійність, взаєморозуміння.

Перегляд файлу

 Тема: Малювання підсніжника

    Мета: розширювати й поглиблювати знання про весняні квіти; удосконалювати навички роботи з пензликом і догляду за ним; прищеплювати бажання працювати аквареллю;      розвивати зосередженість, допитливість, дрібну та загальну моторику, фонематичний слух, зв’язне мовлення; виховувати любов та бережне відношення до природи, уміння уважно слухати розповіді своїх товаришів, навички співпраці, самостійність, взаєморозуміння.

      Формування ключових компетентностей:

1) вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчально-пізнавальної діяльності;

2) соціальна – підтримувати контакт з учнем (ученицею) у парі, у групі,  виявляти зацікавленість у подальшій навчально-пізнавальній діяльності та демонструвати позитивну спрямованість особистості;

3) загальнокультурна – дотримуватись норм мовленєвої культури, зв’язно висловлюватись;

4) здоров’язбережувальна  - слухати пояснення вчителя, у разі необхідності звертатися з проханням про індивідуальне консультування.

Міжпредметні зв’язки: читання, музичне мистецтво, природознавство «Я досліджую світ»

Обладнання: презентація

 

Хід уроку

Організаційна частина. Привітання.

  Встаньте, діти, всі рівненько,

  Посміхніться всі гарненько,

  Посміхніться ви до мене,

  Посміхніться і до себе,

  Посміхніться до гостей,

  Привітайтесь: «Добрий день!»

 

Психогімнастика.

Я всміхаюсь сонечку:

  •                     Здрастуй, золоте!

Я всміхаюсь квітоньці –

    Хай вона цвіте.

Я всміхаюсь дощику:

   Лийся, мов з відра!

  •                     Друзям усміхаюся –
  •                     Зичу їм добра.

 

 

Елементи кінезіології

- Для настрою на уроці та підвищення розумової діяльності пропоную нам виконати  цікаву вправа «Вухо – ніс»

КІНЕЗІОЛОГІЧНІ ВПРАВИ | Інклюзивно-ресурсний центр

 

Актуалізація опорних знань.

Відгадування загадки.

Тане сніжок, зеленіє лужок,

День прибуває – коли це буває? (Навесні).

 

 - Які ознаки весни ви знаєте? (Розтанув сніг, скресла крига на річках, дні стають довші, надворі теплішає, прилітають птахи з півдня).

 

Весняні загадки

  •                     Діти, з приходом весни природа прокидається від сну, пропоную вам відгадати загадки про весняні квіти. Увага на екран.

https://www.youtube.com/watch?v=KFwxXXNBvyo

 

Робота в групах

Вправа «Квіткові батьки та діти»

(розрізаєте картки. Діти мають поєднати великі та малі зображення однакового виду квітів, чия група зробить швидше, та і перемогла)

Логічна гра з прищіпками "Весняні квіти-знайди таку ж картинку"

 

Розповідь вчителя (сторітелінг)

  •                     Діти, у мене в руках моя улюблена казка. Вона має назву «12 місяців», автор Якої Самуїл Якович Маршак. Чи знаєте ви про що її зміст?
  •                     Ось це ілюстрація до казки.

12 місяців» Маршак скорочено - Dovidka.biz.ua

  •                     Що незвичного треба було головній героїні зробити?
  •                     Хто пам’ятає, чи знаєте, чим закінчилася ця казка?
  •                     Чому вона вчить нас?
  •                     А вам хотілося б допомогти бідній дівчинці?

Мотивація навчальної діяльності

 

  •                     Сідайте рівненько, робіть глибокий подих та видих, налаштовуйтесь на роботу та гарний результат.

Повідомлення теми уроку

Сьогодні на уроці ми  будемо малювати фарбами, зображувати підсніжники, ці чудові весняні квіти, які на своїх пелюсточках несуть весну, красу.

 

Робота за темою уроку

Розповідь вчителя

  •                     Підсніжник – це трав’яниста рослина з однією білою квіткою на верхівці. Це чарівні, прекрасні квіточки, перші посланці весни. Їх завше ранньою весною зустрінеш у широколистяних лісах Карпат.

 

Дискусійна шкала.

- Чи хотіли б ви мати великий гарний букет весняних квітів?

Ні                                   Так

0_1_2_3_4_5_6_7_8_9_10

- Чому?

 

Музична хвилинка + усне малювання картини

(Звучить запис п’єси «Пролісок» П.І. Чайковського.)

https://www.youtube.com/watch?v=Rp27m-P37hA

- Діти, зараз ви чуєте музику П.І. Чайковського, яка має назву «Пролісок». Які у вас виникають малюнки під час прослуховування?

 

У проміннях сонця ніжних,

Край веселого струмка,

Білий, росяний підсніжник

Раптом блиснув з-під листка.

Отакий малий неначе,

Ледь прокинувся од сну,

Тихий-тихий, а одначе

Він привів до нас весну!

 

Розгляд демонстраційного матеріалу (квітів підсніжника)

- Що це? Підсніжник. Який він? (маленький, ніжний, гарний, пахучий)

- Назвіть частини квітки (стебло, листя, пелюстки)

- Яке в неї стебло? (тоненьке, зелене)

- А яке листя? (довге, зелене, вузьке)

- Якого кольору пелюстки? (білі)

Фізкультхвилинка.

                                               Підсніжник.

Крізь холодну ковдру сніжну      (Ходьба на місці.)

Тягнеться підсніжник ніжний.   (Потягнутися на носочках.)

Пелюстки розкрив тендітні,        (Махи руками на всі боки.)

Погойдався трохи з вітром.          (Хитання тулуба.)

Він листочки розгортає                  (Імітація.)

І життя нове вітає!                             (Оплески.)

 

 

Вправа «Асоціації»

- Які слова спадають вам на думку, коли ви чуєте слово підсніжник?

Проаналізуємо це

- З яких частин складається підсніжник?

- Скільки у квіточки пелюсток?

- На що схожий корінчик підсніжника?

 

Легенда про підсніжник

 -  Підсніжники з'явилися дуже давно, тож про їх виникнення скла­дено багато легенд.
    Так, слов'янська легенда стверджує, що одного разу баба Зима зі своїми супутниками Морозом і Вітром вирішили не пускати на зем­лю Весну. Але сміливий Підсніжник випростався, розправив пелюст­ки й попросив захисту в Сонця. Сонце помітило квіточку й відкри­ло дорогу Весні.

 

Робота в парах

(з використанням цеглинок лего)

  •                     Викладіть на парті підсніжник.
  •                     Уявіть, що він має надприродні можливості, які саме?

 

Інструктаж перед творчою роботою.

1.Правила поведінки із приладдям.

2.Тримати осанку під час роботи.

3.При необхідності утворювати нові кольори фарб за допомогою таблиці.

Урок з образотворчого мистецтва у 2 класі на тему: "Використання  зображувальних можливостей кольору. Поняття про колорит, колірну гаму.  Колірні асоціації. Святковий букет. Акварельні фарби "

 

Практична робота

  •                     Починаємо малювати із стебла використовуючи тонкий пензлик

 

  •                     Скористаємось широким пензликом та додамо білою фарбою квіти.

  •                     Погляньте на підказку в альбомі. Який буде наступний етап?
  •                     Що ми ще можемо помічати на землі?

 

Фіз.хвилинка

https://www.youtube.com/watch?v=jqy7Rm8n4Fk

 

Інформаційна хвилинка

Презентація до уроку природознавства з теми "Цікаве про підсніжники"

 

Демонстрація дитячих робіт.

Оформлення виставки з роботами.

 

Закріплення та осмислення знань

Ситуація на зв’язок із життям.

  • Діти, якщо ви будете у весняному лісі та побачите такі прекрасні біленькі квіточки. Як ви вчините?
  • Чи захочеться вам подарувати їх своїм матусям і ви зірвете їх?
  • Чи сфотографуєте на пам’ять та підете далі?
  • Як би ви вчинили?

 

Підсумок уроку

  • Дякую вам за роботу, за гарні малюнки. Ви молодці!
  • Що вас сьогодні на уроці вразило?
  • Про що будете розповідати вдома батькам?

 

 

Презентація: "Ефективне впровадження рефлексії "

  • За гарну роботу, кожен з вас отримає від мене подарунок із завданням. Виконавши його ви зможете покласти свою роботу в порт фоліо і побачивши його згадаєте про нашу сьогоднішню зустріч.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Логічна гра з прищіпками "Весняні квіти-знайди таку ж картинку"

Вправа: Тематичне заняття: Пролісок

 

 

docx
Додано
5 грудня 2021
Переглядів
5886
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку