Відкритий урок на тему: «Ліс – природне угрупування. Як влаштований ліс?»

Про матеріал
Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.
Перегляд файлу

Сновидовицький ліцей

 

 

 

 

 

 

 

Відкритий урок на тему:

«Ліс – природне угрупування.

Як влаштований ліс?»

 

 

 

                                                                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок №

 

Тема.

Природні угрупування рідного краю.

Ліс – природне угрупування. Як влаштований ліс?

 

Мета.

 

Навчальна:

Формувати уявлення про природні угрупування рідного краю, ознайомити із групами живих організмів, які там живуть, продовжити знайомити з лісом, але вже як з природним угрупуванням..

Розвиваюча:

Розвивати естетичні почуття, мислення.

Виховна:

Виховувати любов до природи рідного краю, дбайливе ставлення до лісу.

Корекційна:

Корегувати осанку та мовлення.

 

 

Тип уроку:

Засвоєння нових знань і вмінь.

Обладнання:

Таблиці, малюнки із зображенням лісів та рослин і тварин лісу, загадки, кросворди . Підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 2); робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”; роздруківка “Яруси лісу”.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

1.

У класi стало тихенько,

Усi сидять рiвненько,

Вчитель до вас усмiхається,

Наш урок розпочинається.

2.

Перевірка підготовки учнів до заняття.

3.

  Перевірка підготовки класного приміщення до заняття

4.

Побажання успіху на уроці.

ІІ. Підсумок спостережень за погодою.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Вправа “Пригадай”

Щодня ми наче розгортаємо нові, чисті сторінки нашого життя. Що ми на них напишемо — залежить від кожного з нас. Ми можемо на цих аркушах залишити цілий список добрих справ, яскраві враження та приємні спогади.

Які спогади та враження у вас залишилися після мандрівки з роботом Роз?

2. Вправа “Відгадай”

Прочитайте і відгадайте загадку.

Навесні веселить,

Влітку холодить,

Грибами, ягодами обдаровує,

Восени засинає,

Навесні знов оживає. (Ліс)

Які слова допомогли вам відгадати загадку?

Доберіть спільнокореневі слова до слова “ліс”. Визначте, до яких частин мови належать ці слова.

Чи бували ви в лісі? Що ви там бачили?

Чим вас зацікавила ця місцина?

3. Вправа “Поясни”

Роз розмірковувала над тим, що таке ліс. А як на це запитання відповіли б ви? (підр., с. 66, завд. 1)

4. Робота з хмарою слів “Ліс”

Розгляньте хмару слів “Ліс”. Доповніть її іншими словами у звичайних зошитах.

Якими словами ви доповнили хмару?

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

Чи здогадалися ви, про що буде наш сьогоднішній урок?

Ліс — найбільше диво Землі. Його краса, велич залишається нашим головним скарбом. Разом із Роз ми мандруватимемо лісом та дізнаємося, які бувають ліси, з’ясуємо, яку структуру має ліс. Ми дізнаємося, які яруси має ліс, та дослідимо, які рослини і тварини є в кожному з ярусів.

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Перегляд відео “Пояснення про ліс”

Перегляньте уважно відеопояснення, доповнюючи свої хмари новими словами.

Що нового ви дізналися про ліс?

Про що захотілось дізнатися більше?

2. Вправа “Доповни”

Повернувшись із походу, четвертокласниця Марина створила 3D-модель лісу. Чи всі яруси лісу зобразила дівчинка? Доповніть малюнок наліпками (зош., с. 30, завд. 1).

Якого ярусу немає на малюнку Марини?

3. Заповнення таблиці “Яруси лісу”

Наведіть приклади представників рослинного світу кожного ярусу. Заповніть перший стовпчик таблиці (див. роздруківку “Яруси лісу”). (додаток №1)

Які з цих рослин ростуть на території вашого краю?

Як ви гадаєте, де можна знайти інформацію про рослини кожного ярусу?

VІ. Фізкультхвилинка.

Відео-посилання https://www.youtube.com/watch?v=gHf12bBGvig&t=7s

VII. Закріплення знань, умінь і навичок.

1.Онлайн-вправа “Яруси лісу”

Перевірте себе. Доберіть зображення рослин кожного ярусу.

 Посилання    https://svitdovkola.org/4/7-67?ref=ik42-p3

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

Чи виникли у вас труднощі під час виконання завдання? Які?

VIII. Підсумок уроку.

1. Рефлексія

З яким настроєм ви закінчуєте урок?

Які відкриття ви зробили для себе?

Якою інформацією ви поділитеся зі своїми друзями?

Про що вам захотілося більше дізнатися?

IX. Домашнє завдання.

Дослідіть рослини лісу (на вибір). Результати дослідження подайте у таблиці за зразком (підр., с. 67, завд. 4).

docx
Додано
3 березня
Переглядів
230
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку