Відкритий урок "Обчислення значень виразів. Доповнення рівностей, нерівностей. Складання і розв'язуваня задач за малюнками"

Про матеріал
Відкритий урок з математики на тему "Обчислення значень виразів. Доповнення рівностей та нерівностей. Складання та розв'язування задач за малюнками".
Перегляд файлу

 

Відкритий урок

з математики

 

1 клас

 

Тема: обчислення значень виразів. Доповнення рівностей, нерівностей. Складання і розв’язування задач за малюнками.

Мета: закріпити таблиці додавання і віднімання чисел 1 і 2; вчити учнів доповнювати рівності і нерівності; вчити складати та розв’язувати задачі за малюнками; виховувати старанність та акуратність.

 

Хід уроку

І Організація класу до уроку

1, 2, 3, 4, 5

Прошу всіх рівненько стать

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

                                               Ми вам раді люди добрі

                                               І вітаєм щиро вас

                                               І запрошуєм ласкаво

                                               На урок у 1 клас.

Бесіда:

  • Яка пора року?
  • Який місяць настав?

Задача

Прийшла до нас бабуся

У білому кожусі

Поля причепурила –

Пухнастим снігом вкрила

Вгадайте – хто вона

Бабуся чепурна

                          (Зима)

  Зима найхолодніша пора року, час хуртовин і сильних морозів. Але незважаючи на це, для багатьох вона є найулюбленішою порою року. Зима час свят та веселощів. А яка краса в зимовому лісі! Стоїш і не можеш намилуватися всією пишністю зимового лісу. Ялинки закутані в білі шуби, тоненькі берізки обвішані сріблом, а на пеньках лежать білі пухнасті шапки. На снігу можна побачити сліди звірів. Тільки шкода, що зимні дні короткі, і не можна гуляти лісом, насолоджуючись зимовим пейзажем.

(Стукіт у двері.)

  • Читання телеграми
  • Діти, то що допоможемо лісовим звірам?

Ми з вами будемо йти по умовній дорожці і будемо шукати будиночки звірів. Чим швидше ми будемо виконувати завдання, тим швидше вони зберуться у лісовій школі, де на них чекає Дід Мороз.

(Уявимо, що у лісі. Заходимо до лісу.)

Ідемо по першій стежинці, а на нашому шляху багато-багато ялинок.(Ланцюжок)

  1. «Ланцюжок»
  2. Каліграфічна хвилинка

 

ІІ Мотивація навчальної діяльності

 Погода взимку непередбачувана:  то сонечко світить, мороз пощипує щічки, то хмара насуне і посипляться з неба сніжинки. Вітерець підходить їх, а вони закружляють у хороводі. Давайте з вами втихомиримо метелицю. Зробимо «колові» приклади.

«Колові приклади»

Щоб по лісі прогулятись

Треба добре розім’ятись

 

Математична розминка

  1. Сьогодні четвер. Який день був учора? Який буде завтра?
  2. Чи правильне твердження, що всі звірі дихають?
  3. А те, що заєць менший від вовка? Вовк більший за ведмедя?
  4. Назвіть число, яке передує 3; наступне 5.
  • Діти, а чи можна в лісі кричати? Тоді давайте пограємо в гру.

«Мовчанка»

 5 2            1 5

 

 1 3 2 7

 

 4 6 4 10

 

Ось ми вже і на лісовій галявині. Ой, кого це я там бачу.

Давайте виконаємо завдання і дізнаємося, хто ховається там.

  • Робочий друкований зошит №1 (Зайчик)

Зайчик приклади розв’язував

Нікому не показував

А ми їх перевіримо

І відповіді звіримо. (перевірка)

  • Йдемо далі, а це хто там вигляда? Виконай завдання, то дізнаєшся.
  • Робота з підручником №4 (робота в парах)

1 ряд – 1 задача; 2 ряд – 2 задача. (Вовк)

  • Ой, а я бачу ще хтось виглядає, але мабуть трошки боїться. Здогадаєшся, коли виконаєш і моє завдання.
  • Робочий зошит «Склад числа» (Лисиця)

 

Фізкультхвилинка

  • Діти, ми так з вами відпочивали, що розбудили ведмедика і той вирішив також піти до школи. (Ведмідь)
  • Далі доріжка нас веде до нірки, а хто це тут?
  • Дізнаємось, коли виконаємо і це завдання.
  • Робочий зошит (відрізки). (Мишка)

 

Наша доріжка стає все меншою і меншою.

В групі ми працюємо,

Дружбу ми цінуємо

Відгадайте загадку:

                                 Очі чорнії вуглинки,

                                 Ніс з великої морквинки:

                                 І холодна, і біленька,

                                 Дуже-дуже вже чудненька.

                                                                               (Сніговик)

  • Хто це від нас заховався, та це ж кабан-інклан. (Кабан)
  • Рухаємося далі, а це що за завдання заховалося там, і хто це там сидить?
  • Робочий зошит №3. (Жабка)

 

Йдемо всі разом, аж тут неподалік і бачимо ялинку, а поряд з нею Дід Мороз.

  • Ой, як довго я чекав на вас. Тож, хто з вас який подарунок отримає зараз побачимо.
  • Діти, а який пакунок залишився?

 

ІV Підсумок уроку

  • З яких фігур ліпили сніговик?
  • Скільки кругів? Овалів? Прямокутників?

 

Дід Мороз:

Молодці, мої малята,

Любі хлопчики й дівчатка.

Усі завдання розв’язали –

Звірам ми допомогли!

Святу Новорічному бути!

Тож скажу вам у кінці:

Першокласники – молодці!

 

  • Прийміть від мене подаруночки!
  • Похвалити.
docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
22 листопада 2022
Переглядів
442
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку