Таврійський навчально-реабілітаційний центр
Херсонської обласної ради
Урок з квітникарства
6-А клас
Підготувала
вчитель-дефектолог
Кононенко І. Л.
2017-2018 н.р.
Тема. Підготовка суміші грунтів.
Мета. Навчити складати грунтові суміші. Формувати навички роботи з грунтом в процесі складання суміші для розсади. Формувати поняття про складові частини грунтової суміші.
Корегувати і розвивати логічне мислення на основі вправ на аналіз і порівняння. Розвивати мовлення, самостійність у виконанні практичних завдань.
Виховувати наполегливість, старанність, охайність.
Обладнання, знаряддя праці. Ілюстрації, таблиці, роздаткові картки, індивідуальні папки, колекція грунтів, ємності для грунту, мірні скляночки, горщики, тарілочки, совочки, поливальниці, пакети з виробничою грунтовою сумішшю, розсада квіткових рослин.
Тип уроку. Практична робота
Хід уроку
І. Організаційний момент
Перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Психологічний настрій учнів на урок
Я дуже рада зустрічі з вами і дуже хочу почати працювати з вами. Доброго вам настрою і успіхів. Всі готові до уроку? Тоді вперед!
ІІІ. Повідомлення теми, завдань уроку, мотивація навчальної діяльності.
Хочете узнати про що піде мова на уроці? Тоді викресліть букви, що повторюються і у вас отримається слово, яке знаходиться в назві теми уроку (індивідуальні картки) АСНУАМОНІОША
Про що будемо говорити? Про грунтові суміші
В зошитах записати дату і тему уроку
Зараз в магазинах можна побачити багато грунтових сумішей, які упаковані в яскраві пакети (демонстрація грунтової суміші) але ж вони коштують немалих грошей. А ми з вами можемо власноруч приготувати грунтову суміш, в якій рослини будуть добре рости і розвиватися.
ІV. Актуалізація опорних знань.
Бесіда за питаннями. Робота з індивідуальними папками.
Чи можна уявити життя людини без рослин?
Чи можна рослину вирощувати у будь-якому місці?
Що потрібно кожній рослині, щоб вона могла рости і квітнути?
Корекційне завдання «плутанина»
Скласти із складів назви рослин (за індивідуальними картками)
да-тро-ян
ра-айст
рис-і
ту-я-ні-пе
Назви яких рослин ви склали? (ілюстрації на дошці)
Де вирощують ці рослини?
Гра «що зайве»
Чорнобривці, айстра, хлорофітум, петунія. Чому?
Робота з таблицею «склад грутової суміші»
Пригадайте з яких компонентів складається грунтова суміш?
Городній грунт
Листяний грунт (торф)
Пісок
Робота з колекцією грунтів.
Роздивіться колекцію грунтів (городній, листяний, пісок) чим грунти відрізняються один від одного? Кольором – чим темніше, тим більше в грунті перегною.
Порівняйте грунти на дотик. Який з них самий легкий, пухкий?
Робота з таблицею «Види грунтових сумішей»
Легка (для розсади) 1:3:1
Середня (для рослин, що швидко ростуть) 2:2:1
Важка (для рослин з міцною кореневою системою) 3:1:1
Висновок: для кожної рослини потрібно добирати відповідну грунтову суміш.
Що означають цифри 1:3:1?
Висновок: грунтова суміш складається зі складових компонентів у певному співвідношенні.
Нам потрібно приготувати грунтову суміш для висівання насіння квітково-декоративних рослин. Демонстрація і порівняння розсади вирощеної у легкій і важкій грунтовій суміші.
Як ви думаєте – який вид суміші ми будемо готувати?
V. Аналіз інструкції щодо послідовності виконання робіт.
Робота з інструкційною карткою
Послідовність роботи
Підготувати посуд
Підготувати частини грунтовою суміші
Змішати частини
Заповнити горщики грунтом
Полити грунт. Подивитися як грунт пропускає воду
VІ. Показ та аналіз зразка.
Демонстрація зразка, аналіз наступного завдання, етапів його виконання, способів дій і кінцевої мети
VІІ. Повторення учнями етапів роботи
Опитування учнів, як вони будуть виконувати роботу.
VІІІ. Практична робота з застосуванням набутих знаннь.
ІХ. Звіт учнів про виконану роботу.
Х. Прибирання робочого місця.
Санітарна гігієна учнів.
ХІ. Підведення підсумків уроку. Оцінка виконання робіт учнів.