Відкритий урок-презентація з алгебри у 8 класі на тему:"Розв*язування вправ на застосування властивостей степеня з цілим показником"

Про матеріал
Урок-презентація буде корисний учням і вчителям математики. Це урок узагальнення та закріплення знань з теми :"Степінь з цілим показником та його властивості", які поєднаємо зі знаннями географії рідного краю, а саме: погортаємо сторінки "Червоної книги України". І головне завдання нашого уроку- навчитися перетворювати та обчислювати вирази, що містять степені з цілим показником.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ВІДКРИТИЙ УРОК З АЛГЕБРИ У 8 КЛАСІМИРОЦЬКА ГІМНАЗІЯ №12 Вчитель: Ніколаєнко В. М.

Номер слайду 2

Тема: Розв’язування вправ на застосування властивостей степеня з цілим показником. Мета: Навчити застосовувати властивості степеня з цілим показником до розв’язування вправ; сприяти формуванню та розвитку в учнів інтелектуальних і творчих здібностей у процесі повторення та узагальнення матеріалу теми та при перетворенні виразів і знаходженні числового значення; виховувати любов до природи, бажання охороняти довкілля. Тип уроку: Урок формування вмінь і навичок.

Номер слайду 3

ХІД УРОКУІ. Організаційний момент. Любі діти, у наш клас. Завітали люди щиріПривітайте в добрий час. Гостей посмішкою й миром. Ми вам раді, люди добріІ вітаємо щиро васІ запрошуємо ласкаво. На урок у 8 клас. Ми працюємо під девізом:“Думай, пробуй і шукай,Буде важко-не зітхай”

Номер слайду 4

ІІ. Актуалізація опорних знань.- Давайте пригадаємо, що ми вивчали на минулому уроці? ( діти відповідають)ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Сьогодні на уроці ми будемо узагальнювати та закріплювати знання з теми “Степінь з цілим показником та його властивості”, які поєднаємо зі знаннями географії рідного краю, а саме: погортаємо сторінки “Червоної книги України”. І головне завдання нашого уроку – навчитися перетворювати та обчислювати вирази, що містять степені з цілим показником.

Номер слайду 5

ІV. Вироблення вмінь і навичок в процесі розв’язування задач. Сьогодні у нас незвичайний урок, на якому ви доведете ще раз, що потрібно “не лінитися побігти, щоб злетіти”!Наш урок матиме назву “Сторінками Червоної книги України”. А тепер перевіримо, як ви засвоїли властивості степеня з цілим показником. Завдання І туру має підготувати Вас до плідної праці на уроці. Готові? Починаємо!І тур. Бліц-опитування

Номер слайду 6

Номер слайду 7

1. Продовжи речення:1) Щоб помножити степені з однаковими основами, потрібно …2) Щоб поділити степені з однаковими основами, потрібно…3) Щоб піднести степінь до степеня , потрібно…4) Щоб піднести дріб до степеня, потрібно…5) Степенем з цілим від’ємним показником (-п) будь-якого відмінного від нуля числа а називається дріб…6) Щоб піднести добуток до степеня, потрібно…7) Степінь дробу з від’ємним показником дорівнює…

Номер слайду 8

2. Обчисли: 1) 5-15 * 516 2) (5-1 * 5-1)2 3) 224) 25905) 120106) (-25)-17) (1056 * 10521)0

Номер слайду 9

Відповіді: 1) 52) 5-43) 44) 15) 16) 5-27) 1

Номер слайду 10

ІІ тур. “З історії червоної книги України”Рік затвердження Червоної книги України ви дізнаєтесь, коли розв’яжете усно такі приклади: 1) (28-4 + (-4)5 × 648)0 2) 314 × 3-10 ÷ 323) 72 × 7-14) 62 ×6-1

Номер слайду 11

Рік затвердження - 1976

Номер слайду 12

ІІІ тур. “Рослини червоної книги”. Учись любити все навколо себе: Траву і квіти, кущик, деревце. Жучка і пташку, і блакитне небо,І синьооке чисте джерельце І чисте небо волошкове. Та шепіт ніжних квіт,Вербички листячко шовкове,Весь дивовижний світ!Поглянь на світ – це дивовижна казка!А квіти – це, мабуть, душа землі. До вашої уваги – кросворд. Ви повинні розгадати його і у виділеному стовпці прочитати назву найпершої весняної квітки, занесеної до Червоної книги.

Номер слайду 13

1. Як називається вираз аn 2. Показник степеня а-3 число - …3. Основа степеня 219 число - …4. Який показник степеня а1005. а0 = …6. Напишіть замість “x” показник степеня а-10 × ах = а-37. Дано ((m-3)-5 = m15 ) = . Яку дію виконали над показниками, щоб піднести степінь до степеня ?8. а-n × аn = … 9. Напишіть замість “X” показник степеня: с11 ÷ с 8 = сх10. а3 - число а у 3 степені. А Як ще можна назвати цей вираз ?Яке ключове слово ви дістанете?

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Підсніжник – це рослина, яка росте в наших лісах. Є і білі, але частіше зустрічаються сині чи голубі, і ця тендітна рослина, яка нам сповіщає про прихід красуні весни, занесено до Червоної книги України. А в наступному турі нашої естафети ми дізнаємося про жителів наших лісів, які теж зустрічаються у цій книзі.

Номер слайду 16

ІV. Тварини

Номер слайду 17

Бобер (Castor) — рід великих водних гризунів з перетинчастими лапами, широким плоским хвостом і густим, не проникним для води, хутром. Бобри належать до групи немишовидних гризунів і є єдиними у фауні України представниками підряду Боброподібних (Castorimorpha).

Номер слайду 18

Що ми знаємо про бобра?Завдання:визначити довжину тіла бобра в дециметрах. Для цього вам у пригоді стане наш магічний квадрат.

Номер слайду 19

1) У першому рядку знайдіть найменшу основу степеня.2) У другому рядку знайдіть найбільший показник степеня.3) У третьому рядку знайдіть не найменше і не найбільше число.4) Знайдіть суму обраних вами чисел - і ви отримаєте відповідь на запитання.{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}5,9716,3463,6249242,3152,711-193,74,11,4

Номер слайду 20

Завдання: Визначити масу бобра у кг. Спростіть вираз і знайдіть його значення 0,5а-8b5×25а10 b-4 якщо а=0,2, b=50

Номер слайду 21

Завдання: Бобер відмінно плаває і ниряє, декілька хвилин може знаходитись під водою. У рядки таблиці впишіть по черзі кожний результат прикладів на обчислення і у виділеному стовпчику прочинайте назву числа, яке вказує на те, скільки хвилин бобер може знаходитись під водою.

Номер слайду 22

1) (2-1)-1 × 52 × 0,1-12) (3-1)-2 × 1023) (10-1)-3 4) (6-1)-1

Номер слайду 23

V. Самостійна робота 1) (1/5)7 * 254 – ((7/3)-3)0 + 25-6 * (1/25)-4 ÷ 25-2 + (1/2)-3 ;2) (1/5)-9 * 125-3 – ((7/2)-2)0 + ((1/3)-5)-2* (27-1)-3 : 3 -1 +(1/7)-2 ;3) (1/2)-6 * (0,125)2 – ((5/3)5)0 + 820 * (28)-8 * (0,25)-2 + (1/2)-1 ;4) ((1/5)-2)3 * (5-3)2 + 2 *((1,5)-4)0 - (1/2)-6 *(4-4)3 * (1/8)-8 *2-5 .

Номер слайду 24

1) (1/5)7 * 254 – ((7/3)-3)0 + 25-6 * (1/25)-4 ÷ 25-2 + (1/2)-3= 5-7 * 58 – 1 + 5 -12 * 5 8 ÷ 5-4 + 8 = 5 – 1 +1 + 8 = 13. 2) (1/5)-9 * 254 – ((7/3)-2)0 + ((1/3)-5)-2* (27-1)-3 + (1/7)-2 = 59 * 5-9 - 1 + 3-10 * 273 ÷ 3-1 + 49 = 1 – 1 + 3-10 * 39 + 49 = 3-1 + 49 = 49 1/3.3) (1/2)-6 * (0,125)2 – ((5/3)5)0 + 820 * (28)-8 * (0,25)-2 + (1/2)-1 = 26 * 2-6 – 1 + 260 * 2-64 * 24 + 2 = 1 – 1 + 1 + 2 = 3.4) ((1/5)-2)3 * (5-3)2 + ((1/5)-4)0 - (1/2)-6 *(4-4)3 * (1/8)-8 *2-5 = (1/5)-6 * 5-6 + 2 – 26 * 2-24 * 224 * 2-5 = 56 * 5-6 + 2 – 2 = 1.

Номер слайду 25

VІ. Підсумок уроку. Підведемо підсумки нашого уроку. Скажіть, яка була мета нашого уроку? Досягли ми цієї мети ? Що найбільше сподобалось на уроці ? Що ви дізнались нового? Всі ви плідно попрацювали на уроці, про що говорять ваші оцінки. (виставлення оцінок)

Номер слайду 26

VІ. Повідомлення домашнього завдання. Скласти 12 прикладів на степінь з цілим показником.

pptx
Пов’язані теми
Алгебра, 8 клас, Презентації
До підручника
Алгебра 8 клас (Істер О. С.)
До уроку
Розділ 1. Раціональні вирази
Додано
22 квітня
Переглядів
344
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку