Відкритий урок з географії в 6 класі «Світовий океан та його частини»

Про матеріал
Узагальнити та систематизувати знання учнів;поглибити знання учнів про Світовий океан та його частини.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відкритий урок

 з географії в 6 класі

 

«Світовий океан та його частини»

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема:Світовий океан та його частини

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів;поглибити  знання учнів про Світовий океан та його частини;закріпити  практичні навички роботи з географічним атласом, контурною картою,географічною картою;розвивати творчі здібності учнів; розвивати вміння працювати в групах;виховувати  дбайливе ставлення до  природних ресурсів Землі

 Тип уроку:закріплення знань,умінь і навичок.

Вид уроку:гра «Брейн-ринг».

Обладнання: фізична карта світу,контурні карти, роздатковий матеріал, атласи, глобуси, відеоматеріали.

ХІД УРОКУ:
1.Організаційний момент( привітання, перевірка та настанова до роботи).

2.Мотивація ( вступне слово вчителя, об’ява теми та мети уроку, епіграф)

Епіграф: « Нехай ми не долаємо штормів,

І засинаємо щовечора удома,

Але в портах є безліч кораблів,

Що кличуть нас в блакитне море!»

Сьогодні ми з вами будемо подорожувати  по Світовому океану. Представляю вам учасників нашої гри:

Отже, розпочинаємо наш брейн-ринг. Оголошую перший конкурс:


                   «Давайте познайомимось»

Команди презентують свої емблеми, девіз,вітають своїх суперників.

 Конкурс « Подорож по карті»

Команди повинні прокласти маршрут з вод Азовського моря до басейну

Атлантичного і Індійського океанів(по гідрологічним обєктам).Показати цей маршрут  на карті. Максимальна кількість балів-5

Конкурс «Улюблена тема»

Кожна команда обирає собі  1 тему з перелічених запропонованих і відпо -відає на 5 питань. Одна правильна відповідь оцінюється в 1 бал. Максимальна кількість -5 балів.

 

«ОКЕАНИ»

 1. Скільки океанів на земній кулі?

2. Що називають Світовим океаном?

3. Перелічіть океани в порядку зменшення їхньої площі.

4. Перелічіть океани в порядку збільшення їхньої середньої глибини.

5. Де розташований п’ятий — Південний океан?

«МОРЯ»

 1. Дайте визначення поняття «море».

2. Які моря називають внутрішніми? Наведіть конкретні приклади.

3. Які моря називають окраїнними? Наведіть конкретні приклади.

4. Які моря є найглибшими і найбільш мілкими морями Світового океану?

 5. Яке море є найбільшим за площею?

«ПРОТОКИ І ЗАТОКИ»

 1. Дайте визначення поняття «протока». На ведіть приклади проток Світового океану із зазначенням ділянок суходолу, які вони роз’єднують, та водних басейнів, які вони сполучають.

. Дайте визначення поняття «затока». Наведіть приклади заток Атлантичного океану.

3. Яка затока є найбільшою за площею й об’ємом води?

 4. До басейну якого океану належать Перська, Аденська, Бенґальська затоки?

 5. Яка протока сполучає Тихий океан з Північним Льодовитим?

«СУХОДІЛ В ОКЕАНІ»

1. Дайте визначення понять «материк», «острів», «півострів».

2. Який острів є найбільшим за площею в світі?

3. Які є острови за походженням та як вони утворюються?

 4. Дайте визначення поняття «архіпелаг». Наведіть конкретні приклади архіпелагів у Тихому океані.

5. Який півострів є найбільшим за площею в світі? Води якого океану омивають його береги?

 

Конкурс «Цифри в географії»

Кожній команді пропонуються цифри,вони повинні пов’язати їх з темою «Світовий океан та його частини».

 11 022-

 14(15)-

  2245-

   4-

   6-

Фізхвилинка

 

Конкурс «Відгадай загадки»

 

1.Поряд, поряд острови.

Не один, ні два, ні три,

А десятки, сотні сотен

Усі рідні, як ні як

Значить тут …(архіпелаг)
 

2.Я частина океану

Я його сестра,

Відділилася від брата

Підняттями дна. (море)

3.Вона частина моря,

А може й океану.

Вдається дуже в суходіл

Зв'язок широкий має з ним. (затока)

4.Вона веде із моря в море,

Ні широка, а вузька.

В ній, як у шкільному коридорі

Грохот, дзвін і тіснота. (протока)

 

5.Сучасну назву океану

              Дав сам Фернандо Магеллан

              Цей океан найбільший в світі

              Про це відомо навіть дітям.    (Тихий)

 

              6.Є давня легенда забута

              Про місто на дні океану.

              Як звати затоплене місто?

              І як океан цей назвати?   (Атлантида,    Атлантичний)

 

              7Тайфуни, шторми і цунамі

              Приносять людям лихо,

              Подорожуйте разом з нами

              По океані…  (Тихому)

             Тут є найглибша впадина

               І островів багато

              Як впадина ця зветься?

              Як океан назвати?            (Маріанська, Тихий)

 

              8.Є в океані Атлантичному ріка.

 Вона ніколи не пересиха.

              Вона ніколи не виходить з берегів

              Ця річка тепла течія…   (Гольфстрім)

 

9.Вчили ви моря, затоки

В океані є й протоки,

А ще в мене є завдання

Назвати сушу в океані

 

10. Вона сонцю найрідніша,

- Вона в спеку – наймиліша.

(вода)

Конкурс  «Картографічний»

Команди повинні скласти карту світу. Їм видаються перемішані пазли карти «Політична карта Світу». Враховується швидкість і правильність виконання. Максимальна кількість балів за конкурс-6 балів.

     Конкурс «Домашнє завдання»

Команди демонструють свої презентації «Візитна картка Світового океану»

Конкурс «Пантоміма»

Член команди обирає картку,де на звороті написані географічні об’єкти, явища,він повинен без слів показати їх своїй команді. Одне відгадане слово-1 бал.

 Підсумок гри

Гра закінчилась.За результатами набраних балів переможців нагороджують грамотою  у номінації «Кращий знавець гідросфери».Оголошення оцінок.

1

 

doc
Додано
28 травня 2019
Переглядів
806
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку