Відкритий урок з математики
2-Б клас
21.10.2020.
Тема:Віднімання чисел у межах 20.
Мета: закріпити вміння виконувати дії віднімання і додавання на основі нумерації чисел в межах 20.Зікріпити вміння розв’язувати задачі на різнецеве порівняння;розвивати обчислювальні здібності,мисленнєві операції аналізу та синтезу,розвивати математичну мову;виховувати уважність,старанність,наполегливість,дбайливе ставлення до навколишнього середовища.
Тип уроку:урок-подорож
Обладнання:презентація ,підручник,дидактичні ігри,відеоматеріал.
Вчитель:Каменкова Н.А.
Хід уроку
І.Вступна частина
1.Організація класу
Сядьте, діти, всі рівненько.(2 слайд)
Посміхніться веселенько.
привітайтесь: “Добрий день!”
Всім присутнім ми зичим
здоров'я, добра.
А тепер до роботи
нам братись пора.
Вчитель:Я бачу,що на урок ви прийшли з гарним настроєм. Покажіть виразом обличчя свій настрій. Посміхніться до мене,поділіться гарним настроєм з товаришем. Я хотіла щоб такий настрій у вас був протягом всього уроку.(3 слайд)
-Пропоную вам сьогодні бути волонтерами і допомогти відновити наш Северодонецький ліс,який був у пожежі.
-А ви знаєте хто такі волонтери?(4 слайд)
-Волонтери-це люди,які добровільно готові витрачати свої сили і час на користь суспільству,або конкретній людині.
-Вирушаємо на допомогу.А ви у мене всі сміливі,дружні та кмітливі математики.
-А щоб наша праця була плідною давайте зробимо самомасаж.
1.Розтираємо «грабельками»(розсунуті пальці руки)-чоло.
ВСІ СТОРОННІ ДУМКИ ВІДХОДЯТЬ.
2.Розтираємо вушка-ГОЛОВА БУДЕ КРАЩЕ ДУМАТИ
3.»Виделочкою»(вказівні і середні пальці масажуємо точки перед вухом і за ним)-ДОБРЕ БУДЕМО БАЧИТИ,СЛУХАТИ,БУДЕМО УВАЖНИМИ,
(5 слайд)
-Ми будемо:
активні,
-сміливі,
-уважні,
-дисципліновані,
-кмітливі,
-дружні(6 слайд)
2.Мотивація навчальної діяльності
-Діти відкриваємо зошити,записуємо число нашої подорожі
21 жовтня
Класна робота-Тема нашого уроку «Віднімання чисел у межах 20»(7 слайд)
-Нам потрібно вибрати на якій машині ми поїдемо(8 слайд)
-Назвіть сусідів числа 20?(19 та 21)
-Правильно,нам потрібні машини 19,20,21 тому що у м.Лисичанську є такі пожежні організації,які допомагали тушити пожежу.
-Пропишемо числа 19 і 21.(слайд.9)
-Дайте характеристику цим числам (відповіді дітей)
-Працюємо з цими числами,розкладимо на суму розрядних доданків (записали,перевіряю)
19=10+9
21+20+1
-Порівняємо їх:який знак поставили?(відповіді дітей)
-На скільки 19 менше?(на 2)
-Мета нашої подорожі досягнути успіху та відновити наш ліс.
3.Усний рахунок.
-Заводимо наші машини.Увага!
-Математичний диктант
10+2=12
14-1=13
20-1=19
12+5=17
16+2=18
19-3=16
17-2=15
-Перевіряю.
Б)Постав ці числа у порядку зростання
-12 13 15 16 17 18 19(слайд 17)
В)У цьому числовому ряді другого десятка яких чисел не вистачає?(говорять діти)
-11 14 20(слайд 18)
Фізкультхвилинка(слайд 19)
-А тепер нехай очі відпочинуть..
-Ви дуже уважні,входимо до лісу,ідемо стежкою,нам треба посадити берізки.(слайд 20)
Слайд 22
-Порахуйте приклади за ланцюжком.
-12-6=6 6+5=11 11-4=7 7+8=15 15-3=12
-Молодці,посадили берізки!
4.Робота з підручником
-Рушаймо далі і дивимось на наш навігатор-це підручник с.35.(слайд 22)
-Вибираємо ділянку на якій посадимо сосни,це завдання номер 3:
-Скільки квадратів зафарбовано синім кольором на 1 малюнку?(1)
-Скільки квадратів зафарбовано синім кольором на 2 малюнку?(2)
- Скільки квадратів зафарбовано синім кольором на 3 малюнку?(3)
-Скільки квадратів є на першому малюнку?(2)
-Скільки квадратів є на другому малюнку?(5)
-Скільки квадратів є на третьому малюнку?(4)
-Скільки квадратів на всіх малюнках?(2+5+4=11)
-Молодці,сосни посадили (слайд 23)
Фізкультхвилинка
5.Робота над задачею № 6
-Прочитай задачу і скажи про що йдеться мова.(про дипломи).
-Я зараз читаю задачу,а ви думаєте яка схема допоможе її розв’язати. (слайд 25)схема 4
-У Мрійниці 15 дипломів за перемогу в різних конкурсах,а у Поспішайка-8.На скільки дипломів у Поспішайка менше,ніж у Мрійниці?
-Доведемо.Нам відомо скільки у Мрійниці дипломів?(да)
-Скільки?(15)
-Скільки дипломів у Поспішайка?(8)
-Яке питання задачі?(На скільки дипломів у Поспішайка менше ніж у Мрійниці)
-Чому ми обираємо саме 4 схему?(Тому що запитання стоїть на скільки менше?)
-Якою дією розвяжимо задачу?Чому?(Відніманням)
-Так,дією відніманням,тому що це задача на різницеве порівняння.
-Щоб дізнатися,на скільки одне число більше чи менше від іншого,треба від більшого числа відняти менше.
-Яке буде рішення задачі?(15-8=7 д)
-Запишемо у зошиті задача 6
-Короткий запис писати не будемо,а відразу пишемо рішення.
-Хто ще раз скаже рішення?(відповідь 15-8=7)слайд 26
-Пишемо відповідь,не забудьте,що треба написати маленьке слово на 7 дипломів менше.
-Ви молодці,посадили клени та дуби.(слайд 27)
-Ми посадили вже багато дерев,що вони закрили математичні знаки,давайте їх відновимо самостійно.(слайд 28)-3 хвилини
-Пишемо слово приклади,їх пишемо у два стовпчика.
12+1=13 16-4=12 17+1=18 19-3=16
-Ми посадили ялинки.(слайд 29)
6.Робота з геометричним матеріалом
-А за ялинками сховалась поляна з геометричними фігурами,знайди зайву фігуру у кожному рядку(слайд 30)
1.Трикутник
2.Круг.
3 Круг
-На яку геометричну фігуру схожі ялинка?(на трикутник)
-Накресли у зошиті трикутник зі стороною 2 см.
-Для відновлення лісу що ми можемо придбати на 20 гривень?(саженці берізки-15 гривень,сосна -11 гривень,дуби 17 гривень,ялинки 9 гривень,добриво -13 гривень)
-Назви найдорожчий і найдешевший товар?(найдорожчий-дуби,найдешевший-ялинки).
-Ми можемо придбати берізки?(Так)
-Якою буде решта?(5 гривень)
-Можемо придбати сосну?(Так)
-Якою буде решта?(9 гривень)
-Можемо придбати дуби? (Так)
-Якою буде решта?(3 гривні)
-А чи можемо ми купити і ялинку і добриво?(Так)
-Якою буде решта?(решти немає,тому що 11+9=20)
ІІІ.Підсумок уроку
-Нарешті ми відновили Северодонецькйи ліс,нас чекає сундук зі скарбами.Але шлях перекрила мудра сова,вона пропонує нам гру «Хлопаємо-топаємо».(слайд 31)
-Якщо те що я кажу вірно,плескаєте у долоні,якщо ні-тупаємо ногами
-На уроці ми розв’язували приклади на додавання я віднімання в межах 20? (так)
-МИ розв’язували задачу на віднімання?( так)
-У трикутника 4 сторони? (ні)
-16 менше 20? ( так)
-Що найбільше сподобалось на уроці?(слайд 32)
-Мудра сова задоволена,як ви думаєте,які скарби у сундуку?(відповіді дітей) (слайд 33)
-Найдорожчий скарб-це знання.(слайд 34)
-Дякую, що ліс ви
Рятувати поспішали,
Так завзято працювали.
Всі завдання розв‘язали.
Скажем дружно ми усі,
Що ви просто: “ Молодці!”(слайд 35)
-Ось такий наш Северородонецький ліс!(слайд 36)
-І завершити наш урок я хочу прислів’ям «Гарно того вчити,хто хоче все знати».
-Дякуємо вам за урок!До нової зустрічі в онлайн-уроці.