Відкритий урок з математики

Про матеріал
Порівняння трицифрових чисел. Запис трицифрових чисел сумою розрядних доданків. Мета. Закріплювати знання усної та письмової нумерації трицифрових чисел. Формувати вміння порівнювати трицифрові числа, записувати їх сумою розрядних доданків. Продовжити роботу над формуванням умінь розв’язувати складені задачі, творчо працювати над задачами вивчених типів. Вдосконалювати обчислювальні навички. Розвивати логічне мислення, увагу. Виховувати пізнавальний інтерес до математики. Поглиблювати знання дітей про професії.
Перегляд файлу

Урок № 54               Клас: 3    

Тема.  Порівняння трицифрових чисел. Запис трицифрових  чисел сумою розрядних доданків.

 

Мета. Закріплювати знання усної та письмової нумерації трицифрових чисел. Формувати вміння порівнювати трицифрові числа, записувати їх сумою розрядних доданків. Продовжити роботу над формуванням умінь розв’язувати складені задачі, творчо працювати над задачами вивчених типів. Вдосконалювати обчислювальні навички. Розвивати логічне мислення, увагу. Виховувати пізнавальний інтерес до математики. Поглиблювати знання дітей про професії.

Режим уроку : синхронний

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: презентація, підручник.

           

Формувати предметні компетенції:

Мовленнєві:

    вміння зв'язно  відповідати;

    спілкування рідною мовою.

Діяльнісні:

    здатність працювати з підручником, іншими джерелами;

    уміння контролювати свою діяльність та оцінювати власні навчальні досягнення.

Формувати ключові компетентності:

Мотиваційні:

    розвиток творчих здібностей;

    розвиток здатності до навчання.

 

Методично-дидактичне забезпечення уроку: мультимедійна презентація до  уроку, підручник Г. Лишенко Математика. 3 клас – К.: "Генеза", 2020.

 

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

   1. Привітання гостей.         

      — Привітайте наших гостей і подаруйте їм вашу щиру посмішку.

   2. Емоційне налаштування дітей.

Вчитель                        Діти

Сидимо               -       рівно!

Пишемо              -       красиво!

Слухаємо            -       уважно!

Відповідаємо      -       чітко!

 

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ.

   1. Усний рахунок. Гра «Листопад»

       Оберіть відповідне число.

           7 од. ІІ розряду, 4 од. І розряду – 74.

           4 од. ІІІ розряду та  1 од. І розряду – 401.

           1 од. ІІ розряду та 4 од. І розряду – 14. 

           4 од. ІІ розряду та 1 од. І розряду – 41.  

   

   2. Каліграфічна хвилинка.

      — Назвіть найменше двоцифрове число. (10)

      — Пропишіть це число.

Виберіть та обведіть найгарніше написану цифру.

   

3. Математичний диктант за завданням 501 (с. 86)

      — Запишіть цифрами числа.

       Учитель диктує числа з підручника. Самоперевірка виконаної роботи з екрану. Подивіться та виправте помилки , якщо є.

       245, 425, 680, 23, 308, 284, 907, 630, 529

 

 23 -  2 од. ІІ розряду, 3 од.  І розряду

907 – 9 од. ІІІ розряду, 7 од. І розряду

 

     Диференційоване завдання:

 Дівчатка – підкреслюють однією рискою найменше число та визначають кількість одиниць ІІІ, ІІ, І розряду

 Хлопчики підкреслюють двома  рисками – найбільше та визначають кількість одиниць ІІІ, ІІ, І розряду

 

  

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 

     Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з трицифровими числами. Будемо читати і записувати їх, визначати кількість одиниць кожного розряду та розкладати на розрядні доданки. Дізнаєтесь як правильно порівнювати трицифрові числа. А також будемо розв’язувати задачі та приклади.

     

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

    1. Підготовча робота. Робота за підручником.

        а) Гра «Склади намисто» (с. 86, завдання 504)

     — Запишіть числа у порядку зростання (хлопці), а дівчата – у порядку спадання.

            Самоперевірка:

       82, 93, 104, 247, 284, 308, 410, 803, 999, 1000.    

       1000, 999, 803, 410, 308, 284, 247, 104, 93, 82.

    — Як ви їх визначили? (За найбільшим розрядом - сотнями)

       

  2. Пояснення нового матеріалу.

       Метод «Уподібнення»

Трицифрові числа порівнюють так, як і двоцифрові. Спочатку дивимось на цифри сотень. Більшим буде число, в якому цифра сотень більша.

Якщо цифра сотень однакова, то тоді порівнюємо десятки, а якщо цифра десятків також однакова, то дивимось на цифру одиниць.

 

    3. Колективна робота. (с. 86, завдання 503)

— Порівняйте числа.

 

123 >  107                770 > 707               1000  > 110

805 > 599                93 <  309                400 >  380

699 < 701               509 <  801                  680 > 608

    

  ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА 

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 

   1. Гра «Шифрувальник». Самостійна робота (на екрані)

Ось вам, люба дітвора,

           «Телефон» — цікава гра.

          Бачиш букви? Бачиш цифри?

          Приклади – це ключ до шифру!

          Хто розв’яже — розшифрує,

          Хто до нас телефонує?

 

Р

А

О

Г

М

Н

450

900

600

95

455

405

 

400 + 500

=

 

100 – 5

=

 

400 + 50

=

 

700 – 100

=

 

400 + 5

=

 

900 – 300

=

 

450 + 5

=

 

 

Отже, наступне завдання нам підготував агроном.

Діти, а хто такий агроном?

 

    2. Хвилинка – цікавинка.

Агроном – спеціаліст сільського господарства, який планує проведення сільськогосподарських робіт, відповідає за розвиток та ріст рослин, вивчає родючість ґрунту, прораховує погодні та кліматичні умови, забезпечуючи тим самим хорошу врожайність. Адже справжні професіонали цієї справи вміють розбиратися у видах ґрунтів, етапах росту і розвитку рослинних культур, принципах роботи сільськогосподарської техніки та бути готовими працювати в лабораторії.

    3. Робота над задачею (с. 86, завдання 505)

       Аналіз задачі за питаннями вчителя. Складання короткої умови. Повторення одиниць маси.

    Що нам відомо в задачі? (підкреслюють ключові слова)

    Про що запитується?

    Нагадайте які ви ще знаєте одиниці маси ( г, кг, ц, т)

              Пшениці – 24 ц         

              Жита - ?, у 4 рази ˂ 

              Кукурудзи - ?, у 5 разів ˂                  

 

-         Що нам відомо про жито? ( Що його у 4 рази менше ніж пшениці)

— Чи можна дізнатися скільки його зібрали?( Так)

— Що відомо про кукурудзу?( Що її у 5 разів менше ніж пшениці та жита разом)

— Чи можемо дізнатися, скільки було кукурудзи? (Ні) Чому?(Бо треба дізнатись скільки пшениці та жита разом)

— Можемо знайти, скільки було пшениці і жита разом? (Так)

— На скільки дій задача?( на 3 )

 

       Запис розв’язання задачі з коментуванням на екрані

         Розв’язання

1) 24 : 4 = 6 (ц) — зібрали жита;

2) 24 + 6 = 30 (ц) — жита і пшениці разом;

3) 30 : 5 = 6 (ц)

 Відповідь: 6 ц кукурудзи зібрали.

      Виконання творчого завдання (усно)

Зміни в умові слова у 5 разів словами на 5 ц. Що зміниться в розв’язанні?

Дія ділення змінилась на дію віднімання

 

4. Коментоване письмо (с. 86, завдання 502)

     — Запишіть числа сумою розрядних доданків.

84 = 80+4                    906 = 900 +6                599 = 500 + 90 + 9

877 = 800 + 70 +7       290 = 200 + 90

 

5. Робота над задачею з буквеними даними (с. 87, завдання 506) (резервне)

        Аналіз умови задачі.

      Посіяли — а кг

      Зібрали — ?, в 9 разів ˃

      Залишили — 90 кг  

      Продали — ?      

— Поясніть за схемою, про що дізнаємося кожною дією.  

— Давайте складемо вираз до задачі.

     (а • 9 90)90 (кг)

   

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ

     1. Вправа  «Гронування»

В табличці навпроти свого прізвища позначити: трикутником, якщо все вдалося, кружечком – були труднощі, квадратиком - потребую в подальшій роботі допомоги.

 

VІІ. Домашнє завдання

           № 508, № 509

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
16 грудня 2023
Переглядів
342
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку