Відкритий урок з математики на тему: «Закріплення випадків додавання і віднімання, пов’язані з нумерацією чисел. Задачі на знаходження третього доданка»

Про матеріал

Відкритий урок з математики для 2 класу на тему: «Закріплення випадків додавання і віднімання, пов'язані з нумерацією чисел. Задачі на знаходження третього доданка»

Підготувала:

КЗ «Добровеличківське НВО»

вчитель початкових класів

Щербова Наталія Миколаївна

Перегляд файлу

Відкритий урок з математики для  2 класу на тему: «Закріплення випадків додавання і віднімання, пов’язані з нумерацією чисел. Задачі на знаходження третього доданка»

Підготувала:

КЗ «Добровеличківське НВО»

вчитель початкових класів

Щербова Наталія Миколаївна

 

Тема:  Закріплення випадків додавання і віднімання, пов’язані з нумерацією чисел.   Задачі    на знаходження третього доданка.

Мета: закріплювати вміння додавати і віднімати числа, яке ґрунтується на знаннях нумерації чисел першої сотні; розвивати вміння розв’язувати задачі на знаходження третього доданка; виховувати старанність, любов до природи.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи, комп’ютер, проектор.
                                        Хід уроку

І. Підготовка учнів до сприйняття знань.

а)- Діти, пригадайте чим ми займаємось на уроках математики? («Асоціативний кущ») 

C:\Users\Misha\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image003.png                                                              Математика

 

(Лічимо, міркуємо, порівнюємо, розв’язуємо, відповідаємо, складаємо задачі.)

-Усе це ми будемо продовжувати виконувати сьогодні на уроці.

б) Оголошення теми уроку

ІІ. Контроль, корекція та закріплення знань.

1. Робота в зошиті

а)  Хвилинка каліграфії: письмо цифри 4

2. Бесіда:   

  – До нас на урок завітає незвичайна гостя, а хто саме, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.

           У садах, лісах блукає,

           В жовті шати одягає,

           Золотисту стелить постіль –

           Жде сестрицю білу в гості. (Осінь)

Осінь скликає дітей у школу. Ця чарівниця блукала у нас за вікном, спостерігала за вашим навчанням і вирішила побувати на нашому уроці. Вона принесла багато цікавих завдань і хоче перевірити, як ви навчилися рахувати, розв’язувати задачі.

 

(Осінь приносить учням завдання)

3. Фронтальна робота. "Мозковий штурм"

Розумова розминка

  - Порахуйте від 16 до 25, від 80 до 96.

  - Назвіть пропущені числа: 90, … , 92, 93,…,…,96,…,98,99,… .

- Полічіть десятками до 100.

- Назвіть двоцифрові числа: 8,12,40,65,89,100.

- Як називаються числа при додаванні ?

- Як називаються числа при відніманні ?

- Сформулюйте переставний закон додавання.

        - Молодці діти ! З першим завданням осені ви справились, а тепер вона хоче, щоб ви в зошитах записали математичний диктант.

4. Математичний диктант.

- Запишіть число, яке складається з 1 дес. 6 од.;  2 дес. 7 од.;  3 дес. 1 од.; 4 дес. 2 од.;

5дес. 6 од.; 6 дес. 8 од.; 7 дес. 9 од.

- Запишіть «сусідів» чисел: 28, 45, 82.

- Розкладіть числа 25, 41, 61, 66, 72  на розрядні доданки.

Взаємоперевірка.

(Обміняйтеся зошитами та перевірте математичний диктант)

- Наступним завданням від нашої гості, буде самостійна робота.

5. Робота з підручником: самостійне виконання прикладів №302

(4 учні виконують завдання на індивідуальних картках)

Індивідуальна робота з картками.

Картка 1.

Обчислити приклади.

60 + 9 =               98 – 8 =             

40 + 1 =               57 – 50 =  

18 – 8 =               57 – 7 =

Картка 2.

Обчислити приклади.

61 + 1 =               35 – 5 =

61 – 1 =               42 – 2 =

Картка 3.

Обчислити приклади.

40 + 8 =             45 – 40 =

47 – 7 =             50 + 6 =   

81 – 1 =             67 – 60 =   

Картка 4.

Обчислити приклади.

12 – 6 =             32 – 30 =

16 – 9 =             48 – 40 =    

7 + 5 =                52 – 2 =

Презентація результатів самостійної роботи.

6. Розв’язування задачі на знаходження третього доданка.

Коли осінь загляне в сад,

Наллється соком виноград.

І пізні яблука ранет

Солодкі стануть, наче мед.

- Із саду осінь принесла задачу.

У трьох ящиках 29 кг яблук. У першому ящику 5 кг яблук, у другому – 4 кг яблук, а решта яблук у третьому ящику. Скільки кг яблук у третьому ящику ?

( Розв’язок задачі записується на дошці та в зошитах )

7. Фізкультхвилинка

- Які ви молодці ! Але ви, певно, стомилися. Давайте перепочинемо, а заодно виконаємо вправи, що допоможуть зняти втому.

8. - Осінь хоче з вами трішки погратися і приготувала гру «Знайди зайве число»

40, 20, 30, 43, 90.

6, 7, 8, 4, 21.

21, 35, 56, 100, 99.

9. Робота в групах .

- А тепер вона хоче перевірити, як ви вмієте працювати у групах.

( Учитель ділить клас на чотири групи, кожній з яких дає завдання )

1 гр.

Порівняти вирази.

30 + 7 … 36                                            68 – 8 … 60

25 – 5 … 25 – 1                                    48 – 8 … 48 – 40

2 гр.

Обчислити приклади.

(35 – 30) + 6 =                                  10 + (37 – 30) =

7+ (28 – 20) =                                   12 - (67 – 60 ) =

3гр.

Записати в порядку зростання числа

16, 48, 39, 25, 44, 28, 56, 68, 72, 95

4 гр.

Розв’язати задачу.

На дереві сиділо 16 птахів. З них 8 горобців, 2 синички, а решта – ворони. Скільки ворон сиділо на дереві ?

Презентація роботи груп

10. Робота над геометричним матеріалом.

- А зараз осінь пограється з вами у гру «Мозаїка» .Вона хоче перевірити, чи знаєте ви геометричні фігури.

З яких фігур складено будиночок ? Порахуй їх.

 

https://2.bp.blogspot.com/-oLSFKfi06Mc/UtvrQ1_001I/AAAAAAAAADM/N5Xrzc8ykFU/s1600/%D0%A0%D0%B8%D1%81%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%BA1.jpg 

 

 

 

 

 

- Скільки у трикутнику кутів, сторін ?

- Скільки у чотирикутнику кутів, сторін ?

- Молодці діти ! Ви гарно розрізняєте геометричні фігури.

ІІІ. Підсумок уроку.

- Ось і завершується наш урок. Осінь отримала велике задоволення від вашої роботи на уроці. Покажіть за допомогою смайлика, з яким настроєм ви залишаєте цей урок.  

Домашнє завдання: №305, 306.

Джерела: Інтернет-ресурси

 

docx
Додано
21 липня 2018
Переглядів
944
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку