Відкритий урок з математики Закріплення вивчених способів додавання і віднімання в межах 100. Розв’язування задач.

Про матеріал
Закріплення вивчених способів додавання і віднімання в межах 100. Розв’язування задач.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                        Підготувала вчитель

                        початкових класів

Лисичанської ЗОШ І-ІІ ступенів № 18

                        Крив’якіна Наталія Іванівна

 

 

 

 

 

 

2020 рік

 

 

Тема. Закріплення вивчених способів додавання і віднімання

в межах 100. 

Розв’язування задач.

 

            Мета: формування предметних компетентностей: удосконалювати знання учнів з теми «Додавання і віднімання двоцифрових чисел»; навчати дітей застосовувати знання під час розв’язування задач та математичних виразів; вдосконалювати вміння обчислювати периметр чотирикутника; розвивати критичне мислення; формування ключових компетентностей.

Уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес.

Комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням термінів;

Соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, в групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату.

Здоров’язберігаючі

.

Тип уроку: удосконалення та застосування знань, умінь і навичок.

 

 

Обладнання: ноутбук, проектор, презентація до уроку, картки з прикладами для усного рахунку, цеглинки ЛЕГО, «Чобіток засвоєння», математичні кубики Блума, сніжинки, ілюстрації.

     


 

ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний   момент

- Діти, до нас на урок завітали гості , привітайтеся, будь ласка.( Діти повертаються до присутніх і вітаються.)

     Добрий день вам , люди добрі,

Раді всі вітати вас,

І запрошуєм ласкаво

На урок у другий клас.

 

          Станьте рівно, підтягніться,

          Один одному всміхніться.

          На урок старанність не забули взяти?

          Сідайте рівненько, почнемо працювати.

Нагадаю, що у нас сьогодні працює 4 групи

             Сніжинки, Крижинки, Зірочки, Краплинки.

А урок у нас з вами незвичайний .

- Тому, на уроці вам необхідно

                            (слайд №2):

           Міркувати — швидко!

           Відповідати — правильно!

           Рахувати— точно!

           Писати — гарно!

Відкрийте зошити, запишіть число, класна робота.

ІІ Мотивація знань

  1. Відгадайте загадку.

  Про яку пору року йдеться мова.

загадки про зиму - презентація з природознавства   

                 ( слайд 3)   

  • Кожна пора року прекрасна по-своєму, але чому ж так люди люблять зиму, особливо діти?
  • Сніг – це радість. Краса зими хвилює, заворожує.
  • А ще чому ви любите зиму?
  • В народі кажуть, що взимку скільки днів, стільки й свят.
  • Погляньте на ілюстрації і назвіть зимові свята ? 

А серед сніжинок, які вкрили дошку, знайдіть дату їх святкування.

2. СПІВВІДНОШЕННЯ ДАТИ ТА НАЗВИ СВЯТА

  1. січня Посівалки на Старий Новий рік 2019: найкращі засівалки для дітей - Радіо  МаксимумСвято Василя

        1 січняНоворічний ранок шоу – програма «Новий рік – чарівник»Новий рік

13 січня   Святкування Маланки в Україні     Свято Меланки

7  січня   С Рождеством Христовым 2020 - Красивые рождественские поздравления -  Красивые рождественские открытки - Поздравления с Рождеством и Сочельником   Різдво Хрестове

15 лютого У цей день зима з весною зустрічається » Профспілка працівників освіти і  науки України Стрітення

6 січня       Різдвяні поезії Романа Завадовича - Мала Сторінка Святвечір

19 січня     Роботи Тетяни Зеленченко із циклу «Український рік». Обсуждение на  LiveInternet - Российский Сервис Онлайн-Дневников

                ……         раскраски на тему окружающий мир раскраски с изображениями снежинок  ………………..

Погляньте, ціла купа сніжинок закрила ще свято. А , яке – ви дізнаєтесь, коли розташуєте подані числа в порядку зростання.

3.Робота в парах

                               Перевірка

        1     6     7     13    14    15    19  

        М    И     К      О     Л     А     Й

  • Яке свято ми ще не назвали? Якого числа свято Миколая?

                Слайд №4

  • Але у нас вже є число 19. Чим відрізняються ці дати?

ІІ Актуалізація знань

1.Каліграфічна хвилинка

  • І я пропоную-  це чарівне число записати у зошитах.
  • Візьміть ручки і запишіть цифру 19. Але спочатку пригадаємо все, що нам відомо про число 19?    

                   Слайд 5

            Алгоритм

  • Яке число ( одноцифрове чи двоцифрове)?
  • Скільки десятків і одиниць?
  • Парне (непарне)?
  • Попереднє число ?
  • Наступне число?

Під час письма сидимо рівненько і правильно тримаємо зошит, ручку.

А що ви знаєте про свято Миколая?

( слайд 6)

2.Повідомлення теми та мети.

– Сьогодні ми будемо закріплювати вміння додавати й віднімати числа в межах 100. Розв’язувати задачі. А ще, математичні завдання, допоможуть нам відшукати нову, цікаву інформацію про Святого Миколая.

  3. Мозковий штурм (кубик Блума)

  • Але спочатку перевіримо, чи готові ви до виконання завдань, чи добре знаєте правила.
  • Попрацюємо з математичним кубиком в групах.

 

За гарну роботу отримаєте інформацію.   

     Слайд 7Зимові свята на Україні - презентація з історії україни

То ж : «Зробимо доріжку, до свого поріжка»

4.Усний рахунок «Шість цеглинок»                               

                                           Слайд 8

Приготуйте, будь ласка, свої цеглинки. Ось шифр, за допомогою якого, розв’язуючи приклади, ви зробите свою доріжку .

Шифр

червона

оранжева

жовта

зелена

блакитна

синя

      25

      52

42

35

50

63

 

  1. + 5          30 – 5         34 + 8         43 + 7         56 – 4        79 – 16

З                  ч                 ж                  б             о                   с            

-Які чудові у вас доріжки. Перевіримо, чи всі їх виклали правильно.      

                   Слайд 9

Декілька дітей розказують, яка є у них доріжка за формою (ламана, пряма тощо)

5.Геометричний матеріал. 

Чи знаєте ви, що  кожні три дні помічники святого Миколая забирають з пошти близько двох сотень листів, а за рік до його резиденції  приходять тисячі і тисячі побажань.

А хто допомагає Святому Миколаю розбирати листи ми дізнаємось , коли знайдемо периметр конверта.

Група «Сніжинки» – Називає, що таке периметр?

Група «Краплинки» - Як знайти периметр?

Група «Зірочки» - озвучують довжину сторін ( 12, 8 см)

Група «Крижинки» - коментує розв’язання

Р= 12+12+8+8= 40 см

                                       Слайд 10

Часто Миколая супроводжують білокрилі янголята, а недалечко крутяться й чортики, котрі переконують Святого, що діти були нечемні, тому не заслуговують на гостинці.

Свято – це радість, пісні, веселі ігри і я пропоную вам пограти

6.Розв’язання  прикладів                     

  У мене - чарівна торбинка. Під музику ви будете передавати її один одному , той, на кому музика закінчила грати,  розв’язує приклад.

Молодці гарно попрацювали і здобули нову інформацію.

                           Слайд 11

   А тепер час перепочити і заспівати пісеньку

                  Фізкультхвилинка

Поки ми відпочивали до нас завітав гість, а хто він відгадайте загадку.

Ой, великий упертюх

Сей сіренький клаповух.

Кличе «І-я» до ясел,

                                                 Називається…
Віслюк привіз цілий візочок різних продуктів і пропонує вам  розв’язати задачу.

   А) Читання задачі вчителем

 

Для приготування печива купили борошно, мед, масло.

Борошно коштує – 10 грн. , мед – 25 грн, масло 45грн.

Скільки всього заплатили за продукти?

 Б)  Аналіз умови

                  - Які продукти купили?

                  - Якими грошовими одиницями користувалися?

                  - Скільки коштує борошно?

                  - Скільки коштує мед?

                  - Чи відомо, скільки коштує масло ?

                  - Прочитайте питання задачі? Так що треба знайти?

                  - Якою дією знаходимо скільки всього?

                  - Розв’яжіть задачу виразом.

  • Діти підніміть зелену цеглинку, хто зможе сам розв’язати задачу?
  • Підніміть червону цеглинку, хто потребує допомоги.

 В) Диференційна робота

 

Отримали нову цікаву інформацію

                                                 Слайд 10

Мало хто звертає увагу, що у святого був надійний помічник – віслючок. Він завжди  подорожував із вірною тваринкою . Доречі в країнах Європи досі зберігалася цікава традиція : залишати поруч із ліжком чи чобітком декілька морквинок для віслюка Миколая.

8. Робота в групах

           Віслючок на візочку привіз цілу купу продуктів для печива  і пропонує кожній групі створити своє печиво ,потім презентувати свою роботу.

 Показ створеного печива.

                Презентація робіт                    

ІІ Підсумок уроку.

  1. Рефлексія. Оцінювання

«Чобіток засвоєння». Учні прикріплюють на  чарівний чобіток сніжинки : позитивні з «посмішкою»– все зрозуміло, «похмурі» – дещо  не зрозуміло.

– Я вітаю вас з наступаючим святом. А ви можете також бути чарівниками. Для цього не обов’язково вам дарувати подарунки, можна просто допомоги близьким людям : комусь словом, а комусь і ділом.

– Ви розумники – впоралися з усіма завданнями, працювали дружно і старанно. За це Святий Миколай приготував для вас маленькі подарунки, адже свято ще попереду. І ваші найбільші подарунки ви отримаєте коли? (19 грудня).

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
29 січня 2021
Переглядів
780
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку