Тема уроку: Відмінні властивості рідини від твердих тіл.
Номер слайду 2
Тільки тому, хто вміє побачити серед звичайних речей незвичайне, дивне, природа розкриває свої таємниці. Тож дивуйтеся квітам. Дивуйтесь росі. І дивуйтеся пружності сталі. Хай дивує вас все, що дорослих людей дивувати давно перестало. Красуцька О.Л.
Номер слайду 3
Творче завдання. Назвіть тіло за його описом, відгадайте, з якої речовини воно складається. 1) Це тіло ми зустрічаємо у вигляді грудок кусочків. Воно біле. Може залишати після себе слід. 2) Це тіло гостре. З його допомогою людина збиває дерев’яні бруски. Може іржавіти. 3) Це тіло має круглу форму. Воно заповнено повітрям. Без нього неможливі ні футбол, ні баскетбол, ні волейбол.
Номер слайду 4
У природі тверді тіла зустрічаються у вигляді металів, мінералів та різноманітних порід. Тверді тіла — це такий агрегатний стан речовини, який зберігає свою форму та об’єм.
Номер слайду 5
Агрегатні стани речовини рідкий газоподібний твердий
Номер слайду 6
Рідина Рідина́ — один з основних агрегатних станів речовини нарівні з газом та твердим тілом. Від газу рідина відрізняється тим, що зберігає свій об'єм, а від твердого тіла тим, що не зберігає форми.
Номер слайду 7
Основні фізичні властивості рідин Зберігають об'єм. Змінюють форму (набувають форми посудини). Рідинам притаманна текучість.
Номер слайду 8
ТЕКУЧІСТЬ(В’ЯЗКІСТЬ) РІДИНИ Різні рідини мають різну текучість. Так, вода з пляшки випливає швидше, ніж рослинна олія. Мед з склянки виливається повільніше, ніж молоко, тому, що вони володіють різною в’язкістю. Чим вище в’язкість рідини, тим менше її текучість.
Номер слайду 9
СТАЛІСТЬ ОБ’ЄМУ Рідина зберігає свій об’єм, якщо не змінюються зовнішні умови . Але при нагріванні об’єм рідини збільшується, а при охолодженні зменшується. Втім, тут є виключення. При нормальному тиску та підвищенні температури від 0 до 4о об’єм води не збільшується, а зменшується.
Номер слайду 10
ВІДСУТНІСТЬ ФОРМИ Рідина розтікається і не здатна зберігати свою форму, вона приймає форму посудини. У звичайних умовах тільки маленькі краплі рідини мають свою форму – форму кульки. Наприклад такі кулясті крапельки води можна побачити під час випадання роси
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Вправа. Запишіть у відповідний рядок назви речовин: вода, бензин, кефір, вугілля, чай, сметана, деревина, пластмаса. Рідкі речовини: .... Тверді речовини: ....