Баглай Леся Василівна
3 клас
2021
Тема: Віднімання виду 45-23.Рік.Місяць.Тиждень.
Цілі: - Ознайомити учнів із відніманням чисел виду 45-23;
- Вчити розв’язувати задачі за допомогою виразів;
- Розвивати пізнавальний інтерес;
- Повторити кількість днів році, місяці, тижні;
- Виховувати почуття відповідальності.
Хід уроку
І.Організаційний момент
Ранкова зустріч
Добрий день, веселий ранок
Ми прийшли у школу всі
Одне одному всміхнемось
Гарним настроєм проймемось
До роботи й до розваг
Кожен з нас готовий – так!
Любі , діти сьогодні у нас незвичайний урок . До нас на урок завітає прекрасна , чарівна,щедра, мила, гостя. А ще на нас чекає у кінці уроку слово – сюрприз. Тож часу не гаймо урок починаймо.
1.Оголошення теми уроку.
ІІ. Контроль , корекція та закріплення знань.
1.ГРА «Ланцюжок слів».
Називаємо математичні слова. (коло,трикутник, ромб, лінійка, циркуль,…..)
2.Усний рахунок.
Уважними 10-3+2
Активними 25+5-1
Розумними 33-3+5
Кмітливими 15-4+7
Старанними 12-6+6
Організованими 8-3 +41
3. Гра » Я осінь».
Добрий день у добрий час діти!
Рада бачить вас,
Вам врожайність і достаток
В кожний дім у кожну хату
Щоб багатий був ваш стіл,
Щоб були і хліб і сіль
Вам вклоняюсь добрі люди
Хай земля вам щедра буде.
Привіт малята,
Я до вас поспішала
І ось цей кошик склала,
Кошик не простий , а фруктово – математичний.
4.Каліграфічна хвилинка.
Гра» Яке число зайве»
45,78,90,56,5;
6,8,2,56,1,9;
Чому?
5.Математчий диктант.
А) Число яке складається з трьох десятків .30
Б) Запишіть попереднє число до числа 40.39
В) Запишіть наступне число до числа 36. 37
Г) Сума чисел 30 і 2. 32
Д) Різниця чисел 35 і 4. 31.
Е) Число 31 збільшити на 2. 33
Є) Число 40 зменшити на 2. 38
ІІІ. Робота з підручником.
Про підручник ви забули
Ще його не розгорнули
Швидко книжку розгортай
Працювати починай.
Рік – це проміжуток часу за який Земля робить один оберт навколо Сонця.
Місяці. Тиждень.
1.Гра «Лего» (про рік, місяць,тиждень).
ВІРШ
Хай в небі світить сонечко
Травичка хай росте
Пливе хмаринка в небі
І річка хай тече
Любовю все зігріємо
У дружбі краще жить
Ми до вершин крокуємо
Хай нам усім щастить.
- В якій порі року найяскравіше світить сонечко?
- Коли починає рости травичка?
- А коли дощові хмари пливуть?
- Коли падає сніг?
ІV.Вивчення нового матеріалу.
45-23, 56-34;
1.Закріплення нового матеріалу.
2.№2 (по групах)
3. Фізхвилинка
Хто у нас уже втомився
І наліво похилився
Треба нам негайно встати
Фізхвилинку розпочати.
Інсценізація – казка Їжакова осінь
- Друже – брате час готуватись до зими.
-Я бачив ось там в лісочку дика яблуня, на якій багато стиглих яблук.
- А біля підніжжя яблуні після дощу виросли ароматні грибочки.
- Ой синочки молодці запаси на зиму зробили! Нам їжакам запаси на зиму ні до чого, адже ми впадаємо в зимову сплячку.
- А кому це все ми подаруємо?
- Поділимось із сусідкою білочкою.
4.Розвязування задач.
№4 (перша група)
№5 (друга група)
5. Робота на осінніх листочках.
35+10
14-12
15+13
35-11
16+13
Тепла,щедра,золота.
Асоціація до слова ОСІНЬ
Чарівна, багряна,багата,мила,дощова,тепла;
6. Презентація власного математичного малюнка.
7.Гра» Краплина»
1дм 4см
61см 5дм 4см
6дм 60см
Осінь дощова пора року і випало дуже багато дощів. І зруйнували міст до нашого села . Прошу побудуйте його використовуючи як най менше цеглинок.
8.Скласти слово сюрприз
РОЗУМНИКИ
ГРА « ЛЕГО»
Виложити слова з лего.
V.Підсумок уроку.
- Чого навчилися на уроці?
- ЩО найбільше запам’яталось?
Що ми знаємо про рік, місяць,тиждень?
1.Слово осені
Молодці діти дуже гарно ви попрацювали. Іду від вас з любов’ю в серці.
Причарували ви мене зустрінемось з вами не скоро через дев’ять місяців.
Ось мої дари пригощайтесь.