Комунальний заклад «Сосницький навчально-реабілітаційний центр»
Чернігівської обласної ради
План-конспект уроку з трудового навчання (обслуговуючі види праці)
5 клас.
Тема. Відомості про професію вишивальниці ручної роботи, вимоги до неї.
Контроль якості виробу, аналіз помилок
Підготувала:
Ветлицька Н.В. – вчитель трудового навчання вищої категорії.
План-констект уроку-презентації з трудового навчання у 5класі (дівчата).
Тема: Відомості про професію вишивальниці ручної роботи, вимоги до неї.
Контроль якості виробу, аналіз помилок.
Мета: ознайомити учнів із професією вишивальниці ручної вишивки та вимогами до неї;
формувати навички вишивання і контролю якості виробів;
розвивати художній смак, функціональне мовлення;
коригувати вимову;
виховати доброзичливість, взаємоповагу, повагу до праці інших, старанність під час виконання вишивальних робіт.
Обладнання: презентація по темі: «Професія вишивальниці», зразки виробів оформлених вишивкою, ілюстрації з журналів і книг із вишивкою, картки, фрази.
Інструменти та матеріали: тканина, нитки, голки, ножиці, п’яльці, олівці, ручки .
Тип уроку: комбінований
Хід уроку.
I Організаційний момент
Привітання.
II. Мовна хвилинка
- Який зараз урок?
- Яке сьогодні число?
- Що робили на минулому уроці? (Нові слова).
III. Мотивація навчальної діяльності
Повідомлення теми уроку. Постановка завдань уроку перед учнями.
(Слайд №1).
Знати: загальні відомості про професію вишивальниці ручної вишивки, вимоги до неї правила безпечної праці, організацію робочого місця, санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання робіт.
Уміти: виконувати шви, проводити ВТО.
IV. Актуалізація опорних знань та вмінь.
(Слайд №2).
V.Вивчення нового матеріалу.
Розповідь учителя:
(Слайд №3).
(Слайд №4)
(Слайд №5).
(Слайд №6).
(Слайд №7).
(Слайд №8).
(Слайд №9)
(Слайди №10-16).
(Слайд №17).
( Тато Тані, Попченко Валентин, любить співати і вишивати сорочки, скатерті, картини. Він працює в нашій школі. Тут ви бачите виставку його робіт).
(Перегляд відео виставки авторських робіт: «Стан душі» вишивальниці Ніни Габрилевич у Ковельському історичному музеї.)
(Слайд №18-32).
Переглянемо вишивки майстрів Сорочинського ярмарку Полтавської області, який ми відвідали.
Фіз.. хвилинка
Словник.
Професія вишивальниці. Сорочки,скатерть, серветки, сукня, рушник, одяг.
Я буду вишивати плаття тамбурним швом.
Я буду вишивати бісером картинку «Грибочок».
Я буду вишивати бісером картину «Полуниці».
На минулому уроці я вишивала ( сукню, картину, бісером, полуницю).
VI. Практична робота. Вступний інструктаж (правила безпечної праці).
Альона, що ти будеш робити сьогодні?
Я буду вишивати плаття тамбурним швом.
Я буду вишивати бісером картинку «Грибочок».
Запитай у Тані, що вона буде робити?
Я буду вишивати квітку «Лілію» швом хрестик.
Що буде робити Ліза, запитай?
Я буду вишивати бісером картину.
Вправи на виконання швів, які вивчаються.
Контроль якості виробу, аналіз помилок.
Під час виконання практичної роботи вчитель контролює:
. організацію робочого місця;
. поставу;
. виконання завдань практичної роботи;
. дотримання правил безпечної роботи;
. реалізацію методів самоконтролю та взаємодопомоги.
Під час обходу робочих місць учитель:
. здійснює корекцію;
. контролює і допомагає дітям при виникненні труднощів;
. проводить індивідуальний (фронтальний) інструктажі;
VII. Підведення підсумку уроку (заключний інструктаж)
(Слайд №33-34).
(Слайд №35-38). Назвіть вироби, оздоблені вишивкою.
Аналіз характерних помилок, загальна оцінка виконаної роботи.
Виставлення та мотивація балів.
Завдання додому: вишивання, вчити словник.
VIII. Прибирання робочих місць.
Завдання черговому.
Контроль за прибиранням робочого одягу, робочих місць.