Виготовлення моделі «Світлофор»

Про матеріал
Навчити учнів з'єднувати рухому та нерухому частини виробів, повторити правила дорожнього руху, розвивати увагу, творчу уяву, спостережливість, кмітливість; виховувати чемність, скромність, доброзичливе ставлення до товаришів.
Перегляд файлу

Тема. Виготовлення  моделі «Світлофор»

Мета:  навчити учнів з'єднувати рухому та нерухому частини виробів, повторити правила дорожнього руху, розвивати увагу, творчу уяву, спостережливість, кмітливість; виховувати чемність, скромність, доброзичливе ставлення до товаришів.

Обладнання. Кольоровий папір, картон, ножиці, клей, мультимедійний проектор.

План уроку

       I.       Організаційний момент.

       II.      Повідомлення теми і мети уроку.

        III.     Демонстрація та аналіз зразка виробу.

        IV.     Інструктаж по техніці безпеки.

      V.      Фізкультхвилинка.

      VI.     Інструктаж по виконанню.

  1.  Практична робота учнів.
  2.  Підсумок уроку
  3.  Виставка учнівських робіт.
  4. Аналіз та оцінка робіт.
  5. Прибирання робочих місць

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

-         Добрий день!

-         Сідайте будь ласка!

    Я рада бачити вас усміхнених, красивих, веселих, допитливих. Нехай день для усіх нас буде щасливим. А цей урок -  цікавим та багатим на оцінки.

  1.  Повідомлення теми і мети уроку (слайд 1)

А зараз ми з вами розгадаємо загадки.

Він на вулиці щораз

Оком блимає на нас.

                                          - Зупинися! Підожди!

                                                Терпеливо стій-но!

       А тепер, будь ласка, йди

 Впевнено й спокійно!

(світлофор)

Стоять вони всі при дорозі,

Допомогти людині в змозі,

Усюди – близько і далеко,

Надійні сторожі безпеки.

Одні із них нам сповіщають.

А інші – щось забороняють,

Попереджають нас завжди,

Аби не трапилось біди.

Вартують на узбіччях тихо,

Оберігають нас від лиха.

Ти тільки будь уважним дуже,

Їх слухайся, шановний друже.

Це знає кожен, знає всякий –

Слід поважать дорожні…

(знаки)

На дорозі звір лежить:

Весь у смужку, ніби спить.

У степу він народився,

А у місті нам згодився.

Цього звіра звати «зебра»,

В нього є смугасті ребра.

Знає кожний пішохід –

Це безпечний…

(пішохід)

 

 

Бесіда:

-         Діти, що нам допомагає орієнтуватися, коли ми переходимо дорогу, вулицю або їдемо в автомобілі?

-         Які кольори має світлофор ?(червоний, жовтий, зелений)

-         На який колір світлофор ми переходимо дорогу? (зелений)

-         На  який колір світлофору ми стоїмо? (червоний)

-         Для чого на світлофорі жовтий колір?

Як ви вже здогадалися сьогодні на уроці ми поговоримо  та  будемо виготовляти «Світлофор».

  1.   Демонстрація та аналіз зразка виробу.

    Показ  готового зразка.

  1. Інструктаж по техніці безпеки. (слайд 2-3)

Повторення  правил техніки безпеки з ножицями. (слайд 20)

Та перш ніж приступити до роботи давайте прочитаємо і запам’ятаємо правила техніки безпеки.

-         При роботі які правила безпеки з ножицями ми повинні пам’ятати?

1. Користуйся ножицями з круглими кінцями.

2. Клади ножиці на стіл так, щоб вони не виступали за край робочого столу.

3. Не працюй тупими ножицями і ножицями з послабленим шарнірним кріпленням.

4. Під час роботи не розмахуй ножицями і не ходи з ними.

5. Під час різання притримуй матеріал лівою рукою так, щоб пальці були осторонь від леза ножиць.

6. Не тримай ножиці кінцями вгору, не залишай у розкритому вигляді.

7. Не ріж ножицями на ходу і не підходь до товариша під час різання.

8. Передавай ножиці товаришеві тільки закритими і кільцями вперед.      

Пам’ятай

       Предмети, інструменти, якими користуються правою рукою, розкладають на робочому столі праворуч.

      Усе, що зручно тримати лівою рукою ( папір), потрібно класти ліворуч.

-         При роботі, які правила безпеки з клеєм ми повинні пам’ятати? (слайд 21)

         1) Клей треба наносити пензликом від середини до країв.
         2) При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою.
         3) Для притискання елементів аплікації і витирання рук треба користуватися  серветкою.
        4) Закінчивши роботу, клей потрібно щільно закрити, пензлик і посуд помити.

V.  Фізкультхвилинка

А тепер всі дружно  встали.

  1.    Інструктаж по виконанню.

Отож ми з вами будемо виконувати наш світлофор так:

1. Для зовнішньої нерухомої частини світлофора розміть і виріж розгортку  розміром 180х130 мм, зігніть відповідно до позначених ліній.

2. На одній половині розгортки виріж круг (або за малюнком — контур обличчя) і склей нерухому частину.

3. З кольорового паперу  виріж три круги – червоний, жовтий і зелений.

4. Для внутрішньої рухомої частини виробу розміть і виріж прямокутник 60 х 220 мм (в).

5. Наклей на прямокутнику три різнокольорових круги . Наклеюють на ньому три круги — червоний жовтий і зелений.

 

 

 

 

 

.image30

 

  1. Практична робота учнів.

(Учні виготовляють «Світлофор» запропонованим  вчителем)

    Під час практичної роботи учнів вчитель надає індивідуальну  теоретичну і практичну допомогу. (Звучить аудіо запис, на кожній частині дошки вивішена послідовність виготовлення світлофора).

  1. Підсумок уроку

-         Діти, що сьогодні на уроці ми виготовляли?

-         Сподобалося вам виготовляти світлофор?

-         Скільки кольорів має світлофор?

-         Що означає кожний колір?

-         Чи дотримуєтесь ви їх?

Гра «Світлофор»

    Гравці перебувають у шерензі обличчям до світлофора, виконують такі завдання: на зелений сигнал роблять крок уперед; на жовтий — стоять; на червоний роблять крок назад (використовуючи виготовлений світлофор). Хто помилився, залишає гру.

  1. Виставка учнівських робіт.
  2. Аналіз та оцінка робіт.

    (Учні демонструють свої роботи, вчитель аналізує: ти добре справився із завданням, в тебе дуже гарна робота).

   - Діти, ви сьогодні гарно працювали, були старанними, мені було дуже приємно з вами працювати. Урок завершено! До побачення!

  1. Прибирання робочих місць.

 

 

 

1

 

docx
Додано
9 серпня 2023
Переглядів
921
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку