Гурткове заняття "Виготовлення святкової вітальної листівки до Нового року"

Про матеріал

План до гурткового заняття у форматі STEM.

Теоретична частина: Композиція. Закони композиції.

Практична частина: Практичне створення новорічної листівки з об'ємними елементами

Перегляд файлу

Тема заняття: «Творча майстерня: виготовлення святкової вітальної листівки до Нового року»

Мета заняття:

Навчальна:

- Здійснити контроль знань вихованців гуртка.

- Ознайомити дітей із техніками аплікації та паперопластики, потрібними для створення пласких та об'ємних елементів новорічної листівки.

- Формувати вміння планувати та конструювати виріб, використовуючи принципи композиції.

Розвивальна:

- Розвивати у дітей творчі здібності, уяву, закріплювати віру у власні сили.

- Формувати естетичний смак, уміння компонувати елементи та створювати гармонійну композицію.

- Удосконалювати вміння працювати самостійно та проявляти ініціативу.

- Розвивати акуратність та дрібну моторику рук у роботі з папером.

Виховна:

- Виховувати пізнавальний інтерес до вивчення теоретичних матеріалів, які сприяють розвитку творчих навичок.

- Сприяти розвитку позитивних емоцій, святкового настрою та бажання робити приємні подарунки іншим, закріпленню творчого погляду на світ.

- Формувати вміння оцінки власних та чужих творчих робіт.

- Виховувати посидючість та акуратність у роботі.

Завдання заняття:

1. Навчити дітей поєднувати художні та технічні прийоми у  процесі створення декору.

2. Розвинути навички планування, компонування та декорування творчої роботи.

3. Створити святкову вітальну листівку з об’ємними елементами та індивідуальним дизайном.

Тип заняття: комбінований

Вид заняття: STEАM-заняття

Інтеграція напрямів позашкільної освіти:

S – наука: формування поняття про властивості  паперу і  картону.

T – технології: вдосконалення навичок роботи із ножицями, клеєм та лінійкою.

E – інжиніринг: конструювання схеми-ескізу композиції листівки та окремих 3D-елементів.

А – мистецтво: реалізація творчого завдання: створення композиції, вибір кольорової гами, декорування.

M – математика: геометричні розрахунки, необхідні для створення основи листівки, 3D-елементів та плаского оздоблення

Методи та прийоми: словесні (бесіда, розповідь, пояснення), наочні (демонстрація прикладів), практичні (практична робота).

Комплексно-методичне забезпечення: фотоматеріали, приклади листівок.

Обладнання: класна дошка.

Матеріали: кольоровий картон, кольоровий папір, простий олівець, лінійка, ножиці, клей, декоративні прикраси (блискітки, стрази, стрічки тощо).

 

Хiд заняття

І. Вступна частина

Організаційний момент

Привітання.

Перевірка гуртківців.

Перевірка наявності робочих матеріалів: кольоровий картон, кольоровий папір, простий олівець, лінійка, ножиці, клей, декоративні прикраси (блискітки, стрази, стрічки тощо).

Мотивацiя навчальної дiяльностi гyрткiвцiв

- Міні-гра «Відчуй зиму»:

Діти заплющують очі та уявляють зиму: які кольори, форми, запахи?

- Подивіться на фотографії. Що на них зображено? (Це новорічні листівки)

- Чим відрізняються листівки з правої групи від лівої? (З права – пласкі, зліва – з об’ємними елементами)

Фотографії роздаються дітям.

- Чи хотіли б ви самі створити таку красу власними руками?

Повiдомлення теми та мети заняття, очiкуваних результатiв.

- Сьогодні обговоримо, яких правил варто дотримуватися, щоб виконати вашу творчу роботу якнайкраще. Ви створите власні новорічні листівки з об’ємними елементами, які зможете подарувати близьким на свято.

Демонстрація прикладу майбутньої аплікації.

Актуалiзацiя опорних знань

1) - Оскільки ми сьогодні створюємо саме новорічну листівку, насамперед треба згадати, які предмети несуть у собі атмосферу зимових свят.

Діти поділяються на групи по 3-4 дитини. Кожній групі роздаються набори з новорічних та не новорічних предметів.

- Розсортуйте предмети на дві групи – відділіть ті, які створюють атмосферу зимових свят, від інших.

Після сортування діти озвучують свій вибір та пояснюють його.

2) - Що таке ескіз?

3) - Згадайте, що таке композиція?

II. Основна частина

Висвітлення керівником матеріалу нової теми

- Щоб композиція на вашій листівці вийшла вдалою, необхідно дотримуватися трьох законів композиції. Вони називаються:

  1.     Закон цілісності (єдності)
  2.     Закон рівноваги
  3.     Закон супідрядності

1) - Закон цілісності (єдності). Малюнок має сприйматись як цілісний і неподільний. Його елементи мають гармонійно поєднуватись один із одним.

Демонстрація прикладів схем композиції з правилом, та його порушенням.

- Чи гармонійно поєднані елементи на представлених листівках?

До дошки викликаються 2 дитини.

- Зобразіть новорічну ялинку – у першому випадку із дотриманням закону цілісності, а у другому – із його порушенням.

2) - Закон рівноваги. Елементи малюнка мають бути збалансовані між собою. Існує таке поняття як оптична вага. Предмети темних кольорів сприймаються важчими за світлі. Якщо помістити з однієї сторони листа чорний елемент, а з другої жовтий - малюнок буде «завалюватися».

Демонстрація прикладу схеми композиції з правилом.

- Це стосується і розміру предметів на малюнку.

Демонстрація прикладу схеми композиції з правилом.

- Кількість елементів малюнка у різних частинах листа також має значення.

Демонстрація прикладів схем композиції з правилом.

- Як ви гадаєте, як можна врівноважити кожен із цих варіантів? (кольором, кількістю та розміром інших елементів)

- Чи всі елементи на представлених листівках врівноважені?

3) - Закон супідрядності. У малюнку має бути виділений головний елемент, а другорядні та третьорядні елементи мають йому підпорядковуватися. Головний елемент можна виділити кольором, розміром, розташуванням.

Демонстрація прикладів схем композиції з правилом, та його порушенням.

До дошки викликаються 3 дитини.

- Зобразіть купу подарунків з одним головним – у першому випадку виділіть його за допомогою кольору, у другому – за допомогою розміру, а у третьому – розташування.

Оволодiння новими теоретичними та практичними знанями

- Нарешті ми переходимо до створення листівки. Нагадую – наша тема «Листівка з об’ємними елементами до Нового року». Придивіться і скажіть, як саме створені об’ємні елементи на листівках-прикладах?

- Тепер, необхідно вирішити, які елементи ви будете використовувати у оздобленні листівки. Погляньте на мою листівку (демонстрація прикладу-аплікації). А ось це – ескіз до неї (демонстрація лінійного ескізу прикладу-листівки). Як бачите, я не промальовувала детально кожен елемент, а лише зобразила геометричні фігури, схожі по формі на потрібні мені елементи.

- Спочатку ми разом зобразимо обов’язкові елементи, а потім ви додасте інші за власним бажанням.

Зображення обов’язкових елементів:

1. Зігнути листочок навпіл.

2. На згибі зобразити ялинку – майбутній об’ємний елемент.

3. Під ялинкою намалювати коробки з подарунками.

4. На лицьовій стороні ескізу-листівки зобразити напис «З Новим роком».

- Тепер подумайте, які додаткові прикрашальні елементи ви б хотіли додати у свою листівку. Зобразіть їх на ескізі.

Діти доповнюють ескізи.

Демонстрація ескізів.

Залучення учнiв до самостiйного осмислення нового матерiалу, самостiйна робота

Етапи створення аплікації:

І етап:

  1. Зігнути картон навпіл, кольоровою стороною назовні.
  2. 2-3 листи кольорового паперу світлих відтінків розірвати на шматички 5-10 см.
  3. Шматочки кольорового паперу наклеїти у довільному порядку з внутрішньої сторони листівки.

ІІ етап:

  1. На зеленому папері за допомогою циркуля зобразити коло радіусом 10 см. Вирізати. Відрізати ¼ частину.

 

 

 

  1. Зігнути вирізану фігуру гармошкою так, щоб вийшов трикутник з вертикальними гранями. Наклеїти по центру листівки у формі ялинки.
  2. Вирізати маленькі кольорові кульки (чи інші прикраси) діаметром 0,5-1 см. Наклеїти на ялинку.
  3. Вирізати зірку. Наклеїти над ялинкою.
  4. Вирізати 5 кольорових квадратів і прямокутників зі сторонами не більше 5 см. Наклеїти під ялинкою. Фломастерами домалювати стрічки на подарунках.

ІІІ етап:

  1. На лицьовій стороні листівки клеєм написати «З», «Новим», «Роком». Кожне слово окремо посипати блискітками.
  2. Додати на лицьову сторону прикрашальні елементи: подарунки, кульки тощо.
  3. Написати побажання всередині листівки.

Пiдведення гурткiвцiв до узагальнень, висновків

- Продемонструйте ваші листівки. Чи подобається вам те, що у вас вийшло?

- Погляньте на листівки інших дітей. За що ви хотіли б їх похвалити?

- Настав час перевірити, як ви засвоїли знання з цього заняття. Я показуватиму вам схеми композицій, які ми сьогодні вже розглядали, а ви мені скажете, який закон композиції на ній продемонстрований.

IIІ. Заключна частина

Обґрунтування гурткiвцями можливостi використстання отриманих знань, умінь, навичок

- Сьогодні ми разом створили чудові новорічні листівки. Тепер ви зможете створити подібні самостійно, і не тільки на новорічну тематику, і не тільки листівки. Тож давайте подумаємо, як ви могли б застосувати те, чому сьогодні навчилися? (домашній декор, подарунок, листівка)

Загальний пiдсумок заняття iз зазначенням його позитивних та негативних моментів

Наше заняття добігає кінця. Ви сьогодні дуже добре попрацювали.

- Скажіть но, чи було вам сьогодні весело та цікаво?

- Що вам найбільше сподобалось і запам’яталось?

docx
Додано
14 січня
Переглядів
98
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку