Виготовлення витинанки «Янголятко».

Про матеріал
Удосконалювати вміння працювати з віршованими і прозовими творами. Учитися бачити у рядках творів красу і велич нашої Батьківщини. Поглиблювати знання про рідний край. Збагатити словниковий запас. Продовжувати ознайомлювати учнів з видом декоративно-прикладного мистецтва – витинанками. Скласти і вирізати виріб із паперу симетричної форми.
Перегляд файлу

Виготовлення витинанки «Янголятко».

Мета. Удосконалювати вміння працювати з віршованими і прозовими творами. Учитися бачити у рядках творів красу і велич нашої Батьківщини. Поглиблювати знання про рідний край. Збагатити словниковий запас. Продовжувати ознайомлювати учнів з видом декоративно-прикладного мистецтва – витинанками. Скласти і вирізати виріб із паперу симетричної форми.

Розвивати зв’язне мовлення, творче мислення, пізнавальний інтерес, увагу, вміння працювати у групах, творчі здібності, просторову уяву, колективізм.

Виховувати патріотів рідної держави, повагу до її символів , почуття гордості за свій народ. Прищеплювати любов до рідного краю, його історичного минулого і сучасного.

Інтегруються предмети: літературне читання, трудове навчання.

Обладнання: карта України, ментальна карта «Куточки рідної землі», презентація «Україна – наша Батьківщина», портрет В. Сосюри, роздатковий матеріал, ілюстративний матеріал, коровай, вишиті рушники.

Тип уроку: комбінований.

Вид уроку: інтегрований.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

 - Добрий ранок!

 - Гостей чудових вітаємо щиро,

 - Стрічаємо з хлібом, любов’ю і миром.

 - Сідаємо рівненько. Починаємо працювати.

 - Зараз у нас урок позакласного читання. Він незвичний, бо поєднаємо ми цей урок із уроком трудового навчання, і, сподіваюся, що буде у нас:

У – успіх і увага;

Р – радість, робота і розвага;

О – обдарованість, організованість;

К – кмітливість, колективізм і усім нам цей урок принесе користь.

  •          А працювати ми будемо під девізом:

«Хто багато читає, той багато знає.

Хто швидко читає, той багато зробити встигає».

  •          Який висновок ви зробили, читаючи цей вислів?

ІІ. Мовленнєва розминка

  1. Чистомовка

 – Промовляємо за мною.

На-на-на – рідна сторона.

Жи-жи-жи – землю бережи.

Би-би-би – золоті хліби.

Лю-лю-лю – Батьківщину я люблю.

  1. Гра «Зайве слово»

Рідний край, земля батьків, книга, Вітчизна, Батьківщина.

Хліб, поля, колоски, прапорець, хлібороб.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Повідомлення теми і мети уроку

  •          Чи хочете ви дізнатися тему нашого уроку?
  •          Тоді послухайте вірш

Буває, часом сліпну від краси.

Дивлюсь, не тямлю, що воно за диво,

оці степи, це небо, ці ліси –

усе так гарно, чисто, незрадливо,

усе, як є – дорога, явори,

усе моє, все зветься… (Україна).

Така краса, висока і нетлінна,

що хоч спинись і з Богом говори…

Л. Костенко[2; 63]

 - Так, ми будемо опрацьовувати твори про Україну.

 - А тему уроку ви прочитаєте, коли попрацюєте в парах із картками.

 - Закресліть однакові літери і прочитайте речення.

Улклроаоїтнта – мнмаш српрільунуий жджіхмх.

Україна – наш спільний дім.

  •          А ще сьогодні на уроці ми виготовимо витинанку «Янголятко».

ІV. Актуалізація опорних знань

  •          Яка пора року за вікном?
  •          Чим покривається наша земля?
  •          Що вона очікує?
  •          А що очікуєте ви від сьогоднішнього уроку?

(Прикріплення сніжинок).

  •          А ось цей кущик калини також хоче, щоб ми його прикрасили пухнастими сріблястими сніжиночками, бо укрив він землю своїми листочками, роздарував нам, людям, свої цілющі плоди. Тому, в кінці уроку, якщо наші очікування справдяться, то ми прикрасимо сніжиночками кущик калини.
  •          Отож на сьогоднішньому уроці ми поговоримо про нашу Батьківщину 0 Україну. Послухайте уважно.

(Відеопрезентація «Україна – наша Батьківщина»)

  •          Ми заслухали цікаву інформацію про нашу Батьківщину – Україну. А те місце, де ви народилися і живете, є вашою маленькою Батьківщиною, яка є часточкою нашої країни – України.
  •          До цього уроку ви, мої маленькі пошуковці, знайшли цікаві факти  про історичні місця нашої рідної Котелянки, і ми разом створили Ментальну карту, яку назвали «Святі куточки рідної землі».
  •          Презентуйте вашу роботу.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Словникова робота

Незалежна – вільна, самостійна, та, що може обирати сама.

Безкраї – без кінця, без краю.

Наяву – насправді, у дійсності.

Патріот – людина, віддана своєму народові, любить свою Вітчизну.[ 6 ]

  1. Робота в групах
  •          Знайдіть свою групу за кольором сердечка.

1-ша група опрацьовує оповідання «Моя Україна».

Завдання

  1. Прочитати текст.
  •          Що таке Україна?
  1. Читання ланцюжком, створення павутинки «Що таке Україна».

квітучі поля   держава   гори Карпати

      

місце на Землі             Україна        рідний край

 

                 безкраї лани      Батьківщина   сонячний Крим   шахти Донбасу

2-га група опрацьовує вірш В. Сосюри «Любіть Україну».

  1. Прочитати вірш
  2. Біографічна довідка
  •          Цей вірш В. Сосюра написав у 1944 році, коли повернувся із фронту до Києва. Він не впізнав улюблену столицю. Будинки були з вибитими шибками, вулиці понівечені, кругом все було чорне, темне. Одні руїни і згарища. І тоді поет натхненно пише вірш «Любіть Україну», в якому виражає увесь свій жаль від побаченого і безмежну любов до рідного краю. Сосюра був справжнім патріотом своєї Батьківщини.[ 1;371]
  1. Читання твору учнем (автором).
  2. Відповіді на питання журналістів.
  •          Як потрібно любити Україну?
  •          Коли потрібно любити Україну?
  •          Як автор називає Україну?
  •          За що потрібно любити Україну?
  1. Визначення мети творів.

Гра «Розсипанка»

  •          Поєднайте подані слова у речення і прочитайте мету опрацьованих творів.

Вірш «Любіть Україну» В. Сосюри

Автор возвеличує любов українців до рідного краю, закликає любити рідну землю.

Оповідання «Моя Україна»

Твір закликає берегти та примножувати багатства рідної країни.

Красивий, щедрий

рідний край

І мова наша солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься… (Україна)!

Фізкультхвилинка

  1. Гра «Віднови вірш»

Щоб цвіла Україна моя,

Вчитись так, щоб набуті знання,

Ми даємо обіцянку нині,

Знадобились моїй Батьківщині.[7]

  •          А що ми можемо зробити, щоб цвіла наша рідна земля?

VІ. Робота над витинанкою

  •          Зараз ми виготовимо витинанку «Янголятко»
  1. Словникова робота

Витинанка – від слова «витинати», тобто «вирізати». Це вирізані ножицями чи ножем орнаментальні прикраси з паперу.

Янгол – надприродна істота, посередник між Богом і людьми, виконує волю Бога.[6]

  1. Повторення правил користування ножицями.[7]
  2. Інструктаж: етапи виготовлення витинанки
  1. Складіть прямокутний папір навпіл.
  2. Нанесіть візерунок на суміжні сторони згину.
  3. Виріжте малюнок ножицями.

4.Практична робота

Учні виготовляють витинанки. Вчитель стежить за дотриманням правил безпеки під час роботи.

Фізкультхвилинка

Всі стомилися ми трішки.

Хай спочинуть руки-ніжки.

Ми стомились вже сидіти –

Хочем трошки походити.

Подивитись у віконце,

Потягнутися до сонця,

Наче м’ячик, пострибати –

Й знову будем працювати![5;34]

5.Написання побажань.

 - Подумайте, що б ви побажали у цей важкий час нашому українському народові. Напишіть це побажання на крильцях янгола.

 - Прикріпімо янголяток на карту України. Нехай захистять вони нашу українську землю від зла. Нехай допоможуть нам пережити цей важкий час.

 - Зараз проходить новорічна благодійна акція «Привітаймо воїнів разом». Ми збираємо і відправляємо посилки на фронт. Обов’язково покладемо у посилку і ваших янголяток. Нехай оберігають і вони наших воїнів, і обов’язково нехай здійсняться ваші побажання.

6. Прибирання робочих місць.

VІІ. Підсумок уроку

1.Оголошення очікувань.

 - Розкажіть, чи здійснилися ваші очікування і прикрасьте нашу калину.

2. Виконання пісні «Молитва за Україну»

3. Релаксація, розвантаження

 - Дорогі діти! Я рада, що здійснилися ваші очікування. Надіюся, що ви прочитаєте ще багато творів про нашу рідну Україну.

Учіться, діти, щоб знання здобути,

Нові зробити в світі відкриття,

Корисним щоб своїй державі бути

І щоб прекрасним в нас було життя.[4; 89]

Наш урок завершено.

Дякую, вам дітки, за старанність і гарну працю, а всім присутнім – за увагу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
5 березня 2025
Переглядів
525
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку