ВИГОТОВЛЕННЯ ЗАКЛАДКИ ДЛЯ КНИГИ В ТЕХНІЦІ "ІЗОНИТКА"

Про матеріал

формувати навички та вміння працювати в техніці «нитяна графіка» або «ізонитка», розвивати творчу уяву, кмітливість, окомір, уважність, виховувати охайність, усидливість, старанність, бережливее ставлення до книги.

Перегляд файлу

ВІДКРИТИЙ УРОК З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ У 6-МУ КЛАСІ НА ТЕМУ: « ВИГОТОВЛЕННЯ ЗАКЛАДКИ ДЛЯ КНИГИ В ТЕХНІЦІ "ІЗОНИТКА"


 

 Відкритий урок з трудового навчання

у 6-му класі на тему:

« Виготовлення закладки для книги в техніці "ізонитка"

 Мета: формувати навички та вміння працювати в техніці «нитяна графіка» або    «ізонитка»,  розвивати творчу уяву, кмітливість, окомір, уважність,  виховувати охайність, усидливість, старанність, бережливее ставлення до книги.

 Обладнання для учнів: картон, папір,  нитки: муліне, ірис, акрилові,  голки, подушки для голок, лінійка, олівець, циркуль.

Обладнання для вчителя: демонстраційний матеріал,  інструменти для роботи в  техніці «ізонить»,  дитячі роботи – презентація,

 Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми уроку.

ІІІ. Актуалізація  опорних знань учнів.

- Я вітаю вас всіх у чарівній майстерні. А чому в чарівній? Тому що сьогодні ми будемо  створювати чарівні закладинки для книги, а ви будете справжніми чарівниками.

- А чарівним нашим знаряддям буде… Але все по порядку.

Техніка безпеки

 «Чарівний сундучок». Правила в грі такі: я загадую вам загадку. Якщо ви правильно її відгадаєте, то я буду діставати той інструмент, яким ми будемо користуватися на уроці, а також згадаємо правила, яких треба дотримуватися, щоб з цим інструментом не посваритися.

Маленького зросту,

Тонка і гостра,

Носом собі шлях шукає,

За собою хвіст тягає

 

Правила користування голкою

 

1.     Зберігати голку в гольниці  разом з ниткою

2.     Неможна роняти голку на підлогу

3.     Передавати один одному тільки тупим кінцем вперед

4.     Неможна вколювати голку в одяг, тримати в роті

5.     Неможна відкушувати нитку зубами

 

Знаряддя – я бувале,

Не велике і не мале,     

Повно в мене турбот,

Хтось і ріже, хтось стриже.

 

Правила користування ножицями.

 1. Неможна тримати ножиці гострими кінцями догори

2. Передавати один одному ножиці можна тільки кільцями уперед, з закритими кінцями.

 Розумний Іванка,

Дерев’яна одяганка,

Аркушем іде, дотикається,

Тільки слід там залишається.

 

Правила користування олівцем

 1. Олівцем ми відмічаємо ті точки, які нам потрібно буде проколювати.

2. Олівець неможна роняти на підлогу так, як він часто ламається.

 Прямота – це риса головна моя,

Скажіть мені тепер, хто я?

 - Навіщо потрібна лінійка?

- З допомогою лінійки ми будемо проводити лінії

 Стоїть дядько, просто диво,

однією ногою за папір чіпляється,

а іншою в колі вигинається.

 Правило користування циркулем.

 Це особливе знаряддя праці.

На одному кінці у нього – голка,

 на іншому – олівець. Користуватися потрібно обережно,

щоб не вколотися і не злопати грифель олівця.

 

ІІІ. Пояснення нового матеріалу.

Сьогодні ми продовжуємо працювати видом в техніці «ізонитка» - так називається цей вид діяльності. Переваги його в тому, що малюнок ниткою виконується швидко і охайно з першого разу. Да і простір для фантазування тут великий. За допомогою даної техніки можна виготовляти вітальні листівки, сувенірні обгортки, закладинки для книжок, декоративні панно. Дорогих матеріалів для даного заняття не потрібно, тут можна використовувати старі коробки, шпалери, різні нитки – швейні, ірис, муліне, акрилові. Все це є в кожній родині. 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://klasnaocinka.com.ua/uploads/editor/1934/177251/blog_2672/image/18.jpg

 

 

http://klasnaocinka.com.ua/uploads/editor/1934/177251/blog_2672/image/9.jpg

 

 

http://klasnaocinka.com.ua/uploads/editor/1934/177251/blog_2672/image/63.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дане мистецтво прийшло до нас з Англії. Вони робили так: в плоску дерев’яну дошку забивали цвяхи, на які потім натягували нитки. В наш час найчастіше використовується бархатна бумага, вона має готовий кольоровий фон, а також фактуру. Можна використовувати і кольоровий картон.

 Картини з ниток дуже ефективні. Вони викликають захоплення. В різний час доби картини можна сприймати по-різному. В цьому їх суттєва особливість: блискучі нитки, фон відбивають промені світла. Це треба враховувати при обрані місця, де будуть знаходитися ваші картини. Інколи нитки заміняють сріблястим дротом. Малюнок можна доповнювати вишивкою бісером або аплікацією з тканини. Проте починати потрібно з ниток. Це полегшує вашу наступну роботу.

Техніка ниткового дизайну достатньо проста. В цьому ви впевнитеся, якщо захочете зробити свою картину, яка б була дійсно цікавою, але для цього потрібно запастися терпінням і не сумувати при невдачах.

Самостійна творчість починається після того, коли ви вивчите основні принципи, так звану азбуку, що лежить в основі конструювання малюнка.

 Техніка виконання «Ізонитки»

 

Техніка виконання проста і доступна для людини любого віку. Для її засвоєння достатньо вивчити два прийоми:

-         Заповнення кута

-          Заповнення кола

Заповнення кута

http://klasnaocinka.com.ua/uploads/editor/1934/177251/blog_2672/1.jpg    1.     Накреслити на зворотній стороні картону любий кут

    2.     Поділити кожну сторону кута на 12 рівних частин

   3.     Пронумерувати отримані точки, починаючи з вершини

   4.     Зробити голкою або шилом проколи у всіх точках,   крім вершини

 5.     Вдіти нитку в голку

                                             6.     Закріпити нитку з зворотного боку

                                              7.     Заповнити кут за схемою

 

Заповнення кола

http://klasnaocinka.com.ua/uploads/editor/1934/177251/blog_2672/image/47.jpg 


 

1.     Накреслити коло

2.     Розділити коло на 12 рівних частин

3.     Зробити голкою або шилом проколи у всіх точках

4.     Вдіти нитку в голку

5.     Закріпити нитку скетчем або ізолентою

6.     Заповнити коло за схемою

 

            При виконанні кута з лицьового боку нитки протягаються від однієї сторони кута до іншої, а з зворотнього боку стежки стежки розміщуються суворо по сторонам кута у вигляді пунктирних ліній.

 

При заповненні кола з лицьового боку отримуємо малюнок у вигляді зірки, а з зворотного боку нитка повторює лінію кола.

Якщо необхідно подовжити нитку, то це можна зробити двома способами:

 

- закріпити нитку на зворотному боці і ввести нову з зворотного боку на лицьовий;

- прив’язати до кінця старої нову нитку і працювати далі.

 

ІУ. Практична робота.

Виконання роботи учнями ( під час виконання вчитель стежить за роботою учнів, допомагає)

 

У. Підсумки уроку.

- Сьогодні ви зробили закладки для книжок в техніці нового виду мистецтва.

- Яку назву він має?

-Які якості потрібно мати, щоб стати справжнім майстром своєї справи?

 

УІ. Оцінювання робіт.

УІІ. Домашнє завдання.

Виконати  Н

 

docx
Пов’язані теми
Трудове навчання, Інші матеріали
НУШ
Додано
23 березня 2018
Переглядів
3264
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку