Сценарій виховної години
До Міжнародного Дня Миру
Підготувала:
вчитель початкових класів
Сайковська Ольга Юріївна
Мета. Ознайомлення з історією започаткування цього свята; формування в учнів розуміння єдності та цілісності України. Привернути увагу школярів до проблеми мирного співіснування на Землі, необхідності згуртування людства для досягнення миру; наголосити на важливість принципів, закладених в Декларації Генеральної асамблеї ООН про право народів на мир; формувати негативне ставлення до агресії, зла, ненависті; виховувати почуття взаємоповаги, толерантності, гуманності, гордості та шани за полеглих в боях за Батьківщину; тих, хто відстоював незалежність України.
Обладнання: плакати «Ми за МИР!», паперові голуби, емблеми МИРУ, фонограма пісні «Сонячний круг».
Хід заходу:
Вчитель: 21 вересня – світ відзначає Міжнародний День Миру. Для дуже багатьох людей у сучасному світі мир – це не більш ніж казкова мрія. Люди живуть у кайданах: мається на увазі в атмосфері страху. Вчитель: Раніше для нас, українців, мир – це була повсякденна реальність. На вулицях нашої неньки – України було спокійно, всі діти ходили до школи, посміхалися. Але відбулися різкі зміни, підкралося горе… На Україну напав ворог. І нам, українцям, як ніколи, потрібно усіма силами боротися за мир щоб нам завжди світило тепле, ясне сонечко, щоб небо було завжди чисте та голубе, щоб завжди були посмішки на обличчях у людей. Вчитель: От і сьогоднішній день у нас присвячений цій темі. Скільки пісень, оповідань, віршів складено про дружбу, дитинство і про таке прекрасне слово МИР.
Мир на землі – це дім і мама, й тато,
Це та земля, де сміх і пісня лине, Вчитель. Добрий день! Сьогодні ми зібралися, щоб відзначити міжнародний День миру! Міжнародний день миру відзначається з 1968 року. Проголосив його папа римський Павло VI. Можливо, саме тому, що свято було «створене» священником, основною думкою цього дня є теза: «Пробач і ти отримаєш мир». Вчитель. Символом міжнародної солідарності всіх людей світу є дзвін миру. Його було відлито з тих монет, які пожертвували діти всіх континентів. На дзвоні зроблено напис, який проголошує приблизно таке: «Хай буде всезагальний мир в усьому світі». Вчитель. Щороку цього важливого дня – Міжнародного дня миру – люди в усьому світі збираються, щоб знову й знову підтвердити цю думку, вшанувати пам'ять жертв непорозумінь і конфліктів, а також заявити про власну готовність присвятити себе якнайшвидшому втіленню в життя давньої мрії людства. - А мета ця – побудова більш безпечного та більш справедливого світу. Вчитель. Останнім часом з’явилася нова традиція святкування Міжнародного дня миру. Генеральна Асамблея постановила щорічно святкувати цей день 21 вересня як «день глобального припинення вогню й насильства». У зв’язку із цим було закликано всі країни та всіх людей припинити військові дії на цілу добу. Що дав цей захід? Цілих 24 години безпечної перерви отримали ті люди, які надають життєво необхідну швидку допомогу тим, хто її потребує. Протягом цього періоду посередники отримали можливість для того, щоб дійти згоди, заключити перемир’я. А найголовніше – це шанс для тих, хто бере безпосередню участь у збройних (і не тільки) конфліктах.
- Здавалося б, що таке 24 години? Не такий уже й великий термін, але його цілком достатньо для того, щоб уряд кожної країни почув голос свого народу. Деякі народи прагнуть покласти край конфліктам, репресіям і нетерпимості. І якби вони могли скористатися основними правами та свободами, то обов’язково заявили би про це. Інші народи мріють позбутися злиднів, перестати жити у відчаї. Якби не щоденна турбота про хліб насущний та про забезпечення житлом своїх родин, і вони б могли голосніше заявити про свої прагнення. - Отже, уряди різних країн повинні усвідомити глобальне значення Міжнародного дня миру, а ми для початку маємо навчатися жити в мирі одне з одним.
- А чи знаєте ви, що символізує емблема миру?
- Вчитель. Відповідь на це питання дає біблійна легенда.
4.Як зараз страшно в цьому світі жити, А хочеться ж радіти і цвісти… Аби нам люті війни припинити, І до мети чарівної іти.
5 Так миру хочу… Дуже хочу миру! Бо має сенс лише тоді життя, Як відчуваєш щастя, радість щиру І йдеш у світле, мирне майбуття.
6 Я миру зичу всім вам, добрі люди! Хай не затьмарить небосхил війна. Нехай над світом мирне небо буде Й веселка кольорова, осяйна!
7.Сьогодні відзначаємо день Миру, Та в нас немає спокою — війна… І, навіть, деколи втрачаєш віру, Що вже колись закінчиться вона…
8.Світ барвистий, веселковий, Різно – різнокольоровий. Мов народжений красою, Наче скроплений росою. В чистих барвах, як обнова, Вся планета кольорова. І на ній веселі діти В мирі, дружбі хочуть жити.
9. Як стане мир на цілім світі, То будуть щасливі дорослі і діти, Поля в нас щедрі, вродили багато, Хліба в нас буде на будень і свято.
10. Ой люблю я сонце тепле, золоте І волошку синю, в полі, що цвіте. Вишню кучеряву і рясну вербу І найбільше річку - чисту, голубу.
11. Я всміхаюсь дощику: - Лийся, мов з відра! Друзям усміхаюся, зичу їм добра. Я всміхаюсь сонечку: - Здрастуй, золоте! Я всміхаюсь квіточці хай вона цвіте!
12. Я хочу, щоб сонце світило, Співали би дзвінко пташки, Щоб люди були всі щасливі, У мирі зростали би ми!
13. Слухайте, чесні люди Землі, Дуже ми просимо вас: Боріться, боріться, бо ми ще малі, Мир захищайте для нас!
14. Хочемо миру — нехай буде мир, Пісня лунає і сміх. Хай сонечко з неба освітить наш дім, Хай усмішки сяють у всіх!
Пісня «Сонячний круг»
Ведучий: Діти, а який це птах до нас прилетів?.. Білий голуб – птах Миру, символ Миру. Інформаційний центр ООН в Україні на честь Дня Миру організував всеукраїнську акцію «Голуб Миру», до участі в якій запрошено колективи та учнів українських шкіл.
15. Голубко біла, ти лети у світ, Хай буде мир у небі голубому. Бо голуб миру, кажуть з давніх літ, Приносить радість родові людському.
16. Бо що ж дорожче в світі є за мир? Та й за життя — ціннішого немає. Коли піснями сповнений ефір, Сміються діти і душа співає.
17. Коли панує щастя і любов, Танцює понад квітами комашка, У світі мир — основа із основ, І символ миру — білосніжна пташка.
18. Голубко біла, ти лети у світ, Хай буде мир у небі голубому! Неси всім щастя, передай привіт Усім народам, людові земному...
Ведучий: Сьогодні ми проведемо акцію «Голуб миру». Ми почепимо на стіні символічних голубів, які принесуть мир та спокій нашій Батьківщині, припинять кровопролиття та страждання тисячі українців. Нехай ці голубки повернуть додому батьків, синів, чоловіків та братів, щоб спокій запанував у душах та серцях людей…у кожній українській родині…
Діди чіпляють вирізаних голубів миру.
Ведучий: Діти, шануйте і любіть свою прекрасну, рідну неньку-Україну, шануйте славні традиції, звичаї нашого народу, пам’ятайте завжди і скрізь, що ви – діти козацького роду. |
1