Виховна година "«Без здоров’я не можливе щастя»

Про матеріал
Розробка виховної години у формі творчої подорожі з використанням інтерактивних методів навчання. Мета - спонукання учнів до активного способу життя, пропаганда здорового способу життя. ( Здоров'язберігаючі освітні технології)
Перегляд файлу

 

Виховна година у3 класі

Тема. «Без здоров’я не можливе щастя»

"Життєве кредо: “Любити життя і цінувати кожну його хвилину. Нести радість. У книгах шукати істину, у людях – мудрість”

Мета: 

  • формування фізично і морально здорових, сильних, всебічно розвинених школярів;
  • спонукання учнів до активного способу життя, пропаганда здорового способу життя;
  • формування особистості школяра без шкідливих звичок, що стає джерелом позитивного впливу;
  • виховання в учнів розуміння здоров’я як пріоритетної цінності в житті;
  • мотивація школярів до самовиховання, прагнення здорового способу життя, активної громадянської життєвої позиції.

Тип заходу: виховна година.

Вид (форма заходу): подорож.

Емоційне забарвленнязаходу:

«Без здоров’я не можливе щастя» Д. Боккаччо.

Хід заходу

І. Організаційний момент. ПРИВІТАННЯ.

Добрий день і доброго здоров'я !

Хай ваша доля квітне, як в українському віночку квіти!

У нас сьогодні справжнє свято

Гостей зібралося багато.

А ну ж, на мене подивіться

І веселенько усміхніться.

Учень:

Добридень вам, дорослі і малята!

Запрошуємо всіх на наше свято!

Ми свято здоровя проводимо нині,

Дуже потрібне кожній дитині.

Учень:

Ми, школярі маленькі,

Проводимо свято Будьмо здоровенькі,

Бо здоровя – основа всього у світі,

Знають в школі і найменші діти.

Учень:

У кожній родині, у кожній сімї

Зростають веселі й спритні школярі.

А щоб шкільні науки добре вивчати

Про своє здоровя треба подбати.

Учень:

Зрозуміло, всім відомо,

Що приємно буть здоровим.

Тільки треба памятати,

Як здоровим стати.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Дискусія «Яка дорога краща»

-  Діти, уявіть собі, що ви заблукали в густому непрохідному лісі. І

ось перед вами з’явилось три дороги. Кожна може вивести з лісу за певних умов.

Сюди підеш- велике багатство знайдеш, та здоров’я загубиш.

Цією дорогою підеш – половину багатства знайдеш і половину

здоров’я загубиш.

Сюди підеш – нічого не знайдеш, але здоров’я збережеш.

Вчитель.  Давайте визначимось, яка дорога правильна і виведе нас із лісу. (Відповіді дітей)

ІІІ. Оголошення теми і мети заходу та очікування навчальних результатів.

Вчитель. Дякую. Сьогодні ми з вами поговоримо про здоров’я.  Багато людей втрачають своє здоров’я задарма. Але без здоров’я все інше ніщо. Здоров’я - найбільший скарб людини.

У багатьох піснях, привітаннях і прощаннях ми висловлюємо побажання міцного здоров’я: «Доброго вам здоров’я!», «Бувайте здорові!».

Вчитель.

- Діти, скажіть, будь ласка, чи любити ви подорожувати?

  • Сьогодні ми здійснимо незвичайну подорож до країни Здоровляндії.  Вирушаємо на прогулянку казковим містом Нехворійськом.
  • Познайомимось  з його мешканцями , а вони розкриють нам маленькі таємниці здоров’я.

- А що, на вашу думку, необхідно для того, щоб отримати задоволення від мандрівки? (Настрій, друзі)

    Гра « Активізація уваги»

  • Перш ніж зібратись на прогулянку, я хочу подивитись , який настрій у кожного з вас, адже саме він є запорукою успішної подорожі, допоможе подолати будь -які перешкоди на шляху.
  • Перед вами квадратики кольорового паперу. Виберіть один з них і покажіть мені.

(Учні самостійно вибирають свій улюблений колір, а  класний керівник  коментує символіку кольорів).

  • Зелений – спокій, символ природи та молодості.
  • Червоний – тривога, символ любові, страждань.
  • Білий- невинності, чистоти й радості.
  • Оранжевий- символ слави, величі та гідності.
  • Жовтий- символ тепла, радощів і поваги.
  • Голубий- символізує благородство, ніжність, вірність
  • Синій- вірності, довіри, безмежності.

По країни Здоровляндії  нам треба на чомусь пересуватись. Перед вами лежать повітряні кульки , напишіть на них своє ім’я, (життєве кредо, тобто, яких принципів ви дотримуєтесь у житті) та заповітну мрію.

( Роздати повітряні кульки , учасники пишуть на них своє ім’я, прикріплюють «Мрію» на кульку в своїй групі )

Учитель:

А щоб веселіше було подорожувати, складемо наш девіз.

(З окремих розрізаних аркушів учні складають девіз).

Здоров’я                 скарб                          житті                  найбільший             у

Здоров’я – найбільший скарб у житті.

Якщо

 

хочеш,

 

щоб

 

життя

 

тобі

 

усміхнулось

 

 

спочатку

 

сам

 

усміхнись

 

життю.

 

Учитель:

     Наші кульки вже готові до подорожі. Отже, один, два, три, старт. Полетіли! ( Під звуки музики кожна група випускає гельові кульки  в «небо» )

І ми прилетіли до  м. Нехворійська.  Але тут негода!?

  •   Щось  наше сонечко не дуже нам посміхається. Й життя в цьому місті нерадісне.
  •   Чого сонечку не вистачає? (промінчиків)

Гра «Одягни  сонечко»

В домашньому завданні вам потрібно було пригадати  прислівя та приказки про здоровя та записати  їх на стрічках-промінчиках. Прошу з кожної групи вийти по 3 учні (по черзі)  й прикріпити життєдайні промінчики нашому сонечкові.

(Діти закріплюють стрічки-промінчики  на дошці , на якій намальовано сонечко, яке символізує життя.).

  1. Без здоров'я немає щастя.
  2. Веселий сміх - це здоров'я.
  3. Доки здоров'я служить, то людина не тужить.
  4. Було б здоров'я, а все інше наживемо.
  5. Бережи одежу знова, а здоров'я змолоду.
  6. Весела думка - половина здоров'я.
  7. Здоровому все на здоров'я йде,
  8. Здоров'я більше варте, як багатство.
  9. Здоров'я - найдорожчий скарб.
  10. Люди часто хворіють, бо берегтися не вміють.
  11. Сміх краще лікує, ніж усі ліки.
  12. Здоров'я - всьому голова.
  13. Хворому і мед гіркий.
  14. Часник сім хвороб лікує.
  15. Здоровий бідняк щасливіший за хворого короля.
  16. У ворожки лікуватись - без здоров'я зостатись.

Погляньте , як яскраво засвітило надзвичайним світлом наше сонечко- символ життя.  Які різні на ньому промінці! Але несуть вони всім жителям міста найголовніше –  Життя ! Яке у людини неповторне і звичайне, радісне і смутне, повне переживань. Але  Життя , діти, – це перш за все здоров’я людини.

ІV.Основна частина подорожі.(Під музичний  супровід  заходять ведучі )

І наша подорож по місту починається.

Ведучий. У цьому місті  вулиць не багато , але вони дуже гарні.                        

Ведучий

Гарне місто Здоровляндія

Вулиць в ній  небагато,

Проте дружать там завзято

Усі мешканці казкові,

Вони, діти, й вам відомі!

 

До вулиці першої шлях наш лежить,

Відвідати вулицю кожен спішить.

А хто тут живе, здогадайтесь самі,

                   Це овочі й фрукти корисні й смачні!

                   Це вулиця, діти, усім вам відома.

                   І містить вона вітаміни в усьому.

1.Вулиця Вітамінна(до класу входять сперечаючись овочі)

Тут овочі спілі на вас вже чекають,

Корисніший хто з них дізнатись бажають.

Ніяк не дійдуть згоди хто з них вулиці господар!

Першим вискочив Горошок – от хвалько маленький. (Виходить наперед)

 Горошок.

Я такий чудовий хлопчик,

Круглий, зелененький!

Якщо тільки забажаю,

Всіх горошком пригощаю!

Від образи Бурячок ухопився за бочок

Бурячок

Дай мені промовить слово,

Вислухай спочатку!

Для борщу і вінегрету

Маю гарну грядку!

(На перед виходять Капуста, Огірок, Морква)

Капуста

Бурячку, посунься трохи -

Без капусти що за борщ!

Я у страві головніша,

Тому, друже, ти помовч.

Всім відомо, що зі мною

Найсмачніші пиріжки.

Я за тебе краща вдвоє,

Тож посунься, відійди!

Огірок.

Усі будуть дуже задоволенні

З’ївши огірок маринований

І свіженькі огірки

Всі смакують залюбки!

Морква.

Жодного не знайдеш нині,

Хто б не знав про вітаміни.

Пийте мій морквяний сік

І гризіть морквичку,

Збережете на весь вік

Ви рум’яні щічки!

Тут надувся Помідор і сказав пихато.

Помідор.

Люба Моркво, це не діло!

Як таке сказать ти сміла?

Найсмачніший сік томатний.

Я корисний ще й ошатний .

(Обізвалася Цибуля, Кругла , жовта , наче куля.)

Цибуля.

Я – приправа в кожну страву ,

Тож хвалить маю право.

З давнини усім відомо:

Від хвороб я охорона.

Картопля .

Дуже скромна я , Картопля,

Непримітна з виду

Та не зварите без мене,

Друзі , ви обіду.

Баклажан.

Із товстеньких баклажанів

Дуже корисна ікра:

Вітамінами багата,

А яка ж вона смачна.

Спір давно кінчати час! Друзі , помиріть же нас!

Гарбуз.

Доброго дня усім –

Гарбузовим родичам моїм!

Чому це на городі

Вже зранку шум і крик

Куди це так раптово

Сьогодні спокій зник

Та от , овочі сперечаються , хто з них найкорисніший .

Гарбуз

Без винятку, друзі, овочі всі

Дуже корисні і дуже смачні

В кожного є вітаміни і смак

Кожен корисний, повірте це так!

Усі овочі

Ми вам здоров`я даруємо, діти,

З нами дружіть – буде радісно жити!

В кожному є вітаміни і смак,

Кожен корисний, повірте – це так!

Вчитель. Так, діти в кожному з цих овочів багато вітамінів. Вітаміни дуже корисні речовини. Коли їх не вистачає в організмі людини, то вона може тяжко захворіти. Вітаміни потрібні дітям для нормального росту і розвитку.

C:\Users\Иришка\Desktop\8.jpg

2.ВУЛИЦЯ САДОВА

Ми наближаємось до вулиці Садової.

Учениця

Вулиця Садова

Добре всім знайома.

Дружні мешканці її –

Фрукти різні й ягоди.

Завітаємо сюди,

Раді нам вони завжди.

(дівчатка виконують «танок фруктів»)

Фрукт 1

Добрий день! Вітаємо всіх гостей вулиці Садової.

Фрукт 2

Та спочатку познайомимося.

Фрукт 3

Хто нас знає – загадку відгадає.

А хто зможе – хай допоможе.

Груша

Жовтий комір, медовий смак,

Сама довгаста, смакує всяк.

Яблуко

Колобок рум’яний – хвостик дерев’яний.

На Я починається, на О кінчається.

Слива

Синій мундир, жовта підкладка,

Інколи кисла, частіше – солодка.

Вишня

Я кругленька і смачненька,

Дуже з вигляду гарненька,

Червоний комір, приємний смак,

Кам’яне серце – у кого це так?

Виноград

Як достигну – кожен радий

З’їсти гроно.

Всі: Винограду.

Взимку також кожен радий

Склянці соку –

Всі: з винограду.

Фрукти (разом) Не забувайте фрукти мити, і не будете хворіти!

(під музичний супровід «Фрукти» залишають залу)

 

3.Вулиця Спортивна

Вчитель. Діти ми можемо продовжувати подорожувати. Але перш ніж це робити я хочу познайомити вас з гостем , який до нас завітав.

Лікар. Добрий день, діти! Я прибув з далекої країни Лімпопо. Здоров’я в порядку? Перед початком подальшої вашої подорожі на вулицю Спортивну,  я маю вас оглянути. Підведіться і виконуйте мої команди:

  • Дихайте…
  • Не дихайте…
  • Все в порядку, спочивайте!
  • Дружно руки піднімайте!
  • Все прекрасно, опускайте!
  • Нахиліться, розігніться!
  • Станьте прямо, усміхніться!
  • Так, я оглядом задоволений,
  • Бо ніхто з дітей не хворий.
  • Всі веселі і здорові.

Діти, ви можете продовжувати подорожувати.

Вчитель. Діти, ми потрапили на вулицю спортивну. Мешканці цієї вулиці люблять займатися фізкультурою і спортом, тому мають міцне здоров’я. А ви дружите зі спортом?  Підніміть руку хто з вас займається спортом?

  • А  з чого потрібно починати кожен день?  Правильно з  зарядки.

 Давайте покажемо з чого ви розпочинаєте свій день.

Всі ми звикли до порядку,

Вранці робимо зарядку

І, на диво всьому дому,

Проганяєм сон і втому.

А щоб швидше нам проснутись,

Треба в гору потягнутись.

Раз, два, не спішіть-

Вдих і видих всі робіть.

Руки ставим всі ось так,

І виходить в нас літак.

Взмах крилом сюди- туди,

Треба швидше нам рости.

Чудеса у нас на світі:

Стали карликами діти,

А тепер всі разом встали-

 Велетнями раптом стали.

Ми усі зарядку робим,

Як завжди в ранковий час.

Хай бояться нас хвороби.

Хай вони минають нас.

4. ВУЛИЦЯ  «Звички людини»

Прийом «Мікрофон»

Берегти здоров’я – це означає :

  • вести здоровий, активний спосіб життя
  • робити зарядку
  • ходити в походи
  • займатися фізичною працею
  • відвідувати спортивні секції
  • дотримуватися чистоти
  • правильно харчуватися
  • Треба виробляти в собі хороші звички і уникати та позбавлятися шкідливих.

Ось у цьому будиночку мешкає пані Шапокляк 

 (сценка)

Шкідливі поради пані Шапокляк

2-й учень

Знайте, Друзі, Шапокляк

Робить все завжди не так,

Як говорить вам робити.

Бо вона ще хоче жити.

Гарно жити й процвітати

Та міцне здоров'я мати.

Любі діти, це усе ви всіпочули,

Добре все запам’ятали

І зробіть усе не так,

Як вам радить Шапокляк.

Я вам Раджу залюбки

Все робити навпаки.

І послухати батьків,

Лікарів і вчителів.

Правильно у світі жити

І себе завжди любити.

Бо добро найбільше в світі —

Це здоров’я ваше, діти!

Щастячка шукать дарма,

Як здоров’ячка нема.

Доки діточки малі,

Їх навчають вчителі,

Лікар дасть пораду, й тато.

Добрих є людей багато.

А найкраще завжди мама

Діток вчить добру так само.

Щоб здорові з юних літ

Й мудрі діти йшли у світ.

Але є і Шапокляк,

Що підкаже щось не так.

Хтось-таки з шляху зіб’ється,

А вона над ним сміється.

Та щоб вам спокійно жити,

Треба все, як слід робити.

Поки ви ще невеличкі,

Виробляйте добрі звички,

Щоб здоров’я зберегти

І щасливими рости!

Учитель: Давайте на цій вулиці посадимо дерево Корисних звичок!

Я хочу, щоб ви уважно подивилися на деревце і сказали, чого йому не вистачає? (плодів). А для того, щоб деревце дало плоди, вам потрібно йому допомогти. (робота в групах)

Для цього у вас на столах лежать  листочки, на яких написані корисні і шкідливі звички. Ваше завдання вибрати тільки корисні звички, які сприяють збереженню здоров’я і роблять наше життя гарним і щасливим. (Листочки з правильними відповідями прикріплюються до дерева, а листочки зі шкідливими звичками ми покладемо у скриню та викинемо в море).

Корисні звички (листочки). Посміхатися друзям, бути чемним і вихованим, займатися фізкультурою, бути чесним і відкритим, загартовування, ігри на свіжому повітрі, правильне харчування, мити руки перед вживанням їжі, оберігати природу, дбати про рідних, знати свої права та обов’язки, чистити зуби, здобувати освіту, вивчати правила дорожнього руху, не чіпати бездомних собак і кішок,не відкривати двері незнайомим. Фізична і розумова праця, дотримання гігієни,турбуватися про менших, спати не менше 8 годин на добу, виконувати ранкову зарядку, відвідувати уроки фізкультури.

Шкідливі звички (листочки). 

Не вживати шкідливі продукти харчування , неповага до старших, битися з товаришами, гризти нігті, гратися з електроприладами, ходити по льоду,  бути злим і роздратованим, гратися з сірниками, ходити по залізничним коліям, купатися у заборонених місцях, бути жадібним і заздрісним, перебігати дорогу під час руху авто.

Ви прогнали шкідливі звички , адже вони негативно впливають на здоров’я людини! Викликають захворювання, неспокій, знервованість та багато зла. 

5. ВУЛИЦЯ ПОСМІШОК

  • Що це я бачу? Яка чудова посмішка.

Люди починають свій день словами «Доброго ранку!», «Доброго дня». Сьогоднішній урок ми розпочинали привітаннями із всміхненими обличчями.

  • Як видумаєте, чи приємно бачити усміхнене обличчя, чути ласкаві, звернені до тебе слова ввічливості? Чому?

 (Відповіді дітей).

Посмішка зігріває серце людей, покращує настрій. Це маленьке диво, яке ми повинні розділити з усіма. Пригадаймо якомога більше лагідних, добрих слів. Наповнимо цими словами нашу класну кімнату.

(Діти називають такі слова.)

А зараз ми відчинимо двері нашого класу та випустимо ці слова по всій школі, в інші класи. Нехай усім дітям буде добре, приємніше, веселіше.

Учитель:

Отже, гарний настрій, приємні переживання також впливають на здоровя людини. Гарний настрій люди мають  коли танцюють, співають пісень та просто веселяться. Давайте і ми в кінці нашої подорожі заспіваємо пісню.

Пісня

Як здоровими нам буть

І пройти щасливу путь –

Вчать у школі. /3 рази/

Не хворіти і рости,

І здоров’я зберегти –

Вчать у школі. /3 рази/

Як здоров’я зберегти,

По життю як пронести –

Вчать у школі. /3 рази/

Буть щасливими завжди,

І творити, і рости

Вчать у школі. /3 рази/

    Час закінчувати нашу подорож. Та наш ,, Циферблат життя ’’ вже не зупинити.

 Отже, усі ви хочете бути успішними. Для досягнення цього вам необхідне здоров’я. Чи значить це, що бути здоровим важливо для всіх нас? Тоді давайте наші циферблати прикріпимо до дошки – вони нагадуватимуть нам про нашу мрію.

(Роботи дітей кріпляться скотчем до дошки.)

Учитель:         Ось ми і пришли до нашого острова скарбів. Давайте подивимось, який же скарб тут є.( Учні розгортають декілька коробок і дістають табличку ,,Здоровя’’.)

Отже, здоровя- це наш найцінніший скарб. Чи здійснилися ваші очікування від подорожі? (відповіді дітей)

Учитель:

 Як бачимо, більшість із вас правильно розуміє і сприймає суть здорового способу життя. Але, як виявляється, перешкодою цього є багато спокус. Людині потрібні і знання, і культура, і сила волі, щоб протистояти їм. Тому слід пам’ятати очевидне: щастя, до якого всі ми прагнемо, неможливе без здоров’я, здоров’я неможливе без піклування про нього, а піклуватися потрібно вміти і хотіти. Треба знати, що для здоров’я корисне, а що шкідливе, що від Бога, а що від лукавого, який шлях веде до розквіту і гармонії сили та краси, а який — у прірву.

Здоров´я зайвим бути не може. 
І кожен нехай собі сам допоможе 
Завжди залишатись струнким і красивим, 
До різних недугів стійким, невразливим. 
Виховуй в собі наполегливість, волю 
І матимеш ти найщасливішу долю.

Кожна людина неповторна й унікальна. Тому тільки від вас самих залежить, яким буде ваше життя. Бережіть здоров'я, зміцнюйте і примножуйте його. Обравши для себе здоровий спосіб життя, ви створите надійне підґрунтя для успішного майбутнього.

 

Учитель:

Шановні гості! Сподіваємося, що ми недарма здійснили подорож у чарівне місто Здоровяград і у вас залишилися приємні враження. Ви побачили, що результатом нашої зустрічі є добрі здорові взаємини між батьками, дітьми, учителями. Тож будьте здорові, щасливі і побільше посміхайтеся!

(Лунає пісня Н.Май «Про добро»)

 

ДОДАТОК

                 Здоров’я – основа усього на світі,

Здоровими бути бажають всі діти.

Для цього потрібно щоденно вмиватись,

Робити зарядку і тепло вдягатись.

 

 Себе гартувати водою і сонцем,

І солодко спати з відкритим віконцем.

І їсти усе, що на стіл подають,

Бо ж страви нам росту і сил додають.

 

                 Поводитись добре, усіх шанувати.

Не плакать, не киснуть,  не капризувати.

Не гратись з вогнем, не стрибать під машини,

Що мчать по дорогах щодня без упину.

Себе берегти для матусі і тата,

Накази їх всюди виконувать свято.

 

 Щоб міцне здоров’я мати,

Треба добре-добре знати

Дітям правила прості,

А за змістом золоті.

 

Перш за все – не лінуватись

І здружитися із спортом,

Рідко ласувати тортом,

Воду крижану не пити

І ніколи не палити!

 

Щоб знешкодити мікроби,

Руки мий щоразу чисто,

Не забудь щоденно їсти

Овочі і фрукти різні –

Всі вони тобі корисні.

 

 Перед сном запам’ятай:

Не злися і не переїдай.

Чим легша їжа,

Тим сон міцніший.

 

Про здоров’я своє

Завжди пам’ятай,

Немиті овочі і фрукти

Ніколи не вживай.

               

 Вранці й ввечері, мій любий,

  Завжди  - завжди ти чисть зуби.

 

 Хто здоровий, той сміється,                                                            

 Все йому в житті вдається

Радість б'ється в нім щоднини,                                                                                    

Це ж чудово для людини! Хто здоровий, той не плаче,                                                                                                               Жде його в житті удача.

 

Учитель. Головне – здоровим бути,  - це потрібно всім збагнути,

Бо як є здоров’я й сила, то і світ людині милий,

Й думка в неї веселенька,  і тоді вона жвавенька.

Все їй хочеться робити: і сміятись, і радіти.

А як тільки захворіє – зразу сонечко тускніє.

Тому це – запам’ятай, й про своє здоров’я дбай!

 

 Здоров'я - це безцінний дар. Без нього дуже важко зробити життя цікавим,багатогранним і щасливим. Тому здоров’я треба берегти і зміцнювати

           Дотримуйтесь режиму дня.

           Раціонально харчуйтеся.

          Займайтеся фізкультурою і спортом.

          Загартовуйтеся.

 

   

     Вам долать нові вершини,

     Ви – майбутнє України!

     Щоб творити і дерзати,

     То здоров’я треба мати.

 

 

1. Перед їжею завжди треба мити руки.

2. Якщо їжа впала на підлогу, то її не можна їсти, бо вона забруднена.

3. Не можна споживати їжу, коли вийшов її термін, бо можна отруїтися.

4. Овочі та фрукти перед вживанням треба мити.

5. Не можна вживати незнайому їжу.

Здоровий спосіб життя – це просто!!!  

11 правил здоров’я

1. Займайтеся фізичною культурою, хоча б  30 хвилин на добу

2. Раціональне харчування. Вживайте більше їжу,  яка складається з клітковини ,

   та менше – їжу, яка складається з цукру та пшеничної муки. Не забувайте про овочі та

фрукти. Готуйте  їжу на рослинній олії, зменшіть вживання тваринного жиру.

 

3. Уникайте  надмірної ваги, не вечеряйте після 6 години вечора.

     Вживайте їжу не менше 3 разів на день

 

4. Упродовж дня пийте більше рідини -  це  позитивно впливає  на стан шкіри, 

 дозволяє продовжити її молодість.

 

5. Готуйте їжу недовго та при низькій температурі - це дозволить зберегти у

ній якісні вітаміни.

 

6. Дотримуйтеся режиму дня. Лягайте та вставайте  в один і той же час. Це

найпростішапорада, для того щоб мати гарний, здоровий, відпочивший вигляд.

 

7. Будьте психологічно урівноваженні. Не нервуйтеся, тому що нервові клітини не

 відновляються. Так що знаходьте завжди тільки позитивні моменти.

 

8. Загартовуйте свій організм. Найкраще допомагає контрастний душ – тепла та 

прохолодна вода. Це не тільки корисно, але й допомагає проснутися.

 

9. І звичайно не куріть, не зловживайте алкоголем та іншими шкідливими  звичками.Адже це основні фактори погіршення здоров’я.

 

10. Частіше гуляйте у парках, на свіжому повітрі, подалі від автомобілів та іншихзабруднювачів  повітря.

 

11. Творіть добро. Адже на добро відповідають добром. Воно обов’язково до Вас

       повернеться  у  вигляді гарного настрою та самопочуття.

       Якщо ви дотримуєтесь хоч половини правил, це додасть Вам здоров’я!!!

 

Десять найшкідливіших продуктів харчування

 

  1. Жувальні цукерки, пастила, «чупа-чупси». Цукор псує зубну емаль, хімічні добавки і барвники, які містяться у подібних продуктах у величезних кількостях, завдають удару по всьому організму.
  2. Чіпси – це ніщо інше, як суміш вуглеводів і жиру в оболонці барвників і замінників смаку.
  3. Солодкі газовані напої – коктейль з цукру, хімії і газів прискорює розподіл токсинів в організмі.
  4. Шоколадні батончики, які наповнені хімічними добавками, генетично модифікованими продуктами, барвниками і ароматизаторами.
  5. Сосиски і ковбаси, що містять приховані жири, ароматизатори, замінники смаку.
  6. Жирне м’ясо «забруднує» судини, призводить до старіння та хвороби серця.
  7. Майонез містить величезну кількість жирів і вуглеводів, а також барвників, підсолоджувачів, замінників. Сюди слід додати кетчупи та соуси.
  8. Локшина швидкого приготування позбавлена всього натурального.
  9. Сіль, тобто її надмірне вживання, підвищує тиск, порушує соле-кисловий баланс, сприяє скупченню токсинів. Дітям краще вживати йодовану сіль.
  10. Алкоголь заважає засвоєнню вітамінів, завдає удару по системі травлення, пагубно впливає на розвиток організму.

Отже, щоб бути здоровим, треба знати правила харчування.

  1. Їсти потрібно 4 рази на день в один і той же час. У школі слід їсти після 2 або 3 уроку.
  2. Обов’язково снідайте. Вранці корисно їсти кашу.
  3. На обід має бути 2-3 страви. Їжа повинна бути різноманітною. Корисно їсти молочні продукти, м’ясо, рибу. Багато овочів і фруктів.
  4. Не захоплюйтеся надмірно солодощами. Виробами із борошна і солоною їжею.
  5. Їжу треба добре пережовувати, щоб не зіпсувати шлунок.
  6. Під час їжі не можна відволікатися, займатися іншою справою, читати. Це знижує апетит і погіршує процес засвоєння продуктів.
  7. Не можна переїдати. Тоді не хочеться займатися спортом, бігати, вчитися. Переїдання є причиною багатьох хвороб. Страви повинні бути свіжими, мати приємний запах, смак і гарний вигляд.

 

 


 

 

docx
Додано
8 лютого 2019
Переглядів
2359
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку