Виховна година "Чи кожна людина може бути підприємливою?"

Про матеріал
Ознайомити учнів з історією виникнення понять «підприємець», «підприємництво», «підприємницька діяльність»; учити бачити свої реальні перспективи й можливості, відповідати за своє майбутнє.
Перегляд файлу

Тема: «Чи кожна люжина може бути підприємливою?»

Клас: 1

Мета:

  • Ознайомити учнів з історією виникнення понять «підприємець», «підприємництво», «підприємницька діяльність»;
  • Учити бачити свої реальні перспективи й можливості, відповідати за своє майбутнє;
  • Розвивати вміння логічно та нестандартно мислити, виділяти головне та робити висновки;
  • Виховувати зацікавленість у вивченні основ підприємницької діяльності.

Матеріально-технічне забезпечення:

  • дидактичне забезпечення: роздатковий матеріал (картки із прикладами у вигляді лапок, песик і будка), картки із зображенням різних професій людей.
  • технічні засоби навчання: ноутбук, мультимедійна дошка, проектор.
  • використані джерела інформації:

     Нова українська школа «Чи кожна людина може бути підприємливою?» [Електронний ресурс] // Нова українська школа. Режим доступу: https://svitdovkola.org/1/7/Tyzhden-07-rozrobka.pdf

     Шкільне життя «Ми – підприємливі» [Електронний ресурс]  // Освітній портал «Шкільне життя».–2019.–Режим доступу: https://www.schoollife.org.ua/tyzhden-7-my-pidpryyemlyvi-osinnij-dobrochynnyj-yarmarok-rankovi-zustrichi-1-klas/

     І. Д. Ягупа «Як здійснити задумане?». [Електронний ресурс]  / Ягупа І.Д. //Освітній портал «На Урок». –2018. – Режим доступу: https://naurok.com.ua/rozrobka-zanyattya-integrovanogo-kursu-ya-doslidzhuyu-svit-1-klas-tema-tizhnya-mi---pidpriemlivi-tema-dnya-yak-zdiysniti-zadumane-51541.html

     Сухомлинський В.О. Оповідання «Як Микита став працьовитим» Куди поспішали мурашки: збірка творів – Київ: ВД «Вікар», 2008.- 44с.

     Відео «Простоквашино». [Електронний ресурс]// Видео Для Досуга – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=D2coLk1O9gw

     Відео «Загадки про види професій». [Електронний ресурс]// «З любов’ю до дітей» –Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=QHyA3KJUXqc

Складова  моделі успішного випускника: громадянин

Орієнтир складової моделі успішного випускника: загальноприйняті моральні норми суспільства

Педагогічний інструментарій:

-підхід: особистісно-орієнтований;

-технологія: інформаційно-ігрова;

-форма роботи: розповідь, бесіда.

Ознаки успішного зростання випускника: усвідомлення свого місця в соціальному середовищі.

Хід заняття

І. Вступ

1.Мотивація навчальної діяльності.

 

 

Вихователь:

  1. Емоційне налаштування.

Доброго ранку! Доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Хай тупають ніжки.

Працюють голівки,

І сяють усмішки.

Доброго ранку! Доброго дня!

Бажаєте ви. Бажаю вам я!

 

2.Актуалізація опорних знань учнів

 

 

 

 

 

Вихователь:

— Діти, що нам потрібно для щасливого й радісного життя? (відповіді учнів)

— Бачити красиве навколо себе — у природі, у своєму домі, скрізь. А ще нам потрібні любов і увага близьких людей. І самим теж необхідно когось любити, про когось піклуватися. Нам потрібні друзі, з якими можна проводити час, які допоможуть у скрутну хвилину.

Вправа «Розкажи і покажи».

Кожен учень розповідає ким мріє стати, коли виросте.

Відгадування загадок про професії людей (відео).

 

3. Повідомлення теми й мети заняття

 

Вихователь:

- Тож сьогодні ми будемо говорити про різні види професій і послуги, які надають люди різних професій, а також, як стати відповідальним, самостійним та успішним.

ІІ. Основна частина

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вихователь:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вихователь:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гра «Я в майбутньому»

Учні по черзі називають себе й говорять, ким би вони хотіли стати, пояснюючи своє бажання. Наприклад: «Я — Віталій, хочу рятувати людей, тому стану рятувальником», «Я — Вікторія, хочу винайти ліки від усіх хвороб, тому хочу бути фармацевтом».

 

   Робота в групах. Обговорення «Які товари і послуги надають люди різних професій»

Кожна група має набір карток, дітям пропонується назвати професію і послуги, які надають люди різних професій.

 

— Хто з вас хотів би стати заможним? (відповіді учнів)

— Як ви розумієте вислів «бути заможним»? (відповіді учнів)

— А хто б хотів відкрити свою справу, стати підприємцем? (відповіді учнів)

— Хто такий підприємець? (відповіді учнів)

— Хто може стати підприємцем?

— Сьогодні підприємцем може стати тільки грамотна освічена людина. Для того щоб бути успішним, потрібно багато знати й орієнтуватися у різних сферах життя. Підприємцями називали заповзятливих людей, енергійних, азартних, схильних до ризикованих операцій. Отже, підприємець — це людина, яка займається будь-яким видом діяльності (виробництвом речей, наданням послуг або перепродажем товару) заради того, щоб отримати матеріальну вигоду. Важливо пам’ятати, що підприємець — це людина, сильна духом, адже вона завжди ставить на кін свої гроші та репутацію.

— Як ви вважаєте, чому не кожен підприємець стає мільйонером? (відповіді учнів)

— Деякі вчені вважають, що здатність до підприємництва — це такий самий талант, як здатність до танцю, співу, музики, живопису. Чи згодні ви з цим?

 

Гра «Аукціон»

Мета: виявити, які, на думку учнів, особистісні риси необхідні підприємцеві.

Розпродаж на аукціоні здійснює вчитель. На аукціон виставляють особисті риси, назви яких записано на окремих картках. Кожен учасник має можливість їх бачити. Для купівлі використовують картки різних кольорів для кожної групи. Для риси, що продається, тренер установлює початкову ціну — одна картка. Риси продають доти, поки в учасників є картки. Діти з кожної групи діляться враженнями; називають риси, що придбали; обґрунтовують свій вибір.

— Чи не шкодуєте про витрачені картки? (відповіді учнів)

— Чи дійсно підприємець не може обійтися без цих рис? (відповіді учнів)

— Чи проявляються ці риси в учасників аукціону? (відповіді учнів)

— Які риси ви хотіли б запропонувати для аукціону? (відповіді учнів)

Риси підприємця, представлені на аукціоні: рішучий, ініціативний, веселий, добрий, енергійний, товариський, милосердний, жорсткий, розумний.

 

— Як ви вважаєте, якими є головні якості підприємця? (відповіді учнів)

Головні якості підприємця:

□ бажання, енергія;

□ уміння думати;

□ уміння спілкуватися з людьми;

□ знання техніки й технологій.

 

Фізкультхвилинка

 

 

Вихователь:

Читання і обговорення оповідання В. Сухомлинського «Як Микита став працьовитим»

-         Яким був Микита? (відповіді учнів)

-         Чи зрозумів він свою помилку? З чого це видно? (відповіді учнів)

-         То ж які риси характеру є ворогами успіху? (відповіді учнів)

-         Є й інші риси характеру,які шкодять успіху. Які? (відповіді учнів)

Гра «Математичний лабіринт»

Допоможіть песикові дістатися до конури, йдучи лише по тих слідах, на яких записано вирази, результат яких дорівнює 5.

У нагороду за правильно виконане завдання діти отримують листочок- розмальовку.

 

Перегляд  уривка з мультфільму «Простоквашино»

(Герої — кіт Матроскін, дядя Федір та пес Шарик — п’ють чай і ведуть бесіду.)

— Діти, що вдіяти нашим героям? Де взяти кошти, щоб купити потрібний товар — корову? Вони, мабуть, не знають, як правильно це зробити. Допоможемо їм?

— Що потрібно для того, аби купити щось або розпочати свою справу? (відповіді учнів)

— Де ж їх узяти? (відповіді учнів)

□ Знайти скарб. Але, на жаль, це не завжди можливо.

□ Потрібно заробити. Де можна у селі заробити? Піти до фермера, найнятися на роботу.

□ Можна взяти кредит у банку.

— Що таке кредит?

  • Словник

Кредит це сума грошей, що видає банк у вигляді позики.

— Крім суми грошей, що позичить банк, необхідно буде заплатити відсотки. Шкода віддавати зайві гроші!

□ Можна пошукати допомогу в друга. Він дасть потрібну суму за умови, що певну частину молока продаватимуть і віддаватимуть йому. Спочатку герої повернуть борг, а потім стануть партнерами у бізнесі та отримуватимуть прибуток.

 

Фантастичні гіпотези (продовж речення)

  • Якби я був(ла) дуже багатим(тою), то я б…

Поради учню, який хоче бути успішним і досягти своєї мети:

     Завжди уважно слухай вчителя;

     Намагайся самостійно виконувати всі домашні завдання;

     Читай якомога більше книжок;

     Намагайся бути організованим і наполегливим;

     Не бійся своїх мрій;

     Будь готовий прийняти допомогу і допомогти іншим;

     Не бійся помилок і вчися на них;

     Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні.

 

ІІІ. Заключна частина

Вихователь:

-         Що нового ви дізналися на занятті? (відповіді учнів)

-         Чого треба дотримуватися, щоб здійснити задумане? (відповіді учнів)

-         Які риси характеру слід виробити в собі, щоб стати успішною людиною? (відповіді учнів)

Запам’ятайте! Людина не просто проживає своє життя, вона його будує.

Дякую за увагу. До побачення!

 

docx
Додав(-ла)
Калиман Олена
Додано
11 березня
Переглядів
116
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку